Середа, 20 лютого 2019
Корисна інформація

Посвідки іноземцям та особам без громадянства на проживання в Україні оформлятимуть у формі ID-картки

Посвідки іноземцям та особам без громадянства  на проживання в Україні оформлятимуть у формі ID-картки


01 червня 2018 року введено в дію постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на постійне проживання" № 321 та "Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання" № 322.


Прийняття актів дозволяє розпочати видачу іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну з метою постійного або тимчасового проживання, документів нового покоління – посвідок на постійне та тимчасове проживання у формі карток з безконтактним електронним носієм.

З 01 червня 2018 року документи для оформлення посвідки на тимчасове та постійне проживання подаються не пізніше ніж 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування на території України, у разі тимчасового проживання до закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання.
Посвідки на тимчасове та постійне проживання оформлюють протягом 15 робочих днів.

Посвідка на постійне проживання видається строком на 10 років. Посвідка на постійне проживання без безконтактного електронного носія (у формі книжечки) підлягає обміну у зв'язку із досягненням 25-річного та 45-річного віку.

До завершення роботи із забезпечення в повному обсязі територіальних органів і територіальних підрозділів Державної міграційної служби матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі посвідки на постійне проживання у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, посвідки на постійне/тимчасове проживання можуть оформлятися з використанням бланків посвідки на постійне/тимчасове проживання у формі книжечки.

Посвідки на тимчасове та постійне проживання, що не містить безконтактного електронного носія (у формі книжечки), оформлена та видана на підставі документів, поданих до 1 червня 2018 року, є чинними протягом строку, на який їх було видано.

Також, 29 квітня 2018 року набули чинності зміни, внесені до КУпАП щодо збільшення розміру адміністративного штрафу за правопорушення, передбачене частиною 1 статті 203. А саме на сьогодні штрафні санкції становлять від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КУпАП доповнено статтею 203і, яка передбачає штрафні санкції за невиконання іноземцями та особами без громадянства рішення про заборону в'їзду в Україну, штраф складає від ста до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Наталія Якимащенко,
начальник Світловодського районного відділу УДМС України
в Кіровоградській областіДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top