Субота, 17 листопада 2018
Здоров'я

Епідемічна ситуація вимагає пильності!

Епідемічна ситуація вимагає пильності!

Протягом останніх років епідеміологічна ситуація в країні залишається напруженою, і минулий рік не виняток. Так, за даними Держпродспоживслужби у 2017 році фахівці служби брали участь у розслідуванні 163 спалахів кишкових інфекційних захворювань (КІЗ) проти 142 спалахів у 2016-му. При цьому найбільш "вразливими" до КІЗ у минулому році виявились Одеська (29 спалахів) та Київська (10 спалахів) області, найбільш "стійкими" – наша Кіровоградська (2 спалахи) та Луганська із Закарпатською (по 1 спалаху).

Якщо розглянути статистику спалахів КІЗ за збудниками, то лідерами у 2017 році виявилися віруси (рота, норавіруси) – 49 спалахів, друге місце посіли сальмонели – 33 спалахи, третє місце – інші бактеріальні збудники (33 спалахи), четверте – віруси гепатиту А (26 спалахів). При цьому у 2016 році першу позицію посідали сальмонели (близько половини кількості спалахів).

Розподіл за об’єктами, з якими пов’язані спалахи, такий: перше місце – організовані дитячі колективи (школи, садочки, оздоровчі заклади) – 103 спалахи, друге – заклади ресторанного господарства та торгівлі – 34 спалахи, третє – у побуті – 26 спалахів. У 2016-му році спалахів серед дитячих колективів було майже вдвічі менше, а от частка випадків у побуті та закладах громадського харчування і торгівлі – більша.

Серед факторів передачі збудників у 2017 році лідество за харчовим фактором (85 спалахів), потім контактно-побутовий фактор (58 спалахів) та водний (7 спалахів). У 13 спалахів фактори передачі збудника залишилися не встановленими.

За даними санітарно-епідеміологічних розслідувань, основними причинами спалахів КІЗ були: порушення поточності виробничих процесів при приготуванні, товарного сусідства, технології приготування страв, умов зберігання продуктів та готової їжі, порушення правил особистої гігієни тощо.

Не поступається своїми позиціями і ботулізм, який "фігурував" у статистиці Держпродспоживслужби 2017 року 88 разів з 102-ма постраждалими, для 8-ми з яких захворювання завершилось летально. При цьому у 58 випадках ботулізм пов’язувся з вживанням рибної продукції: як промислового виробництва (29 випадків), так і домашнього або невідомого (з місць стихійної торгівлі).

Держпродспоживлсужбою було вжито необхідних заходів у межах своєї компетенції: тимчасово призупинено функціонування 76 об’єктів, винесено 53 постанови про накладення штрафів, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 14 осіб, відсторонено від роботи 65 працівників, винесено ухвалу суду про накладення арешту на обладнання 1 суб’єкта господарювання, вилучено з реалізації близько 1300 кг небезпечної продукції, надано пропозиції, розпорядження, приписи про усунення виявлених порушень (163). Постійно проводилась санітарно-освітня робота через ЗМІ.

Враховуючи вказане вище, наголошуємо всім, хто пов’язаний з харчовими продуктами та водопостачанням – від виробників до споживачів, бути пильними щодо кишкових захворювань! Дотримуйтесь основних засобів профілактики кишкових інфекційних захворювань як на робочому місці, так і вдома!

Тетяна Кривошея,
начальник Світловодського міського управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області


Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top