Субота, 20 жовтня 2018
Відео Події Освіта

Цікава, але в той же час небезпечна професія — «пожежний-рятувальник» Новина з фото Новина з відео

Цікава, але в той же час небезпечна професія — «пожежний-рятувальник»
1 лютого у НВК №4 за участю рятувальників 17 ДПРЧ та випускників шкіл м.Світловодськ відбувся захід, який спрямований на отримання вищої освіти у вищих навчальних закладах структури ДСНС. Колишні курсанти та теперішні співробітники підрозділу розповіли молоді про особливості, переваги навчання у профільних вищих навчальних закладах, які спеціальності пропонуються вступникам, та можливості подальшого працевлаштування тощо.
Рятувальники запрошували юнаків та дівчат на власний вибір обрати Національний університет цивільного захисту України (м.Харків), Черкаський інститут пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України (м.Черкаси) або Львівський державний університет безпеки життєдіяльності (м.Львів) підкріпивши розповіді відеофільмами про виші та листівками. Також на базі повної середньої загальної освіти для здобуття професії рятувальника за денною формою навчання приймає Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м.Вінниця) — здійснює підготовку терміном 2,5 роки за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст".

Олександр Сіденко (начальник 17 ДПРЧ):
— В цьому році перед Вами постає важливий та ризикований вибір у Вашому житті — це обрання спеціальності та професії. Не можна не погодитися з Григорієм Сковородою: "Щасливий буде лише той, хто займається спорідненою йому справою" — тобто тією справою, яка відповідає самій людині, його перевагам.

У своєму житті я обрав допомагати людям, проявляти мужність та відвагу, удосконалюватися. Тож вирішив після закінчення школи навчатися в Академії пожежної безпеки України (зараз — Національний університет цивільного захисту України) у Харкові. Національний університет цивільного захисту України — провідний вищий навчальний заклад Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Сьогодні вихованці університету — бакалаври, спеціалісти та магістри навчаються за 6 спеціальностями та 15 спеціалізаціями. Матеріально-технічна база університету дозволяє навчати до 3000 курсантів та студентів денної форми навчання. Починаючи з другого року навчання, курсанти несуть службу у навчальній пожежно-рятувальній частині (НПРЧ), яка працює паралельно з міськими пожежно-рятувальними підрозділами та бере участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Автомобільний парк НПРЧ нараховує 12 одиниць техніки. Поряд з вітчизняними авто працює спецтехніка  з Німеччини, що дає можливість курсантам відпрацьовувати практичні навички при ліквідації надзвичайних ситуацій за європейськими стандартами. Випускники навчального закладу працюють не тільки в Україні, а і в країнах Європи.

Пожежно-рятувальна справа ризикована, проте цікава і водночас Ви зможете проявити свої сильні сторони та організаторські здібності.


Цікава, але в той же час небезпечна професія — «пожежний-рятувальник»
Олександр Сіденко


Данило Барбарикін (начальник караулу 17 ДПРЧ):
— Львівський державний університет безпеки життєдіяльності здійснює освітню діяльність, пов'язану з наданням вищої освіти за 25 освітньо-професійними програмами підготовки бакалавра, спеціаліста та магістра на денній та заочній формах навчання. Для підвищення рівня професійної підготовки пожежного-рятувальника в Університеті створено психолого-тренувальний центр підготовки пожежних та аварійно-рятувальних команд та комп'ютерна лабораторія психологічної підготовки керівника з ліквідації надзвичайних ситуацій, що дає можливість максимально наблизити роботу рятувальника до реальних умов на пожежах та під час ліквідації надзвичайних ситуацій.

Рятувальник повинен уміти користуватися рятувальним устаткуванням, знати техніку безпеки, уміти працювати на висоті. Необхідно мати добре здоров'я, високу витривалість, фізичну силу (не випадково серед бажаючих вступити на таку службу проводиться жорсткий медичний відбір). Особисто я вважаю, що "пожежний-рятувальник" — це людина, яка не лише здійснює свої професійні обов’язки рятуючи життя людей, це професія "за покликом серця". Серед рис, які притаманні рятувальнику, повинні бути відвага, сила духу та витримка. Дуже важко не лише фізично, а й морально щодня боротися за збереження життя людей, протиборствувати з вогнем та стихійним лихом. Не треба забувати і про дисципліну.Володимир Григор’єв (інженер (з пожежно-рятувальних робіт) 17 ДПРЧ):
— Також  слід звернути увагу на Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, який є одним з провідних вищих навчальних закладів ДСНС України. Навчальний заклад розглядає міжнародні контакти як один із пріоритетних напрямів своєї діяльності, яка здійснюється як у рамках міжнародного співробітництва ДСНС України, так і на основі налагодження та розвитку прямих зв’язків зі спорідненими навчальними закладами. У навчальному закладі створені всі умови для фізичного загартування курсантів і студентів, цікавого та змістовного відпочинку. На базі інституту в 2003 р. створено спортивний клуб “Рятівник”. У вузі культивується 20 видів спорту.

У переліку переваг здобуття освіти у "вишах" ДСНС — безкоштовне державне забезпечення форменим одягом, гарантоване працевлаштування, стабільне грошове забезпечення, період навчання зараховується до вислугу років, перспектива отримання службового житла, звільнення від проходження служби в Збройних силах України тощо.

Цікава, але в той же час небезпечна професія — «пожежний-рятувальник»


Юлія Кузнєцова (інспектор 17 ДПРЧ):
— Наостанок хочу сказати, що кожен рятувальник насправді Герой, хоча найчастіше вони в цьому не зізнаються. Такі люди просто виконують свій обов’язок. Тож запрошуємо Вас на навчання до провідних вищих навчальних закладів Державної служби України з надзвичайних ситуацій України за рахунок державного замовлення. В наших навчальних закладах ви отримаєте високий рівень професійних знань. Бажаючі вступити до вищих навчальних закладів, які готують фахівців цивільного захисту України за рахунок державних коштів, мають змогу вже зараз звертатись за допомогою та оформленням документів до 17 державної пожежно–рятувальної частини У ДСНС України у Кіровоградській області за адресою: м.Світловодськ, вул. Героїв Чорнобиля, 23.

P.S. Напевно, не існує більш небезпечної, відповідальної та важливішої професії, ніж професія Рятувальника. Цю професію обіймають непрості люди, люди з великою силою волі, люди, які здатні пожертвувати своїм життям, заради життя ближніх, люди, які незважаючи ні на що готові кинутися на допомогу. Це люди з великої букви.

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top