Понеділок, 20 травня 2019
Здоров'я

Страшна інфекція поширюється. Не варто забувати про це

Страшна інфекція поширюється. Не варто забувати про цеТетяна ГОРОДИСЬКА, завполіклінікою ЦРЛ, надаючи членам виконкому на одному з чергових засідань інформацію про виконання Міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки за І квартал 2010 року, зокрема, зауважила: епідемія ВІЛ-інфекції на території міста та району продовжує поширюватись.
Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Збільшується число дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками.


Цифри і факти
Станом на 1 квітня п.р. на обліку по місту та району перебуває 52 ВІЛ-інфіковані особи, в т.ч. 10 дітей; 10 осіб, хворих на СНІД, серед них одна – дитина. У місті – 43 ВІЛ-інфікованих, з них 9 дітей та 8 хворих на СНІД. Темпи приросту ВІЛ-інфекції серед населення Світловодська в І кварталі 2010 року підвищилися порівняно з 2009 роком: за І квартал 2009 року взято на диспансерний облік 3 нових випадків ВІЛ-інфекції (1 по місту та 2 в районі, в т.ч. 1 дитина, народжена від ВІЛ-інфікованої матері), а у 2010 році – 5 нових випадків (3 по місту – діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями та 2 жителів району, з яких 1 – хворий на СНІД).

За І квартал 2010 року, як і 2009, з обліку знято 2 ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД (вони померли, причини смерті – фіброзно-кавернозний туберкульоз та цироз печінки).

Згідно з планом Міської програми 2010 року має бути обстежено 5% населення (3462 осіб). За перший квартал 2010 року на ВІЛ-інфекцію обстежено 344 особи (в т.ч. вагітних – 276, донорів – 124, призовників – 34, дітей – 1, за клінічними показаннями – 6, за епідпоказниками – 5, з профілактичною метою – 21, осіб, які мали гетеросексуальні контакти з ВІЛ інфікованими – 1). Обстежено на опортуністичні інфекції хворих на ВІЛ/СНІД – 3.

Через відсутність тест-систем навіть уразливі групи населення не можуть обстежитися у повному обсязі
Слід відзначити, що можливість добровільного безкоштовного тестування на ВІЛ-інфекцію уразливих груп населення не забезпечена у повному обсязі внаслідок відсутності тест-систем у Олександрійській регіональній лабораторії для тестування усіх контингентів, крім вагітних та донорів, що в свою чергу впливає на зменшення кількості виявлених ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД серед споживачів ін'єкційних наркотиків та інших уразливих категорій.

Спеціаліст інформує
Як зауважила Тетяна Михайлівна, аби виконати міські заходи обласної програми "Про забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-201Зр.р." кабінет "Довіра" (на базі поліклініки Світловодської ЦРЛ) укомплектовано посадою лікаря-інфекціоніста, а також, починаючи з травня минулого року, впроваджено програму замісної підтримуючої терапії наркозалежних, в т.ч. ВІЛ-інфікованих з метою зменшення ризику інфікування споживачів ін'єкційних наркотиків ВІЛ та збудниками інших інфекцій (на програмі перебувають 2 ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД).

Станом на 1 квітня 2010 року 2 дорослих хворих на СНІД лікуються антиретровірусними препаратами, які отримують безкоштовно у обласному центрі профілактики СНІДу.

Вживаються заходи для забезпечення інфекційної безпеки донорської крові відділення переливання крові (забезпечене сучасною одноразовою пластиковою тарою "Гемакон"; тестування кровоздач проводиться на 100%. Випадків переливання нетестованої крові не зареєстровано).

Здійснюється нагляд за дітьми, які народили ВІЛ-інфіковані матері. Жінкам під час вагітності та їх новонародженим дітям своєчасно проводиться патронаж з лабораторними обстеженнями, профілактична антиретровірусна терапія, огляд профільних спеціалістів.

Діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, забезпечуються адаптованими сумішами за рахунок обласного центру з профілактики СНІДу та за рахунок соціальної допомоги, яку отримують батьки. Проводиться систематичне своєчасне лабораторне обстеження дітей, народжених ВІЛ-позитивним матерями.

Випадків внутрішньолікарняного та професійного ВІЛ-інфікування не зареєстровано.

Підготувала Тетяна ЗИМА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top