Понеділок, 22 квітня 2019
Видноколо

Усмішка замість слів у Мирослава Новина з фото

Усмішка замість слів у Мирослава
Мирослав вправно збирає та запускає бейблейд — цьому він швидко навчився після майстер-класів батька і сестри. Щоправда, "дякую" від нього вони поки що не почули — Мирослав майже не розмовляє. Мама Юлія сподівається, що ця ситуація зміниться на краще.


Мама, Юлія Бобошко з Іванівки Світловодського району, кухар-кондитер за освітою, але за фахом не працювала, бо перебуває у декретній відпустці — жінка народила і виховує трьох дітей: семирічну Аню (21 серпня 2011 року) і чотирирічного Мирослава (9 лютого 2014 року) Бобошків та В'ячеслав Товмаченка (30 травня 2017 року), якому рік і шість місяців.

Усмішка замість слів у Мирослава
Аня, В'ячеслав, Юлія, Альона Зозуля, Мирослав


У середнього — Мирослава — вроджена гідроцефалія (водянка головного мозку), коли у шлуночках головного мозку і між його оболонками збирається рідина. На перших місяцях життя хвороба ніяк себе не проявляла, а на третьому місяці у хлопчика через рідину почала збільшуватися у розмірах голова. З лікарні у Кропивницькому мамі з сином дали направлення на Київ, у Національну дитячу спеціалізовану лікарню "ОХМАТДИТ", і в 6 місяців Мирославу зробили операцію: вивели дренаж — з голови до черевної порожнини попід шкірою встановили трубку, по якій рідина відтікає.

Дитина перебуває на обліку у нейрохірурга, психіатра. Кожні півроку йому треба приїздити в обласну дитячу лікарню на обстеження, і якщо він достатньо виріс за цей час, трубку слід подовжувати. Планова поїздка у Мирослава — у січні, після того, як надійдуть виплати на дітей. Коли необхідне серйозне лікарське втручання, сім'я перепозичає гроші, переплановує усі плани, щоб закумулювати необхідну на лікування суму. У санаторії на реабілітації Мирослав поки ще не був, бо ще малий.

Хлопчик метеочутливий: він погано спить, коли сніжить чи дощить, тоді треба примати снодійне. Він усе розуміє, трохи розмовляє: каже прості слова "Ма", "Па", "Ам", "Дай", а нещодавно у його лексиконі з’явилося слово "Том" — так звати домашнього кота. Лікарі кажуть, що надія на те, що заговорить повноцінно, є. Юлія уважає, що якби син відвідував дитсадок, він би швидше розвивався. Але садка в Іванівці немає. Тому Мирослав гуляє із сусідськими дітьми, які приймають його і граються дружно. Щодо покращення загального стану лікарі дають прогнози 50/50 — усе залежатиме від того, як поведе себе організм.

Усмішка замість слів у Мирослава
Мирослав з мамою Юлією


Чоловік Юлії Ярослав працює в ТОВ "Мас Агро". Сім’я обробляє 20 соток городу. Виплата на Мирослава становить 1795 грн, разом з іншими виплатами на дітей сім’я отримує 3300 грн. При цьому мама старається приділити увагу кожній дитині, купити необхідне або новеньке. Якщо не виходить одразу, бо коштів не вистачає, тоді розподіляє покупки по місяцям. Мирославу до смаку йогурти і банани. А також макарони і манна каша. Тільки продукти зберігати нема де, бо старий холодильник зламався, а новий абсолютно не вписується в бюджет багатодітної родини. Точніше, дорослі збирали на холодильник, але на відкладену невелику суму купили дрова в зиму. Тому 20 тисяч сім'ї потрібні на великий холодильник, а ще на двоповерхове ліжко з матрацами для дітей, або стануть подушкою безпеки у разі, якщо буде необхідно подовжувати дренаж.

Усі троє дітей люблять бавитися машинками і збирати конструктор. Так, і Аня. Але цього року вона попросила Діда Мороза про бебі борна. А Мирослав незмінно чекає велику машину. Давайте зробимо так, щоб у новому році діти спали на просторих ліжках, а Мирослав діставав свій улюблений йогурт з нового холодильника.

Картка "Приватбанк": 4149 6293 9324 3399 (Юлія Бобошко)

Картка банку "Аваль": 4188 3710 2155 4317.Кореспондент газети "Вісник Кіровоградщини" Альона Зозуля не змогла пройти повз благодійний проект "Видноколо" від Інтернет-видання "Світловодськ":

"Щаслива залишаюся від того, що роблю приємне людям. Хіба можна відмовитися від можливості зробити когось трішечки щасливішим? Діти вірять у доброту та щирість дорослих. Нехай хлопчик і його родина відчують, що поряд багато небайдужих, а згуртувавшись усі разом — ми сила і приклад для інших! Та й розпочати новий рік з благодійності гарна прикмета. Пропоную усім підтримати моє бажання зібрати потрібну суму і відчути себе чарівником".


Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у Мирослава
Усмішка замість слів у МирославаДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top