Четвер, 20 червня 2019
Корисна інформація

Конституція України гарантує кожному громадянину права та свободи, для захисту яких людина може звернутися до органів правосуддя

Конституція України гарантує кожному громадянину права та свободи, для захисту яких людина може звернутися до органів правосуддяЦивільним процесуальним кодексом України (далі ЦПК України) та Кодексом адміністративного судочинства України (далі КАС України) передбачено, що будь-яка зацікавлена особа має право в порядку, що встановлений законом, звернутися до суду за захистом порушеного або оспорюваного права чи інтересу, що охороняється законом.
Звертаючись до суду необхідно дотримуватися встановлених ЦПК України та КАС України вимог, а саме: не лише правильно скласти позовну заяву, а й зібрати всі необхідні документи, які підтверджують позовні вимоги.


Що треба знати звертаючись до суду?

При написанні позовної заяви до суду позивачеві необхідно враховувати основні вимоги щодо її змісту та форми, що визначені в ЦПК України та КАС України.

Позовна заява повинна містити: назву (найменування суду), до якого він подає позовну заяву; ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс та номер засобів зв'язку, якщо такий відомий (якщо заяву подає представник, то в ній вказується і його ім'я); ціну позову щодо вимог майнового характеру; зміст позовних вимог та обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги; докази, що підтверджують кожну обставину; перелік документів, що додаються до позовної заяви: як правило, такі документи і є доказами, якими позивач (заявник) обґрунтовує свої вимоги; підпис позивача або його представника із зазначенням дати подання заяви.

Крім переліченого, до позовної заяви додається також документ, що підтверджує сплату судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення. Судові витрати зараховуються до місцевого бюджету. Копія або копії позовної заяви, додаються відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Якщо позовну заяву подає представник, то до неї треба обов'язково додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Слід звернути увагу на те, що якщо позовну заяву подану без додержання вимог щодо її форми, змісту, відповідної кількості екземплярів чи не оплачено судові витрати, суддя змушений буде постановити ухвалу про залишення заяви без руху на надання заявнику строку для усунення недоліків.

Громадянам необхідно пам'ятати, що суд захищає права не тільки позивача, а й права людини, до якої безпідставно позиваються і у випадку, якщо позовні вимоги не обґрунтовані, позивачеві буде відмовлено у задоволені позовних вимог.

Отже, для захисту своїх інтересів в судовому порядку, недостатньо звернутися до суду, необхідно в судовому засіданні підтвердити свої вимоги доказами, адже рішення суддя приймає на підставі Закону та достовірних, допустимих, достатніх та належних доказів.

Наталія КОЛЯДА,
керівник апарату Світловодського міськрайонного суду.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Хто ще не сталкувався з керівником апарату суду Колядой Н., той ще не розуміє, хто ця людина, написавши цю статтю, це не говорить про те, що вона дійсно щось знає, прийдіть до неї на прийом і ви в цьому переконаєтесь.
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top