Середа, 18 жовтня 2017
Светловодск Актуально

Чого чекати пільговикам від перевізників?

У Світловодську налічується 16,5 тисяч пільговиків, які законно можуть претендувати на отримання пільг з боку перевізників. Питання перевезення пільговиків стало одним серед багатьох інших під час обговорення теми, на яке запросили міські ЗМІ. На запитання журналістів відповідали Володимир Яременко, головний спеціаліст з питань промислової політики, транспорту та зв’язку, та Володимир Михайленко, начальник управління соціального захисту населення.
Отож, з 15 міських маршрутів, які обслуговують три перевізники, 4 – пільгові, 4 – сезонні (їздять до садових товариств, працюють з 1 квітня по 1 листопада). Щодо ситуації з сезонними перевезеннями, то рух до дач уже здійснюється. 3 квітня при секретареві міської ради Г. Френкелеві проведено відповідну нараду з головами садових товариств. Найкраще перевезення організовано там, сказав Володимир Яременко, де голови товариств співпрацюють з перевізниками, це – «Світанок-2» та «Росинка». Є проблеми з напрямком «Сади-6», але ситуація найближчим часом стабілізується. Про проблеми на маршрутах можна повідомити за тел.: 1506 (диспетчер), 24739 (управління економіки), 25236 (АТП), 27775 (Світ-Автолегіон), 30670 (Фаетон).

На міських маршрутах рух транспорту здійснюється у двох режимах: звичайний та маршрутне таксі. «Звичайний» перевозить всі пільгові категорії безкоштовно без будь-яких обмежень, маршрутне таксі – від 2 до 5 пільгових місць. У поїздках до садових товариств жодних пільг немає.

«Правом пільгового проїзду, – сказав Володимир Михайленко, – на міських маршрутах на транспорті загального користування мають: інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, діти війни, інваліди, діти-інваліди, люди похилого віку». Це і є оті 16,5 тисяч осіб, і це – третина міста.

Відшкодування за перевезення, підкреслив Володимир Миколайович, здійснює держава: «Ось тут і починаються проблеми. Відшкодувань, включаючи березень, ми мали надати 124, 303 грн., а відшкодували лише 30 200 грн. Отож, заборгованість – 94 тисячі гривень. Це, звичайно, відбивається на роботі перевізників, адже машину треба щодня заправити, підтримувати у робочому стані і т.д. і т.п. Місцева влада на ситуацію вплинути не може... Гроші спочатку проходять через Київ, потім їх розподіляє Кіровоград по містах та районах. За минулий рік відшкодування було здійснено у повному обсязі. При формуванні бюджету на 2009 рік ми дали пропозицію на перевезення пільгових категорій 1 млн. 500 тис. Нам затвердили 800 тисяч».

Ще один аспект, на якому зупинилися посадовці, транспортне забезпечення інвалідів, які пересуваються на візках. У найближчому майбутньому, при складанні нових угод, перевізники будуть зобов’язані взяти на себе вирішення проблем цієї категорії світловодців. У фінансовому плані це затратна справа, але вимоги закону є, і його треба виконувати, – сказав Володимир Михайленко.

В. Михайленко висловив думку, що, певно, найкраще було б, аби пільговики на транспортні потреби отримували певну суму від держави грошима, а за проїзд платили б на загальних підставах. Адже є такі пільговики, які взагалі не пересуваються і нікуди не їздять, а гроші на їхнє транспортне забезпечення з держави виділяються. У деяких регіонах України вже проводився такий експеримент, але переходу на нову форму роботи 2009 року точно не буде.

Тетяна ЗИМА.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Сьогодні, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Сьогодні, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr Вчора, 21:09
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц Вчора, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top