Понеділок, 09 грудня 2019
ТОП-новини Влада

Андрій Балонь: Тепло у Світловодську буде Новина з фото Новина з відео

Андрій Балонь: Тепло у Світловодську буде
Голова облдержадміністрації Андрій Балонь провів у Світловодську робочу нараду щодо початку опалювального сезону у місті. В нараді взяли участь керівництво міста, ГУ Національної поліції в області, управління СБУ в області, депутати обласної і Світловодської міської рад, структурних підрозділів ОДА та МВК, власник і директор ТОВ "Світловодськпобут", а також представники громадськості та мас-медіа.


Розпочинаючи нараду, Андрій Балонь наголосив, що у місті наразі склалась критична ситуація з початком опалювального сезону. Близько 28 тисяч містян досі залишаються без централізованого теплопостачання.

"За цим столом знаходяться всі ті, хто в змозі вирішити це важливе питання і зараз необхідно виконати напрацьовані конкретні кроки, щоб тепло подали", — наголосив Андрій Балонь.


Як повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, передумовою отримання номінацій від НАК "Нафтогаз" є реструктуризація заборгованості у сумі 14,4 млн грн, тож необхідно віднайти цей фінансовий ресурс.

"На даний момент напрацьовано варіант, коли без додаткового рішення сесії міськради, у межах лімітних призначень на 2019 рік (відповідно до Постанови КМУ, що дозволяє здійснювати передоплату) є можливість акумулювати суму в розмірі 7 млн. грн. Це асигнування для оплати послуг з теплопостачання в закладах обласного, районного підпорядкування та закладів, які фінансуються з державного бюджету, — зазначив Сергій Коваленко.


Сюди ж, у цю загальну суму, за його словами, входять бюджетні установи Світловодська.

"У даному випадку виключно в межах чинного законодавства, залучаючи ці залишки, можливо розпочати опалювальний сезон. До цього часу фінансові зобов’язання по цим асигнуванням не зареєстровано. Тому без 5,8 млн. грн. — неможливо буде розпочати опалювальний сезон", — констатував посадовець.


Він зауважив, що відповідальність за ситуацію несуть розпорядники коштів МВК.

"Вчора отримали лист від "Світловодськпобут", який гарантує банківський кредит в розмірі 7,4 млн. грн. Таким чином, коли буде надано банківську гарантію НАК "Нафтогазу", підписано договір реструктуризації, газ буде подано на місто", — підкреслив Сергій Коваленко.


Власник теплопостачального підприємства Олександр Яременко поінформував, що "Світловодськпобут" працює з банками щодо отримання банківських гарантій в найближчі дні. Він пояснив, що договір реструктуризації буде підписано після того, як кошти бюджетних організацій надійдуть підприємству, які у подальшому будуть перераховані НАК "Нафтогазу".

"Тільки ми привозимо до НАК "Нафтогазу" банківську гарантію, нас включають в базу і можемо розпочинати опалювальний сезон. Технічно підприємство повністю готове до подачі тепла, акти енергоефективності підписані. Трасу вже наповнено водою, зараз наповнюються внутрішньобудинкові мережі", — розповів Олександр Яременко.


"Завдяки керівництву облдержадміністрації в найкоротший термін вдалось віднайти фінансування. Думаю, що в найближчі день-два тепло в місті буде. Ми працюємо над цим питанням протягом місяця. Ще три тижні тому була домовленість, що Світловодська міська рада перерахує 11 мільйонів, але депутатський корпус не проголосував за виділення коштів. У зв'язку з чим це питання затягнулось".


Секретар Світловодської міської ради Юрій Сапянов наголосив, що з боку міської влади вживаються всі кроки, щоб розпочати опалювальний сезон.

"Розпорядникам коштів дано доручення підготувати документацію і підтвердження фактів реєстрації зобов’язань перед казначейством в межах бюджетних асигнувань. Жодних додаткових коштів депутати не дають. Тобто ми технологічно підтягуємо суму, потрібну для отримання реструктуризації боргу підприємства", — наголосив він.


Під час наради представники громадськості звернулися з проханням переглянути тарифи для бюджетних установ, які на їх переконання завищені підприємством на 25%. Керівник області доручив опрацювати це питання галузевому департаменту.

"Тарифи мають бути обґрунтовані і відповідати чинному законодавству та постановам Кабміну", — зауважив Андрій Балонь.


Підсумовуючи засідання, голова облдержадміністрації висловив впевненість, що напрацьований алгоритм дій дасть результат найближчим часом.

"Сьогодні були окреслені і озвучені позиції всіх сторін. З нашого боку фінансування обов'язкової частки без банківської гарантії, наданої суб'єктом господарювання, буде достатньо для отримання номінацій на газ. Ймовірно отримаємо їх у середу-четвер. Тепло у місті буде, я гарантую" , — наголосив Андрій Балонь.


Наразі, за оперативною інформацією, бюджетні установи Світловодської міської ради здійснюють реєстрацію фінансових зобов"язань за послуги теплопостачання.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top