Четвер, 20 червня 2019
Люди Події Свята

Забезпечення повноцінного життя та розвитку дитини – основний принцип роботи влади для забезпечення дотримання прав юних громадян

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім'я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток. Через 20 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини - міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. Її називають "Велика хартія вільностей для дітей", світовою конституцією прав дитини. У Конвенції викладено, які дії та як саме повинна здійснювати держава для забезпечення дотримання прав юних громадян.
Напередодні свята, 18 листопада заступник міського голови з гуманітарних питань Олена Макковій зібрала за круглим столом спеціалістів, які повинні реалізовувати державні програми у цьому напрямку. Учасники заходу обмінялися інформацією про зроблене, визначилися з подальшою роботою.


Забезпечення повноцінного життя та розвитку дитини – основний принцип роботи влади для забезпечення дотримання прав юних громадянОлена МАККОВІЙ:
– Конвенція ООН про права дитини базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації. ЇЇ підписали 195 країн світу. Україна ратифікувала названу Конвенцію ще у вересні 1991 року.

Відповідно до цього міжнародного документа реалізується і державна політика, що має на меті покращання становища дитячого населення в Україні, зокрема, зменшення числа дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потерпають від насильства та скрут.

Аналізуючи ситуацію у Світловодську, ми можемо констатувати, що такі умови в місті існують і влада докладає зусиль, щоб матеріальна, технічна, структурна база для розвитку дітей не зменшувалася. Сьогодні ми обговорюємо питання захисту тих дітей, які виховуються у неповноцінних сім'ях, втратили батьків, мають скрутні матеріальні умови і потребують додаткової уваги. Такими дітьми у нас опікуються: служба у справах дітей (начальник Ніна Проша), міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (директор Олена Куценко), міське управління у справах молоді (начальник Неля Брусенцева).

Забезпечення повноцінного життя та розвитку дитини – основний принцип роботи влади для забезпечення дотримання прав юних громадянНіна ПРОША:
– Наша служба працює над реалізацією міської програми "Подолання дитячої бездоглядності та безпритульності на 2006-2010 роки. Протягом поточного року виявлено 10 дітей, позбавлених батьківського піклування. Над дев'ятьма дітьми встановлено опіку, 1 дитина направлена до Кіровоградського притулку "Надія". Всього в місті нараховується 98 дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування.

Вирішенням проблем такої категорії дітей є влаштування їх в прийомні сім'ї та в дитячі будинки сімейного типу. На сьогодні у нас діє 2 таких будинки на базі сімей Слободяників, в якому виховуються 9 дітей та Ткаченків, де виховуються 5 прийомних дітей та 2 власних та 2 прийомні сім'ї (Халяпіних - Безсмольних), в яких виховується 2 прийомних дітей і одна власна та сім'я Боровських, в якій виховується одна дитина. Двічі на рік ми готуємо висновок про доцільність функціонування дитячого будинку та прийомної сім’ї. Наша служба тісно співпрацює з центром со-ціальних служб, який здійснює соціальний супровід всіх дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та сімей-піклувальників.

Забезпечення повноцінного життя та розвитку дитини – основний принцип роботи влади для забезпечення дотримання прав юних громадянОлена КУЦЕНКО:
– Дійсно, соціальний супровід дітей здійснює спеціалізоване формування – служба соціальної підтримки сімей. В рамках даного формування під соціальним супроводом центру також перебувало 5 осіб - випускників школи-інтернату №1. Одного з них - Односума Костянтина, завдяки роботі спеціалістів центру було влаштовано на пільгове навчання до Кременчуцького ПТУ №22 з подальшим працевлаштуванням.

Спеціалістами центру постійно проводяться лекції, відеолекторії, круглі столи в закладах освіти, МРЦЗ, пришкільних та оздоровчих таборах. За 2009 рік проведено 217 групових заходів для 3112 учасників. Останнє з них відбулося16 листопада. Разом з волонтерами ми провели акцію "Візьміть дитину у родину". Ми роз'яснювали серед населення права дітей, а особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, роздавали буклети, зверталися до дорослих із закликом допомогти дитині, дати їй краще життя.

Забезпечення повноцінного життя та розвитку дитини – основний принцип роботи влади для забезпечення дотримання прав юних громадянНеля БРУСЕНЦЕВА:
– Одним з напрямків роботи управління молоді та спорту є робота з багатодітними родинами. У місті їх 99, вони виховують 356 дітей. У рамках благодійного проекту "Зігрій любов'ю дитину" ми розглянули проблеми родини Махненків, яка виховує вісім дітей. Благодійником виступило міське відділення Українського союзу промисловців та підприємців. Родина отримала праску, мікрохвильову піч, надувний басейн, одяг, взуття, дитячі іграшки, шкільне приладдя, телефонний апарат, солодкі подарунки до різних свят.

Ми сприяли укладанню тристоронньої угоди між вісьма сім'ями (Францевих, Рябових, Богаченків, Кравченків, Медведенків, Єременків, Замишляєнків, Данилових), які виховують по 5 дітей, міською радою та благодійниками. Ці сім'ї отримують допомогу у вигляді продуктів харчування, нового одягу, взуття, білизни, шкільного приладдя тощо.

Олена МАККОВІЙ:
– Я сама мама, виховую двох доньок і добре розумію як важко виховувати п'ять і більше дітей. Цей подвиг в ім'я дитини обов'язково повинен бути відзначений державою. Тому міська влада постійно звертається з клопотаннями про присвоєння Почесного звання України "Мати-героїня". Указом Президента України №102 від 25 лютого 2009 року таке звання присвоєно Наталі Бєляєвій, Інні Замишляєнко, Наталі Коваленко-Угліковій, Антоніні Подолян. На даний момент підготовлені документи на Ганну Данилову та Світлану Махненко. Готуються документи на Ганну Зосіну та Ірину Пипич.

Підбиваючи підсумки засідання круглого столу, Олена Макковій відзначила, що всі служби, які повинні стояти на захисті прав дитини, працюють добре. Але немає меж для досконалості.

Соціальній службі потрібно покращити роботу з інвалідами, які не виходять з домівок через вади здоров'я і ніхто не звертає на них увагу. Потрібно негайно поновити базу даних таких дітей. Службі у справах дітей слід приділити увагу тим сім'ям, які перебувають у складних еконо-мічних умовах через недостойну поведінку батьків. Управлінню у справах молоді слід звернути увагу на популяризацію ідеї створення дитячих будинків сімейного типу саме серед багатодітних сімей.

Всім керівникам служб потрібно активізуватися під час затвердження бюджету міста з тим, щоб депутати передбачили фінансування "дитячих" програм.

Тетяна ДРОЗДОВА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).



Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • buvalyi

  • 11 грудня 2009 17:27
    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій

Чёта нихто тут из "специалистов" за детей даже не вспоминает про Выписаного по безпределу из общаги ребёнка с мамой!!!! Говорят, даже депутаты не смогли назад вернуть...

И кем - другом Юшка (судя по пиару на диабетиках - фамилия такая на болезнь похожая - Каротин), депутатом, начальником жека в этой общаге, теперь уже начальником водоканала (говорят Юшко и прокуратура сильно его пропихивали)!

Ну и власть в городе - только пиаряться....а больному (городу) - всё хуже и хуже!
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top