Субота, 17 листопада 2018
Надзвичайні пригоди

Боротьба з «водними» браконьєрами триває

Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Нерестовий період триває, а отже продовжує діяти заборона на вилов риби та інших водних біоресурсів. Під час "нерестової кампанії 2018", а саме в ніч проти 16 травня, на території Світловодського району Кіровоградської області в межах адміністративної зони Кіровоградрибоохорони (Кременчуцьке та Кам’янське водосховища) проводилися рибоохоронні заходи з виявлення та припинення фактів браконьєрства.

Як нам розповів Сергій Котенко – головний державний інспектор Кіровоградрибоохорони (на фото вгорі) у цей час на території, вказаній вище, працювали три рейдові групи, до яких ще увійшли представники громадськості, національної поліції м. Світловодськ та Кіровоградської області, учасники АТО.

"Під час рейду на Кам’янському водосховищі у районі селища Власівка було виявлено 250 метрів заборонених знарядь лову, а саме сіток. У них знаходилося близько 20 кг риби. Вилучені знаряддя описані, складений відповідний акт за підписами усіх учасників рейду. Вилучену рибу здали згідно з договором фізичній особі-підприємцю, видана відповідна квитанція.
Другою рейдовою групою на території Кременчуцького водосховища (Цибульницька затока) були виявлені близько 20 заборонених знарядь лову – ятерів. Зараз саме починається період, коли сом іде на нерест, і риба потрапляє до таких ятерів. Ми попередили вилов цієї риби. Знаряддя лову – вилучені. Після опису їх здамо до управління Кіровоградрибоохорони у м. Кропивницький", – сказав Сергій Котенко.


На запитання, чи вдалося з’ясувати особи правопорушників, держінспектор відповів, що дуже складно спіймати людину з таким знаряддям лову. Тому інспектори намагаються вилучати заборонене знаряддя і таким чином запобігати вчиненню злочинів.
Завідувач сектору оперативної роботи Кіровоградрибоохорони Анатолій Левченко продемонстрував нам вилучене саморобне знаряддя, що знаходилося у катері. Знайти його не так просто, бо на поверхні води не видно, але досвідчені інспектори вже знають місця, де зазвичай "орудують" браконьєри. Часто до пошуків доводиться залучати водолазів державної служби надзвичайних ситуацій. До речі, 30 квітня цього року у рейдах задіяли новий катер, що отримали від Державного рибного господарства України.

"Ми вже відчули покращення у роботі. Тепер є на чому вийти на воду", – говорить Анатолій Левченко.


Розповідаючи про результати рейду на Власівці, державний інспектор Кіровоградрибоохорони Олександр Головченко повідомив: "На Власівці було виявлено три безхазяйні "павуки" та 30 кг тюльки, що лежала на березі. Зрозуміло, що ловили рибу для продажу. Але скориставшись темрявою, браконьєрам вдалося втекти".

Кіровоградрибоохорона інформує:


з початку нерестової заборони (з 1 квітня по 14 травня 2018 року) державними інспекторами Кіровоградрибоохорони спільно з громадськими організаціями та правоохоронними органами в Кіровоградській області було викрито 30 правопорушень на території Світловодського району.
Щодо винних осіб було складено 30 адміністративних протоколів: за ч. 3 ст. 85 КУпАП (1 протокол), за ч. 4 ст. 85 КУпАП (14 протоколів), за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП (7 протоколів).
Складено 8 актів виявлення безхазяйного майна. Власників майна встановити не вдалося. Держінспекторами було нараховано збитки у сумі 269 008 грн. У порушників вилучили 1 922 кг різних видів риби. Виявлені та вилучені заборонені знаряддя лову в кількості 42 шт. загальною довжиною 2 041 м, які використовували порушники.
Складені адмінматеріали за ч. 4 ст. 85 КУпАП та за ст. 88-1 ч. 1 КУпАП будуть направлені на розгляд до районного суду для притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності.

Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Боротьба з «водними» браконьєрами триває
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top