П’ятниця, 20 жовтня 2017
Віталій Асауленко Здоров'я

Щербина: шість палат ЦРЛ як «наслідок» медреформи — паніка і невігластво Новина з фото

Щербина: шість палат ЦРЛ як «наслідок» медреформи — паніка і невігластво
Світловодці при першій ліпшій нагоді, окрім інших страхіть, переказують один одному ще й про медичне потрясіння, яке чекає на них незабаром: світловодську "больницю" приєднають до олександрійської. Відтак, залишиться у нас лиш шість лікарняних палат та, хіба що, морг. Тож, тепер, щоб палець бинтом перемотати — треба до Олександрії їхати. Або — в морг…
І як підтвердження — ґвалт, викликаний засіданням такої собі Госпітальної ради, яке відбулося 29 вересня у Світловодській ЦРЛ. То що ж чекати світловодцям в медичній царині — невже страхіть, вище описаних?.. З цим питаннячком ми й звернулися до людини, яка курує в місті все гуманітарне (і відповідає за це) — до заступника міського голови з цих самих гуманітарних питань Ірини Щербини

Так, підтвердила вона, у медичній галузі Кіровоградської області вже зроблено так, як розпорядився Кабмін у липні 2017 року — утворено три Госпітальні округи (ГО), які названо Західним, Кропивницьким і Олександрійським. Їхнє призначення — забезпечувати, звісно, якісне медичне обслуговування на вторинному, тобто, спеціалізованому рівні. Іншими словами: дільничні лікарі — то є первинна медицина, яка об’єднана у Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) із своїм головлікарем. А вже хірурги, окулісти, проктологи інші "вузькі" спеціалісти, стаціонари із своїми ліжко-фондами, а також морг — це вже медицина вторинна, тобто, Світловодська Центральна районна лікарня (ЦРЛ). І теж зі своїм головлікарем. От якраз вона (ЦРЛ) і стане структурним підрозділом Олександрійського ГО.

Що і спричинило ґвалт та острах серед світловодців… Ні, рішуче заперечила пані Ірина — жодних скорочень як "вузьких" спеціалістів, так і стаціонарних палат не планується і не передбачається аніскільки — ані зараз, ані в майбутньому. Як було триста ліжок у палатах ЦРЛ — стільки ж і залишиться.

"А як же ж гроші на медицину? Їх же передовсім держава "кидатиме" на Олександрію, бо ГО — то — Олександрійський".


Державна субвенція, відповіла головна гуманітарчиня, розподіляється у залежності від кількості ліжок у палатах і хворих на цих ліжках у палатах. Все інше — від лукавого. І будь-які вірогідні зміни у структурі Світловодської ЦРЛ та по функціям її персоналу вирішуватимуться не в Олександрії — а, як і до цього, органами місцевого самоврядування. А вони-то, як відомо, покликані сумлінно служити громаді. І нізащо не дозволять будь-кому її кривдити.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top