Вівторок, 19 лютого 2019
Здоров'я

До уваги мешканців Світловодського району! Пройдіть флюорографічне обстеження

До уваги мешканців Світловодського району! Пройдіть флюорографічне обстеження
З 12 березня по 4 квітня 2018 року у Світловодському районі працюватиме пересувний цифровий флюорограф Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру.


Флюорографія – це метод рентгенологічного дослідження, при якому рентген зображення фотографується з флуоресцентного екрану на фотоплівку.

Принципи флюорографії почали розробляти відразу після відкриття рентгенівських променів у 1895 році. Але флюорографія тривалий час не знаходила широкого використання в клінічній практиці в зв’язку з недостатньою потужністю рентгенівських апаратів. Тільки в 30-ті роки 20-го століття з’явились перші флюорографічні апарати, які дозволили робити знімки високої якості. Було налагоджено їх промислове виробництво і флюорографія знайшла широке застосування, як метод раннього масового профілактичного обстеження.

Останніми роками набирають поширення цифрові флюорографи, які дозволяють отримати зображення на моніторі і записати його без застосування високовартісної рентгенплівки, дають можливість обстежити більшу кількість пацієнтів і в 3-6 разів скоротити витрати. Саме такий флюорограф і працюватиме в нашому районі.

Є думка, що флюорографія шкідлива для організму. Вона абсолютно помилкова: незначна доза випромінювання в даному випадку в кілька разів слабша, ніж при просвічування і не викликає в організмі ніяких патологічних змін. У нашій країні профілактичні обстеження повинні проходити усі дорослі та діти старші 14 років один раз на рік. При масових флюорографічних обстеженнях стали частіше виявляти туберкульоз, різні нетуберкульозні захворювання, такі як: рак, пневмонію, пильові фібрози, захворювання інших органів: кісткового скелету грудної клітки, великих судин, серця, діафрагми. При зростанні захворюваності населення на туберкульоз та рак легень флюорографія залишається найважливішим методом виявлення цих захворювань.

Важливою ланкою в роботі флюоорослужби є дообстеження, тобто явка хворих для контрольної рентгенографії, що збільшує ефективність раннього виявлення раку і туберкульозу.

Пройти флюорографічне обстеження повинні всі жителі району! Пам’ятайте, чим раніше буде виявлено хворобу, тим більша можливість її вилікувати!

Валентина Позивна,
завідувач відділення променевої діагностики Світловодської ЦРЛДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top