Середа, 16 січня 2019
Віталій Асауленко ТОП-новини Влада

Півсвіту плаче, півсвіту скаче. Як розминутись? І чим буде колишній РАЦС?

Півсвіту плаче, півсвіту скаче. Як розминутись? І чим буде колишній РАЦС?
Протоієрей, настоятель церкви Введення Пресвятої Богородиці, що на вулиці Єгорова, 13 у Світловодську, Володимир Цоуфал на задану тему розмірковував майже з півгодини. Бо тема, зауважив він жартома, "тягне" на наукову дисертацію…

А тема-то проста: віднедавна (з цього місяця) міський РАЦС, із затишного котеджу потопаючої у каштанах, також, затишної вулиці Гагаріна, було перенесено "… на кулички" – на вулицю Павлівську. Там немає ані каштанового затінку, ані креативного (як на Гагаріна) котеджу. А є така собі прозаїчна двоповерхова будова з заґратованими вікнами першого поверху з не менш прозаїчним написом над входом – "Управління юстиції". До того ж ця прозаїчна двоповерхова будова – без щонайменшого під’їзного майданчика – "вилізла" безпосередньо на проїжджу частину, на якій, пояснюємо для нетутешніх, основним транспортом є транспорт з… трунами та заплаканими пасажирами. Бо ж Павлівська є "фінішною прямою" (і єдиною зі Світловодська) перед основним міським кладовищем.

На жаль, міська влада нічого толкового не говорить про те, як вона збирається (і чи не збирається) впливати на відверто безглузде рішення чиновників, підпорядкованих Міністерству юстиції…

Отже, ми обіцяли нашим читачам поцікавитись думкою священнослужителя Православної Церкви стосовно цієї, м’яко кажучи, недоречності, яка буде щодня (і кілька разів на день) виникати на п’ятачку міськрайонного управління юстиції: туди напрямляються врочисті молодята, гості з квітами і шампанським, яке, опісля розпису, під вигуки: "Вітаємо, вітаємо!", будуть відкоркувати на ґанку цього управління, а в цей же час повз них сунутимуть катафалки з трунами та автобуси із зажуреними пасажирами. А тут – "Вітаємо, вітаємо!"

Отець Володимир, дипломатично не втручаючись у світське життя-буття, все ж, зауважив, що міська влада має вплинути на виправлення цієї недоречності. У Православної Церкви, додав він, також нерідко трапляється, що в храмах і відспівування покійника, і вінчання молодят відбуваються в один день.

"Але ніколи - а ви ж знаєте, що площа деяких соборів це дозволяє – названі служби не перетинаються у часі".


… Подібні ситуації (коли перетинаються обидві діаметрально протилежні церемонії) зустрічаються не лише на означеній вулиці – такі "зустрічі" можуть статися деінде. Як тут бути? Хто кого має пропустити?

"Знаєте, є таке людське повір’я: якщо "йде" покійник, його не личить обганяти. Це є данина пам’яті й поваги до людини, яка завершила свій земний шлях", – відповів священик, даючи зрозуміти: похоронній процесії треба поступатися дорогою. Заховавши за спини квіти і шампанське – якщо це весілля.


А ще, подейкують на "сарафанному радіо", міська влада вирішила з вигодою для себе "прилаштувати" отой затишний котедж на Гагаріна під якось елітного претендента…

З таким твердженням категорично не погодилася начальниця міського управління економіки (МУЕ) Марія Дмитренко. За її словами, пару тижнів тому її управління, на балансі якого перебував і перебуває об’єкт, який кілька десятків років вірою і правдою служив світловодцям у якості РАЦСу, задовольнило звернення від обласного управління юстиції (ОУЮ), яке орендувало отой об’єкт. Суть цього звернення полягала у тому, що ОУЮ, з таких-то-таких причин достроково розриває з МУЕ договір оренди. Після чого спеціалісти МУЕ, відвідавши об’єкт, склали акт прийму-передачі, який надіслали до Кропивницького на ім’я керівника ОУЮ Гуцул В.В. І тільки-но підписаний Гуцулом В.В. акт повернеться до Світловодська, на сайті міськради буде опубліковано інформацію про те, що даний котедж на Гагаріна набув статусу вільного приміщення. І на його оренду може претендувати будь-яка юридична особа.

Стосовно ж "накладання оком" на котедж когось із тутешніх (і нетутешніх) нуворишів з метою приватизації його під житло абощо, то, зауважила пані Марія, це настільки складна і волокитна процедура, що набагато дешевше і менше клопітно цьому нуворішеві новий котедж собі відгрохати. Це, по-перше.

По-друге, компетентні у даному питанні виконкомівські структури не можуть на сьогодні розпоряджатися будь-якими об’єктами, що перебувають на балансі МУЕ, і землею під цими об’єктами, оскільки на все майно комунальної власності міста накладено арешт.

Так що чим буде наш колишній РАЦС – поки що невідомо. Але точно – не чиїмсь приватним житлом. Хоча, поза сумнівів, більшість світловодців хотіли щоби котедж на Гагаріна таки знову став РАЦСом.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


    Група: Користувачі
    Реєстрація: 1.11.2016 | 38 комментарів | 0 публікацій
Страна идиотов.
  • Не нравится
  • +1
  • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top