Понеділок, 20 травня 2019
Корисна інформація

Робота з надання клієнтам соціальних послуг за програмами сприяння зайнятості населення відновлюється

Робота з надання клієнтам соціальних послуг за програмами сприяння зайнятості населення відновлюєтьсяПоточного року у повному обсязі відновлюється робота державної служби зайнятості щодо надання клієнтам соціальних послуг за активними програмами сприяння зайнятості населення, зокрема тих, дія яких була тимчасово призупинена на період кризи.
Так, поновлено механізм економічного зацікавлення роботодавців у прийнятті на роботу безробітних, які перебувають на обліку у державній службі зайнятості, шляхом надання дотацій з коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Дотація роботодавцю надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб. Ці витрати включають основну та додаткову заробітну плату та суми страхових внесків на фонд оплати праці, що сплачують роботодавці відповідно до чинного законодавства. На дотаційні робочі місця працевлаштовуються незайняті громадяни, які перебували на обліку в державній службі зайнятості як безробітні не менше 1 місяця, та категорії безробітних, які належать до соціально незахищених верств населення, – з дня надання статусу безробітного.


Служба зайнятості сприяє у започаткуванні власної справи незайнятим особам, які в установленому порядку зареєстровані у службі зайнятості як шукаючі роботу та визнані безробітними у разі, якщо вони не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв'язку з відсутністю для них на ринку праці підходящої роботи. Таким безробітним за їх бажанням призначена допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності.

Для започаткування та ведення власної справи служба зайнятості здійснює підготовку безробітних громадян, які залучаються до семінарів з підприємницької діяльності, що проводяться за участі фахівців центрів зайнятості, податкових органів, со-ціальних фондів, фінансових та підприємницьких структур. Під час заходів присутнім надається широкий спектр інформаційних та консультаційних послуг з юридичних, економічних та інших питань. На таких семінарах слухачі отримують інформацію про те, що потрібно для організації малого бізнесу; які існують перспективи розвитку того або іншого напряму підприємницькій діяльності в умовах регіону. Бажаючим започаткувати власний бізнес надаються й профорієнтаційні послуги та послуги з професійного навчання основам підприємницької діяльності, зокрема щодо складання бізнес-плану тощо.

Питання виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності розглядається відповідною комісією, висновок якої здійснюється, виходячи з результатів професійної діагностики безробітного, набутих ним знань з організації підприємницької діяльності, аналізу поданого безробітним бізнес-плану з точки зору можливості його реалізації, у тому числі з урахуванням суми допомоги по безробіттю, яка підлягає до виплати.

Безробітному потрібно протягом десяти календарних днів зареєструвати в установленому порядку підприємницьку діяльність і подати в центр зайнятості копії документів, що підтверджують цей факт, зокрема, копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця, а у разі створення підприємства – копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи і засновницьких документів. Після чого центр зайнятості перераховує відповідну суму на особовий рахунок людини.

Сьогодні державна служба зайнятості має реальну можливість фінансово допомогти роботодавцям, що ведуть господарську діяльність та громадянам, які бажають започаткувати власну справу.

Ілля ДОМБРОВСЬКИЙ,
директор Світловодського міськрайонного центру зайнятості.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top