Вівторок, 20 серпня 2019
Корисна інформація

Чи будуть соціально захищеними пенсіонери у територіальних громадах?

Чи будуть соціально захищеними пенсіонери у територіальних громадах?
Створювати об’єднані територіальні громади (ОТГ) на Світловодщині не поспішають. З 2015 року на карті району з’явилася лише одна ОТГ — Великоандрусівська (об’єдналися 2 сільські ради, загалом 7 населених пунктів). Решта боїться змін, особливо лячно пенсіонерам, які сьогодні користуються послугами управлінь соціального захисту, терцентрів, сервісного центру Пенсійного фонду України тощо. Чи буде соціальний захист в ОТГ взагалі — ось що хвилює людей поважного віку.


Їх заспокоюють: гроші на соцзахист "будуть ходити за людиною". Фінансуватися будуть не заклади соцзахисту, а конкретні люди — отримувачі послуг. Тобто держава буде виділяти гроші для конкретної людини і перераховувати їх у той заклад, який буде надавати їй послугу. Таке прогнозують експерти. За словами директора управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики Оксани Сулими об’єднані територіальні громади стануть первинною ланкою, де будуть організовані соціальні послуги. У кожній громаді будуть свої фахівці з соціальної роботи. Вони виявлятимуть осіб, яким потрібна допомога, будуть інформувати і консультувати людей щодо соціальних послуг.

Сьогодні говорять і про нові підходи до надання соціальних послуг. Що мають на увазі? Насамперед в ОТГ визначаються з потребою в соціальних послугах і з тими людьми, які їх потребують. І лише після цього вирішують, які установи створювати, а за якими напрямками співпрацювати з іншими громадами. Досвід ОТГ, які вже працюють рік-два говорить про позитивні тенденції. Сервісні послуги наближені до людини. Будь-яку довідку можна отримати у старости села, у деяких ОТГ створені свої територіальні центри (відділи), соціальні працівники, як і раніше, відвідують своїх підопічних.

Перелік соціальних послуг, які надаються пенсіонерам на територіях різних громад, мало чим відрізняється: це догляд вдома, стаціонарний та денний догляд, підтримка проживання, хоспісний догляд, надання притулку, кризове та екстрене втручання, консультування, допомога в оформленні пільг, субсидій, втрачених документів; соціальний супровід: представництво інтересів, посередництво, послуга фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору; натуральна допомога. Враховуються всі потреби людини, адже одним з завдань кожної територіальної громади є принцип: нікого не залишити поза увагою, надати своєчасну допомогу.

Цього принципу дотримуються й у Великоандрусівській територіальній громаді (Кіровоградська область, Світловодський район), яка успішно розвивається вже другий рік. Тут з 1 лютого 2018 року створено територіальний відділ обслуговування, соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у кількості 10 осіб, з них 8 — це соціальні робітники, які раніше працювали у районному територіальному центрі і обслуговували певну кількість мешканців сіл, що нині входять до ОТГ. Їх роботою задоволені люди поважного віку. Особливо радіють щирим вітанням з днем народження, святом 8 Березня.

До цих заходів залучаються вихованці дитячих садків (у громаді їх два). Діти передають ветеранам сувеніри, виготовлені власноруч, а соціальні робітники вручають їх з вітальними листівками і квітами.

"Жодних нарікань на неякісне обслуговування від підопічних не було", — стверджує начальник відділу Олена Пилипенко. — Безумовно, працювати самостійно стало цікавіше. Усі проблеми, які час від часу виникають, вирішуються нашими соціальними працівниками. Іноді доводиться звертатися за допомогою до сільського голови Ніни Іващенко. Відмов ніколи не буває, адже ми повинні піклуватися про всіх членів нашої громади разом".


Ось таким чином і створюється соціальний спокій у громаді, що є одним з найважливіших завдань реформ, спрямованих на покращення життєвого рівня людей.

Матеріал підготовлено в рамках "Медіашколи децентралізації для регіональних журналістів" за програмою U-LEAD з Європою, м. Кропивницький, 11-13 квітня 2018 р.

Тетяна Дроздова,
редактор газети "Світловодськ вечірній"
та Інтернет-видання "Світловодськ"Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Pravdainukr 20 липня 2019
  У Подорожньому вирував гастрономічний фестиваль 1
  Pravdainukr-фото
  а чего Крыма на карте нет!?
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живые, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm

Top