Середа, 22 травня 2019
Події

Чи існує ринок соціальних послуг у Світловодську?

Чи існує ринок соціальних послуг у Світловодську?Яким є стан соціальних проблем у місті? Наскільки вони є гострими? Чи можуть до їх розв’язання долучитися громадські організації? Чи буде ефективною їх робота? Яким чином можна об’єднати владу, бізнес і громадські організації для створення ринку соціальних послуг та вирішення соціальних проблем? Це неповний перелік запитань, на які 2 березня шукали відповідь за «круглим столом» у кінотеатрі «Прадо» організатор заходу – Муніципальний центр стратегічного планування і маркетингових досліджень – разом з лідерами громадських організацій і представниками міської влади.
Керівник проекту «Розробка проекту положення про муніципальне соціальне замовлення», що підтримується громадською організацією «Територія успіху» в рамках проекту «Забезпечення реалізації громадських ініціатив» у Кіровоградській області, Вадим Степанець розповів про ринок соціальних послуг та можливості співпраці з владою.


Муніципальний центр провів пошукове опитування двадцяти громадських організацій та ста респондентів щодо існування ринку соціальних послуг, як такого. Дійшли висновку: ринок існує, бо існує попит на соціальні послуги, існують і громадські організації, які готові надавати такі послуги. Серед головних, болючих проблем нашої громади називалися: утвердження здорового способу життя, соціальні проблеми молоді, людей похилого віку, профілактика СНІДу, боротьба з алкоголізмом і наркоманією. З 20 громадських організацій 6 – осередки всеукраїнських організацій, 12 мають статус організацій місцевого рівня, 9 – мають досвід роботи з грантами різних фондів, 3 – працюють з місцевими спонсорами. Всі організації мають кадровий резерв, тобто волонтерів. Жодна організація немає постійних працівників, але за умови фінансування кожна готова надавати соціальні послуги.

Досвід такої роботи є у Норвегії, США. Почали працювати у цьому напрямку і українські міста: Одеса, Кременчук. Для того, щоб Світловодськ долучився до світового досвіду, потрібно розробити Положення про муніципальне соціальне замовлення і, відповідно, його профінансувати, тобто виділити певні кошти під розроблені і затверджені програми.

Присутнім на засіданні «круглого столу» лідерам світовий досвід сподобався, домовилися лобіювати цей проект разом. Заступник міського голови Олена Макковій та голова постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, туризму, спорту та духовності міської ради Алла Медоренко їх підтримали: лобіюйте!

Одностайно вирішили 26 березня у кінотеатрі «Прадо» провести ярмарок громадських організацій. Кожна з них розповість про свою місію, досвід, який має у наданні соціальних послуг. Кому будуть розповідати? Депутатам міської ради, особливо тим, які працюють у комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку; у комісії з со-ціальних питань, питань охорони здоров’я, навколишнього природного середовища. Крім того, Муніципальний центр планує представити на розгляд депутатів проект Положення про муніципальне соціальне замовлення, над яким наразі працюють аналітики центру та залучені з інших неурядових організацій експерти. Механізм передачі бюджетних коштів громадській організації зараз вивчається у Кременчуцькій та Одеській міськраді.

Чи існує ринок соціальних послуг у Світловодську?

Чи існує ринок соціальних послуг у Світловодську?
Зліва-направо: Вадим Степанець, Олена Макковій, Алла Медоренко, Олександр Возний.

Тетяна ДРОЗДОВА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top