Понеділок, 22 січня 2018
Здоров'я

Районного травматолога ледь самого не травмували… собаки Новина з фото

Районного травматолога ледь самого не травмували… собаки
Вони діють за чіткою схемою: один пес, перегороджуючи шлях жертви гавкає, відволікаючи її увагу, інші ж нападники, кружляючи довкола жертви, хапають її ззаду за ноги…
Наразі у травматологічному відділенні Світловодської ЦРЛ перебувають шестеро пацієнтів, покусані бродячими собаками. Вони звернулись по допомогу лиш за останні три дні. А одна тітонька, вкушена за ногу, впала, та ще й руку зламала.

Сталося це, за словами завідувача відділення Руслана Кулика, в чіткому визначеному "ареалі" — в районні поліцейського відділку і нижче по Грушевського до Приморської. Та, що там казати, коли цими днями у тому ж районі його самого атакувала собача зграя. І що характерно, говорить пан Руслан, у зграї чітко розподілені "функціональні обов’язки": один пес, перегороджуючи шлях жертви гавкає, відволікає, інші ж нападники, кружляючи довкола жертви, хапають її ззаду за ноги… Якби не два пакети з одягом, якими прикрив литки травматолог — не оминути йому покусів.

Районного травматолога ледь самого не травмували… собаки
Руслан Кулик


Те, що відбувається у місті з чотирилапими волоцюгами травматолог вважає тривожною тенденцією. І те що нещодавно мер в одному із своїх прямих ефірів заявив, що мовляв, нічого страшного — то, просто, у самки тічка і все минеться, пана Руслана аж ніяк не заспокоює. Річ у тім, пояснив він, що, окрім обробки, перев’язування тощо рани, пацієнт має пройти процедуру профілактики від сказу — хтозна, яка собака вкусила.

Тим більше, що цими днями травматолог на власні очі бачив, як майже у середмісті дорогу перебігала… лисиця. Отже, щодо щеплень від сказу… Не так давно цю антирабічну вакцину кололи 12 разів у живіт. Тепер — медицина не стоїть на місці — треба шість уколів протягом трьох місяців. А се означає, що сей період людина має уникати прямих сонячних променів, відвідування лазні і гарячої води. І що геть немислимо — повністю відмовитись від вживання алкоголю.

А ще, додає Кулик, оцим шістьом ще повезло — в лікарні для них таки знайшлася "антисказова" вакцина, повна вартість якої — в межах трьох тисяч гривень. До речі, закупатися вона має коштом міського бюджету, відомого своєю напруженістю. Та, якщо покусані хитрющими собаками стануть у нас "на потік"… І травматолог символічно сплюнув три рази через ліве плече — щоб не наврочити.

Критикуючи, пропонуй… Ваш кореспондент категорично проти фізичного винищення бродячих тварин. Але, якщо наш міський голова Валентин Козярчук регулярно хвалиться тим, що Світловодськ вперше, починаючи льодовикового періоду, обійшовся без банківських кредитів на сплату зарплат бюджетникам і що на рахунках є вільні кошти, тож, може міські обранці розглянуть питання створення в місті, наприклад, на території якогось знищеного заводу здоровенного собачого притулку та й звезуть туди бродячих тварин, забезпечуючи їх достойним харчуванням. Адже ж відомо, собака буває кусачою від життя собачого. І те, що у них життя таке (собаче) — таки, наша провина. А відтак — і наша відповідальність.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  • llarus Користувач offline

  • 14 грудня 2017 13:10
    Група: Користувачі
    Реєстрація: 16.05.2015 | 49 комментарів | 0 публікацій
Хотілося щоб той мер пережив те, що пережила моя родина коли доньку вкусила собака і півроку щомісячно пробили щеплення. P.S. Стерилізація собак у місті іде повним ходом - на вул. Конько собака із біркою на голові годує трьох цуценят. Виходить це просто окозамилювання на цю проблему.
  • Не нравится
  • +2
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top