Вівторок, 20 серпня 2019
ТОП-новини Влада Освіта

Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій! Новина з фото

Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
У середу, 24 липня, у депутатській кімнаті відбулася нарада щодо використання коштів субвенцій з державного бюджету міському бюджету Світловодська та коштів місцевого бюджету. Зважаючи на те, що міська влада не в змозі вирішити подібні питання, до міста приїхав перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко, аби особисто проконтролювати фінансові питання та надати відповідні доручення.


Метою свого візиту посадовець назвав забезпечення реалізації субвенцій на потреби освітянської галузі. Задля того, аби розмова була більш результативною, до наради було залучено і першого заступника керівника Знам’янської місцевої прокуратури Володимира Рубана, який розповів про ситуацію з судовою тяганиною щодо протипожежної безпеки у навчальних та дошкільних закладах міста, зокрема про протиправну бездіяльність Світловодської міської ради та зобов’язання вжиття заходів на виділення коштів щодо забезпечення протипожежної безпеки у закладах. Відповідно, до наради були залучені і секретар міськради Юрій Сапянов, перший заступник міського голови Олена Балюк, заступник з гуманітарних питань Ірина Щербина, в. о. начальника управління освіти Сергій Добролевський, керівники шкіл та дошкільних навчальних закладів.

На початку наради Сергій Коваленко повідомив присутнім:

"За результатами цієї наради до Рахункової палати України будуть передані матеріали, оскільки державні кошти виділені місту для створення якісних умов навчання, а невиконання рішень Уряду щодо фінансування і забезпечення витрат на придбання дидактичних матеріалів, техніки, меблів тощо, невикористання субвенцій створює для учнів Світловодська дискримінаційні умови у порівнянні з учнями інших територій області і всієї України".


Освітяни під час наради були налаштовані рішуче. Дехто висловлював свої побажання та нарікав на те, що попри неодноразові звернення до міськвиконкому щодо потреб навчальних закладів, не було відповідної реакції, а коли почали розглядати питання на засіданні, заступник міського голови з гуманітарних питань Ірина Щербина розповідає, що втрачено багато часу. Присутні одноголосно говорили про те, що депутати приймають субвенції до міського бюджету, але міський голова ці рішення не підписує. Секретар міської ради Юрій Сапянов запевнив освітян, що рішення найближчим часом буде підписане.

Бурхливого обговорення зазнала тема щодо суми потреб навчальних закладів. Як зазначив Сергій Коваленко, відповідно до розпорядження міського голови, сума потреб, якщо вона є меншою 3-х тис. грн, потребує обгрунтування та погодження, для виділення суми від 3-х до 10-ти тис. грн має бути відповідна заявка та дві цінові пропозиції. Якщо ж сума перевищує 10 тис. грн, вона має проходити через систему державних закупівель "ProZorrо" на що не потрібно отримувати дозволу. Також він наголосив, що Світловодськ є єдиною територією з-поміж усіх регіонів, міст та об’єднаних громад області, де не використано жодної копійки з державної субвенції, окрім видатків на заробітну плату.

Під час наради були обговорені питання щодо початку процедури закупівлі та фінансування потреб освітніх закладів, проаналізовано механізм щодо забезпечення фінансування поточної діяльності та обговорено нагальну тему вжиття протипожежних заходів для двох шкіл міста та чотирьох дитячих садочків.

"У Світловодську новий навчальний рік під загрозою. Жоден керівник навчальних закладів та дитсадків, чиї справи знаходяться в судах, не поставить свій підпис на акті готовності до нового навчального року", — переконаний Сергій Коваленко.


Він запевнив присутніх, що буде тримати ситуацію під власним контролем і у будь-який момент може приїхати до Світловодська, щоб допомогти вирішити нагальні питання.

Крім того, на нараді він закликав директорів та завідуючих навчальними закладами до участі у пілотному проекті щодо автономізації фінансово-господарської діяльності, тобто мати власні рахунки та власну бухгалтерію. На таку пропозицію відразу зголосилася директор СЗОШ № 7 Анжеліка Колесник. Як розповідає Сергій Коваленко, такий проект дає неабиякі можливості для навчальних закладів, які самі зможуть керувати своїми видатками у відповідності з потребами.

Коментуючи на наше прохання підсумки наради, Сергій Коваленко сказав:

"Обласною державною адміністрацією проаналізовано використання державних коштів освітніх субвенцій, спрямованих на підвищення якості освіти, зокрема на Нову українську школу, на придбання інтерактивного обладнання, меблів, техніки тощо. Проаналізовано і використання коштів субвенції на соціально-економічний розвиток територій. Ми бачимо, що разом із співфінансуванням є ресурс у 5 млн 780 тис. грн, який не використовується. Фактично усі субвенції, окрім субвенцій на заробітну плату, не використовуються взагалі. Тому, ні до Нової української школи, ні до забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов та покращення якості освіти місто наразі не готове".
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!
Міська влада не використовує понад 5 мільйонів гривень державних субвенцій!Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top