П’ятниця, 20 жовтня 2017
Здоров'я

Сьогодні відзначається Всесвітній день зору

Сьогодні відзначається Всесвітній день зору

Всесвітній день зору відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у другий четвер жовтня. Мета дня – привернення уваги урядів усіх країн до проблем сліпоти, порушень зору й реабілітації людей з вадами зору.
Роль органу зору в житті людини важко переоцінити. Більше 90% інформації про навколишнє середовище людина отримує через очі – унікальний орган, який завжди відображає загальний стан здоров’я людини.

За статистикою в світі нараховується біля 300 млн. осіб з проблемами органів зору, в тому числі біля 40 млн. сліпих. Викликає сум той факт, що збільшується чисельність сліпих дітей до 500 тис. на рік. Аналіз захворюваності показує, що кожна 4-5 дитина має те чи інше відхилення в роботі очей.

Науково доведено негативний вплив на органи зору все зростаючих навантажень: при роботі з комп’ютером, перегляді телевізійних передач, читанні при неправильному освітленні, високого рівня стресових ситуацій, генетичної схильності, зростання судинної патології та захворюваності на цукровий діабет, вродженої патології, пухлин та шкідливих домішок атмосфери.

З метою збереження органу зору дуже важливо проводити профілактичні заходи: правильно працювати за комп’ютером: робити паузи через кожну годину роботи при 4-6- годинній роботі. Край монітора повинен знаходитися на 10 см нижче рівня очей, на відстані 60 см; захищати очі від ультрафіолетового опромінення; правильне харчування з включенням до раціону фруктів, риби, молочних продуктів у достатній кількості; перебувати на свіжому повітрі, бажано у вихідні – на природі; лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози.

Необхідно правильно користуватися індивідуальними засобами корекції: окулярами, лінзами та засобами гігієни для очей.
Дуже важливо не займатися самолікуванням, своєчасно звертатися за консультацією до лікаря-офтальмолога при перших ознаках порушення зору.

Будьте здорові!

Наталя Крайня, лікар-офтальмолог Світловодської ЦРЛ
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top