Понеділок, 17 червня 2019
Светловодск Актуально

"То де ж той благоустрій?"

Два місяці тому редакція отримала листа від мешканки Світловодська Н. Новикової, яка щиро вболіває за долю міста, помічає проблеми і прагне допомогти їх вирішити.
Лист доволі великий: майже 3 аркуші шкільного зошита, і ми не маємо змоги дати його у повному обсязі, але питання, поставлені у ньому, досить конкретні і чіткі, і всі стосуються благоустрою міста. Відповідатиме на запитання Н. Новикової начальник управління житлово-комунального господарства Володимир Семенов. Отож, нашу дописувачку цікавлять такі питання:
– «Світловодськ, як повідомляли газети, посів І місце з благоустрою. Якби комісія, яка визначала переможців, пройшла вулицями міста, у неї б думка змінилася». Отож, за якими критеріями визначалися переможці конкурсу?


– Конкурс оголосила облдержадміністрацієя, вона ж затвердила Положення про конкурс, було створено обласну конкурсну комісію. Надавався певний перелік питань та вимог, на які ми відповіли і яких ми дотрималися. Я б не сказав, що у місті нічого не робиться. Можливо, наші дороги та тротуари не відповідають вимогам, бордюри треба міняти, але всьому цьому вже 50 років…

Посівши перше місце, ми отримали премію в 75 тис. грн., і сьогодні вже визначено, куди вони спрямуються, та затверджено депутатами: 15 тисяч гривень – на заміну дорожніх знаків по місту, 30 тисяч – на вуличне освітлення і 30 тисяч – на ямковий ремонт доріг.

– «Чому влада не може знайти можливість впорядкувати дорогу до кладовища, поки доїдеш до цього святого місця, ледве не випадаєш з маршрутки»?

– Щороку дорога на кладовище ремонтується, там здійснюється, як і скрізь, ямковий ремонт. А взагалі, 80% доріг міста потребують капітального ремонту, на це необхідно 150 млн. грн. На капітальний ремонт доріг останнім часом взагалі гроші не виділяються, лише завдяки працівникам міськвиконкому на ці потреби з Державного бюджету вдалося залучити у 2006 році – 200 тисяч гривень (виконані роботи у парку), 2007 – 400 тисяч (200 – парк та 200 – ІІІ об’їзна), 2008 – 2,5 млн. грн, це ті гроші, що виділили на ліквідацію наслідків стихійного лиха (виконано ремонт вулиць Бойка, Приморської, Калініна, Будівельників, пров. Нагірний, з’їзд до Кременчуцького шлюзу). Можливо, якісь ділянки були зроблені неякісно, але на них – дороги – розповсюджується гарантійний термін 2 роки і те, що виконано недобросовісно, буде перероблено.

– «Нічне освітлення міста. Коли воно буде?»

– Брак коштів не дає нам можливості освітлювати місто вночі. Багато років тому дроти були розкрадені, і до цих пір ми не можемо їх відновити. До того ж, у місті триває заміна дерев’яних опор на залізобетонні (займається цим Кіровоградобленерго), старі дроти вони знімають, а нові повинні бути поставлені за наші гроші, яких немає. Можливо, з часом освітлення відновимо.

– «Тротуари. Чому їх немає, а є тільки викладені плиткою підходи до магазинів, які зробили підприємці».

– Тротуарів дійсно немає. Останнім часом на це коштів не вистачає, адже першочергово ремонтуються вулиці, де курсує міський транспорт.

– «Незадовільна робота ЖЕКу №1. Взимку не прибирався сніг, доріжки не посипалися снігом тощо».

– У кожного мешканця кожного будинку має бути договір на утримання будинку, якщо ЖЕК не виконує якихось умов договору, питання треба вирішувати згідно з законодавством.

– «Горезвісне дерево, що засохло 10 років тому, але до цих пір стоїть (Ред. і розташовувалося воно неподалік від під’їзду, де мешкає дописувачка) хоча й гниє та розпадається. А, отже, гілки сиплються «без попередження», тому невідомо коли і кому на голову впаде наступна»?

– Сьогодні дерево, про яке йдеться у листі, знесене.

Світловодці стурбовані станом парку

Саме про це говориться в черговому листі, який отримала редакція минулого тижня. Зокрема, в ньому зазначено, що міський парк культури та відпочинку, який несе ім’я Великого народного співця Тараса Шевченка, використовується останнім часом окремими громадянами міста як місце для вигулу собак. Це не додає затишку загальнопоширеному місцю для відпочинку світловодців.

Також у листі присутня пропозиція щодо впорядкування погруддя Тарасу Шевченку, зокрема автори зазначають: «...Хто скаже, що це пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку? Адже на цьому погрудді нема жодного підпису, який вказує, що це пам’ятник Великому Кобзарю...

...На погрудді Кобзаря потрібно написати що це Тарас Григорович Шевченко – поет, художник, мислитель, революційний демократ, засновник української літератури.

Зробити культурну огорожу, обабіч – стели с гарячими словами нашого любимого Великого Кобзаря.

Ця людина варта нашої уваги, адже наш Великий Кобзар багато дав нам, його нащадкам».

Автори листа – громадяни міста: Галина МАХНО, Петро МАХНО, Олена СТОРОЖЕНКО, Олена СТРЕЛЬНІКОВА, Лідія ДОРМИДОНТОВА, Ігор СЕМЕНТКОВСЬКИЙ та ін.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top