П’ятниця, 24 травня 2019
Події

70 років від початку Другої Світової

1 вересня 1939-го, через тиждень після підписання Радянським Союзом і нацистською Німеччиною Договору про ненапад (так званого пакту Молотова-Ріббентропа) і таємного протоколу до нього про розподіл сфер впливу в Європі, німецькі війська ввійшли до Польщі й до початку жовтня зайняли західну частину її території, визначену тим протоколом.
17 вересня до Німеччини приєднався СРСР, який окупував східну частину тодішньої території Польщі. Пізніше обидві держави анексували захоплені ними частини Польщі.


У кінці вересня СРСР висунув ультиматуми державам Балтії, які за протоколом відходили в радянську сферу впливу, з вимогою розмістити свої війська на їхній території. Із Фінляндією, яка відхилила такий самий ультиматум, СРСР провів «Зимову війну» 1939–1940 років. У червні 1940-го Радянський Союз окупував Естонію, Латвію і Литву.

Закінчилася Друга світова війна 2 вересня 1945 року з капітуляцією Японії.

В СРСР користувалися поняттям «Велика вітчизняна війна», яке позначало частину Другої світової від нападу Німеччини на Радянський Союз 22 червня 1941 року й до 9 травня 1945-го, коли СРСР оголосив про перемогу після капітуляції 8 травня нацистської Німеччини.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top