Понеділок, 27 травня 2019
Станіслав Бондаренко Релігія

«Крила душі» в Преображенні Новина з фото Новина з відео

«Крила душі» в Преображенні
19 серпня православна церква святкує День Преображення Господнього. Це свято встановлене у пам’ять Преображення Господа Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор. Це одне із 12 найбільших християнських свят, відзначається православними та греко-католиками.


Для храму, що розташований у селі Таловій Балці Світловодського району і названий на честь Преображення Господнього, — це храмове свято. Того дня було дуже людно: до храму завітали гості з різних міст, областей і навіть з закордону. О 9:00 розпочалася святкова літургія, яку відслужив настоятель чоловічого скиту архимандрит Серафим (Краснов) та освячення винограду, меду та яблук нового врожаю, адже у народі свято Преображення називається Яблучним Спасом. Після урочистої служби та освячення плодів на вірян чекала святкова трапеза. Нижче храму, на галявині біля озера, встановили столи та лавки. Частували гостей борщем, кашею, рибою, компотом та пряниками.

Уже три роки поспіль на базі чоловічого монастиря організовують православні дитячі табори, відпочивати куди приїздять діти з Кривого Рогу, Олександрії та Світловодська. А цього року у Таловій Балці започаткували нову традицію — проведення православного фестивалю духовної та патріотичної пісні "Крила душі". Таким чином учасники табору вирішили зробити подарунок для вірян та жителів монастиря.

Фестиваль проходив у сільському клубі. Його учасниками стали вихованці недільних шкіл Світловодська: церкви Архістратига Михаїла (кервник Світлана Боровик) і церкви Святих апостолів Петра і Павла (керівник Надія Кращенко), музичний керівник Олена Ромашкіна; діти з недільної школи храму Св. мученика Онуфрія міста Кривого Рогу (керівник Наталія Варійчук); недільна Олексіївська школа міста Олександрії при храмі Преподобного Варсонофія Херсонського (керівник протоіерей Олександр (Шнякін). Учасники підготували різнопланові номери: лунали звуки скрипки, гітари, піаніно, були представлені театральні мініатюри, декламація віршів, пісні духовні та патріотичні. Наприклад, пісню "Україна — це ти" співали усім залом. На завершення учасників нагородили дипломами від єпископа Олександрійського та Світловодського Боголєпа та солодкими подарунками від меценатів.

До речі, діти з Кривого Рогу та Світловодська зустрілися ще напередодні свята — 18 серпня: увечері разом з вихователями вони розклали багаття на берегу озера, спілкувалися, грали в ігри, співали пісні.

Організатори фестивалю висловлюють подяку за підтримку та допомогу в організації заходу Озерському сільському голові Віталієві Федорусу, а також висловлюють щиру вдячність меценатам: ФОП Солодова Л.В., ТОВ "Сідвелс", ПП ВБ "Світловодська паляниця" — ваші кошти допомогли організувати харчування дітей.

Цікаво, що кожного року, в день, коли православна церква святкує Преображення Господнє, над горою Фавор з’являється хмара. Вона огортає православний храм, що знаходиться на цій горі. І це чудо, адже в цих місцях в цю пору року, влітку, — хмар не буває взагалі. Цього року Світловодщина теж стала причетною до чуда: напередодні храмового свята на головний купол храму Преображення Господнього у Таловій Балці з неба зійшов світловий стовп. Це явище було зафіксовано на фотоапарат.

Керівник ГО "Крила душі"
Станіслав Бондаренко
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в Преображенні
«Крила душі» в ПреображенніДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top