Вівторок, 18 грудня 2018
Свята

Вшановуючи пам’ять земляків...

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів
За рішенням 55-ої сесії Світловодської міської ради, вшановуючи пам’ять полеглих земляків, які стапи жертвами нацизму в 1941-1945 роках, до 9 травня вирішено збудувати в місті пам’ятник остарбайтерам.
Світловодські сивочолі в’язні жертв нацизму пам’ятають і донині свою каторжну працю у роки другої світової війни. Майже три тисячі юнаків і дівчат силоміць вивезли окупанти з колишнього Новогеоргіївського району. Не всім пощастило у переможному 1945 році повернутися додому. У деяких наддніпрянців обірвалося життя на чужині ще в юначі роки. Більше сотні вивезених земляків, заляканих сталінськими розправами над полоненими, залишилися доживати свого віку далеко від Батьківщини. На Світловодщині не раз відбувалися зворушливі зустрічі колишніх остарбайтерів із нащадками батьківської родини.

Згадують про полеглих ровесників закатованих у фашистських таборах смерті в роки війни і в місцевому осередку громадської організації в’язнів-жертв нацизму, спогади про яких, як відлуння минулої війни, бентежить пам’ять колиш¬ніх полонених. З їхньої ініціативи до святкування Дня Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні намічено у Приморському сквері міста, неподалік від могили Невідомому солдату, спорудити пам’ятник землякам, які стали жертвами нацизму.

Світловодські остарбайтери звернулися до місцевих архітекторів з проханням розробити проект пам’ятника із спорудженням високої чорної вежі, а біля її підніжжя – вікно, крізь металеву огорожу якого намагається вирватися на волю полонена душа малолітнього в’язня нацизму у вигляді розкриленої птиці.

Під час засідання сесії Світловодської міської ради депутати підтримали клопотання спілки остарбайтерів збудувати пам’ятник жертвам нацизму на узбережжі Дніпра. До накопичених коштів спілчан пообіцяли долучитися з фінансовою підтримкою трудові колективи та підприємці міста.

Світлана НЕДІЛЯ,
студентка інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top