Середа, 26 червня 2019
Люди Влада

Наші земляки – депутати Верховної Ради України

Наші земляки – депутати Верховної Ради УкраїниУ кожній державі є свій законодавчий орган – парламент. У нас це Верховна Рада України. Саме Верховна Рада приймає закони, визначає засади внутрішньої і зовнішньої політики, затверджує програми економічного, соціального, національно-культурного розвитку держави і таким чином впливає на життя кожного з нас. Ми прагнемо обирати до Верховної Ради найкращих. Серед них були і наші земляки: К. Огурцова, К. Головко, І. Буряк, В. Бойко, М. Мартиненко. Сьогодні хочу згадати про перших двох.
Селянка К. Огурцова була делегатом ІХ Всеукраїнського з’їзду Рад у Харкові 1925 року, де її обрали членом ВУЦВК УРСР вищого державного органу влади того часу. На жаль, зараз ми дуже мало знаємо про К. Огурцову…


Все життя Катерини Іванівни Головко (до одруження Постил) пов’язане зі Світловодщиною. В її біографії – історія поколінь наших батьків. Катерина Іванівна народилася 1927 року в сел. Власівка у родині колгоспників. У сім’ї було 3 дітей. 1932-1933-го років під час голодомору мати вивезла дітей у Білорусію, врятувавши їх від голоду. 1934 року вони повернулися додому, незабаром помер батько, мати ростила дітей сама.

Через 6 років почалася війна. Німці захопили Власівку, забирали майно, гнали молодь у Німеччину, примушували працювати у колгоспі. Забрали у Німеччину і сестру Катерини Іванівни… 1943 року, перед відступом, німці спалили село. Власівка (те, що від неї залишилося) була визволена радянськими військами 27 вересня 1943 року.

Треба було відновлювати зруйноване… 1944 року 17-річна Катерина закінчила курси трактористок при Градизькій МТС, і дев’ять років працювала за фахом у колгоспах району, а потім рік – мотористкою у будівельному тресті м. Харкова. Робота ця була не жіноча, фізично важка, але в ті роки мало хто думав про це.

Наші земляки – депутати Верховної Ради України1954 року почалося будівництво Кремгес, і Катерина Іванівна – серед перших будівників міста. Спочатку працювала машиністом газогенераторної станції, а з 1955 року – машиністом-бульдозеристом. Тут вона зустріла свою любов, одружилася з І. Головком (1931-1998 роки). Вони разом працювали і прожили 42 роки, побудували власний будинок, народили двох дітей… Таке просте людське життя.

За бездоганну і самовіддану працю на будівництві 1958 року Катерину Головко нагородили медаллю «За трудову доблесть», а 1961 – Орденом Трудового Червоного Прапору.

Катерину Іванівну поважали за чесну працю, активність, принциповість, готовність у будь-який час допомогти людям. Тричі обирали депутатом Верховної Ради УРСР V-VІІ скликання (1959, 1963, 1967). Чотири рази вона була депутатом Світловодської міської ради і членом міськвиконкому (1971, 1975, 1977, 1979 р. р.).

К. Головко згадує, як дружно жили тоді люди, як раділи життю і вірили у щасливе майбутнє. Великим святом у місті 29 липня 1962 року стало відкриття Кременчуцької ГЕС. К. Головко подарувала музею фотографію, де вона стоїть на трибуні разом з Микитою Хрущовим та іншими гостями міста у день відкриття гідроелектростанції.

Життя покращувалося, швидкими темпами будувалося та розвивалося наше місто. У ньому є чималий внесок і Катерини Іванівни. 1978 року, після 34 років безперервного стажу, К. Головко вийшла на пенсію. Живе скромно, виховує онуків. Я вважаю, що з нагоди 55-річчя міста вона гідна ще однієї нагороди – почесної відзнаки «За заслуги перед Світловодщиною»: внесок в розбудову міста підтвердила всім своїм життям та державними нагородами.

Тамара ШТУРМІНА,
вчитель історії і права, член Ради музею.
На фото: №1 - Фото, що зараз знаходиться у музеї. По ліву руку М. Хрущова – К. Головко. №2 - Катерина Іванівна ГОЛОВКО.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.04.2008 | 561 комментар | 0 публікацій
А наше позорище Яворивского и не упомянули wink
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
 • amigo Користувач offline

 • 29 квітня 2009 09:44
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 29.04.2009 | 596 комментарів | 0 публікацій
растрелять их всех, один х.. толку от них нету!!!!!!!!!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top