Вівторок, 20 серпня 2019
Люди

Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач Новина з фото

Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач
Про себе Світлана Волювач із селища Власівки міста Світловодська розповідає скромно, а от про малярство — із запалом в очах. Бо три роки тому відкрила для себе мережу інтернет і знайшла додатковий заробіток у написанні картин на замовлення. І якщо більшість людей знали її як талановиту швачку, то тепер ще й як талановиту художницю.


Світлана родом з Черкащини, народилася 14 травня 1970 року. На Власівці з родиною мешкає з 1994 року. Має четверо дітей: Ярослава (12 років), Владу (24 роки), Дмитра (28 років), Юлію (29 років) і чоловіка — Володимира. Ніхто з дітей не перейняв материнського таланту, а от чотирирічний внук Владислав — єдиний, хто любить спостерігати, як Світлана пише картини, і сам вже створює гарні малюнки.

— Світлано, коли Ви зрозуміли, що маєте хист до живопису?

— Моя мама, Ольга Федорівна Дахно, запримітила мою любов до творчості з дитинства, бо в мене добре виходило малювати, співати, танцювати. Аби розвивати здібності, пішла навчатися у художню школу, а коли прийшов час обирати майбутню професію — обрала навчання в училищі на ліпника архітектурних деталей з художнім напрямком та плиточника. В училищі входила в ансамбль "Молодість", з яким їздила по всій Україні з концертною програмою, де ми виконували інтернаціональні пісні та танці. Після училища працювала три роки на будівництві, де навчилася штукатурити, класти плитку та виконувати різноманітні ремонтні роботи.

— Більшість людей селища знає Вас як швачку. Яким чином вдалося зайняти цю нішу та які замовлення доводилося виконувати, не маючи при цьому фахової підготовки?

— Заробляти мистецтвом у селищі не було можливості, тому треба було шукати інший заробіток, швейна справа підкорилася легко. Серед складних замовлень — весільні та випускні сукні, костюми для власівського дитячого зразкового хореографічного колективу "Світоч" на прохання керівниці Алли Педько. Можу виконувати роботи будь-якої складності.

— Яких замовлень найбільше — на написання картин чи на пошиття?

— Намагаюся поєднувати ці дві справи, але більшу часу приділяю саме написанню картин, вволю насолоджуюся упущеним часом в живописі. Останнє заспокійливо впливає на мене у складний період життя, наче енергетично наповнююся.

— Що саме повернуло Вас у мистецтво?

— Три роки тому моє життя змінилося кардинально після знайомства з мережею інтернет. Діти навчили працювати у соціальних мережах, тому почала спілкуватися з художниками Кременчука та Черкас. Щоб знайти замовників на власну творчість, розмістила оголошення. Відчула, що попит на це є, а мої роботи отримують схвальні відгуки. Спочатку писала картини простим олівцем, тоді кольоровими, тепер вже маслом пишу. Від виконаних робіт люди в захваті і часто-густо розповідають, що замовляли в когось портрет, а люди виходили зовсім не схожі самі на себе, а мої роботи хвалять, бо повністю відповідають дійсності.

— Ведете підрахунок виконаних робіт?

— Звісно, за три роки плідної роботи написала портрети більше двадцяти власівчан. Цікавим є той факт, що часто власівчани знаходили мене за оголошенням, а виявлялося — живимо зовсім поруч, а вони не знають про мої здібності. Було створено більше сотні картин на замовлення різної тематики. Картини поїхали у Львів, Київ, Кременчук, Черкаси, Кропивницький, за кордон — у Венецію, Будапешт, Польщу. А якщо підрахувати за все життя, то більше трьохсот робіт вже точно є. Це подарунки для рідних і друзів, це і картини, створені у молодому віці. У моєї мами вдома цілий музей робіт. Усі стіни завішені і розмальовані. На одній зі стін зображений березовий гай. Я малювала на шпалерах гуашшю і вкривала лаком. І тримається малюнок більше 30 років. Усе збереглося в первозданному вигляді. Як тільки приїхала на Власівку, в садочку "Калинка", який вже не діє, оформлювала стіни у спортивній залі на замовлення завідувачки Алли Іванівни Тимошицької і навіть отримувала запрошення бути вчителем малювання, але упустила цю можливість. Моя картина висить на Власівському заводі швидкомонтованих будівель, у минулому працювала там і подарувала підприємству. Оформила повністю малюнками кімнату найменшого сина, він достойно оцінив мою працю і бажання створити щось незвичайне у його просторі. У молоді роки захоплювалася картинами в стилі ню, наразі поступають пропозиції малювати татуювання, ікони, але відмовляюся з релігійних міркувань.

— Які картини вважаються фаворитами Вашої творчості?

— Люблю кожен свій виріб, бо там лишаю найдорогоцінніше — частинку своєю душі і час, який ніколи не повертається. Можу точно сказати, що неабиякий фурор в інтернеті здійняла картина "Собака в лаванді", яку написала з власної фантазії і отримала безліч позитивних відгуків. Картина "Метелики" вигідно підкреслила яскравий інтер’єр квартири замовників. Моїми шедеврами також стали роботи, які відправилися у Венецію, де намальована гора Арарат, монастир Хор Вірап та пам’ятники вірменської культури.

— Які картини замовляють люди?

— Живопис рідко замовляють, а от портрети користуються популярністю. З Кременчука надходило замовлення від батьків випускників дитячого садка написати портрети вихователів з фотографій. Бувало, замовивши портрет, люди таким чином відновлювали єдині збережені світлини батьків.

— Ви обмовилися про власні створені полотна, розкажіть детальніше про це.

— Так, в магазині полотна дорогі і не завжди якісні, тому навчилася робити їх сама. Виходить нічим не гірше за магазинні і навіть краще.

— Про що ви мрієте?

— Мрію про мольберт. Щоб було зручно влітку у дворі сісти малювати або вийти на природу і зобразити прекрасні місця селища. Більшість картин малюю вночі, бо вдень заважають город, господарство, але навіть в кімнаті приємніше мати зручний простір для роботи.

— Світлано, а як сприймають вашу творчість найрідніші люди?

— Діти пишаються мною. Вони є моїми основними піар-менеджерами — допомагають знаходити клієнтів або ж підказують, як рекламувати себе правильно в соціальних мережах. Чоловік Володимир довгий час не сприймав малярство як щось прекрасне і незвичайне. Звісно, це засмучує, але нещодавно на картині замовників зобразила коней, то відчула, що ця картина зачепила його.

— У планах є провести власну виставку картин?

— Хотілося б дуже! Приємно було отримати запрошення на участь у виставці у Світловодську, але ж пишу на замовлення і роботи для власної колекції не лишаються. Усе розпродується. Але для себе вже є пунктик, що ситуацію треба виправляти.


Через декілька днів після нашої зустрічі Світлана святкувала свій день народження, жінці виповнилося 49 років, і ми дізналися, що чоловік Володимир та діти стали чарівниками і виконали заповітне бажання, подарувавши дружині та матусі мольберт. А вже перед виходом матеріалу Світлана поділилася з редакцією газети інформацією про останню цікаву роботу — отримала замовлення на оформлення кімнати для юнака у вигляді космосу.

Редакція газети "Вісник Кіровоградщини" рада знайомству з власівчанкою і бажає Світлані Волювач бути завжди на висоті, прагнути до більшого, отримати визнання і головне — бути по-жіночому щасливою.
Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач
Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач
Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач
Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач
Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач
Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана Волювач
Повелителька голки, нитки, фарб та пензля — Світлана ВолювачДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top