Субота, 20 жовтня 2018
Культура Люди

Милі оку дрібнички від Світлани Пономарьової Новина з фото

Милі оку дрібнички від Світлани Пономарьової
Найкращий спосіб визначити, чи подобається тобі заняття, — спіймати перше враження: зацікавило чи ні. Так вважає Світлана Пономарьова із села Захарівка Світловодського району.
Світлана Пономарьова народилася у місті Знам’янка, а її чоловік — із села Захарівка. Тож і Світлана вже більше ніж шість років як жителька Захарівки. За освітою дівчина товарознавець, працювала торговельним агентом. На даний час перебуває вдома — виховує доньку Олесю, якій у березні виповниться шість років. Дівчинка підростає, хоче прикрашати себе, і мама, звісно, теж хоче, щоб її Олеся гарно виглядала. Тому Світлана і розпочала створювати яскраві та гарні аксесуари. 2014 року спробувала зробити це вперше: — Сестра Анастасія показала мені деякі речі, і я розпочала із шпильок для волосся у техніці канзаші зі стрічок, — згадує Світлана. — А 2015 року в інтернеті побачила фоаміран. Це м’який матеріал, схожий на замшу, але по суті є спіненої гумою. Він здатний змінювати форму при нагріванні і через деякий час застигати, тим самим запам’ятовуючи її. Матеріал дуже зацікавив мене, і я взялася опановувати фом-флористику, оскільки квіти у цій техніці виходять максимально реалістичними. У цій техніці оздоблюю як різноманітні прикраси: шпильки, серги, підвіски, прикрашаю квітами обідки для волосся, так і виготовляю інтер’єрні квіти — наприклад, кульбабки, братки.

Милі оку дрібнички від Світлани Пономарьової

Добре пам’ятаю, що моя перша виставка відбулася у Знам’янці 2 серпня 2015 року. У жовтні наступного року мене запросили на виставку у Захарівці. Тепер там і там часта гостя.

Кількість робіт складно порахувати: їх вже більше 500. Продаю і на виставках, і через інтернет на персональній сторінці у Фейсбуці. Мої замовники живуть у Кропивницькому, Дніпрі, одна шпилька для волосся поїхала до Австралії, 10 робіт відправилися до Швеції, де мої прикраси носить племінниця і, звісно, це Знам’янка і Захарівка, а також Світловодськ і Кременчук. Прикрас у доньки навіть не знаю скільки, бо вона першою бачить мої роботи і відразу відбирає собі ті, які найбільше сподобалися, і просить не продавати. До мого заняття вона ще не береться, бо маленька, але вже любить малювати.

Для опанування тонкощів улюбленого заняття я займаюся он-лайн у "Школі фоамірану" (коли у певний час біля моніторів збираються майстрині з Казахстану, США, України). Також на виставках я обов’язково розпитую у майстринь про те, чого не знаю, адже мені усе цікаво. Я завжди виготовляю щось нове, бо мені нудно робити однакові вироби.

Милі оку дрібнички від Світлани Пономарьової

Реалізація доки не перекрила витрат: багато чого з інструментів та матеріалів ще слід купити. Це і бісерна та флористична проволоки, спеціальні ножиці, молди (форми, за допомогою яких виготовляють об’ємні форми — листя та пелюстки зокрема), завжди необхідні основи для шпильок і, власне, фоаміран.

До речі, своє перше захоплення — канзаші не полишаю: оформлюю у цій техніці пляшки — сувеніри до різних свят, у тому числі до весіль. На жаль, не на все вистачає годин у добі. Навіть на певний час вийти в інтернет не завжди виходить, бо життя у селі вимагає часу для господарства. Так, на виготовлення однієї складної шпильки для волосся йде 3-4 години, тож зазвичай мій час для творчості — нічний. Чоловік Олексій схвально ставиться до мого захоплення, адже він сам творча особистість — співає у сільському Будинку культури. Тож у нього хобі й у мене хобі — добре розуміємо одне одного.


Милі оку дрібнички від Світлани Пономарьової


Свого часу погляд Світлани Пономарьової зупинився на яскравих шпильках для волосся, а згодом до шпильок додалися більш складні вироби. Цікаво, що буде далі?

(096) 079 49 11 (Світлана Пономарьова)

Розмову записала та вела Тетяна Юганова
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top