Неділя, 20 серпня 2017
Влада

«Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів

«Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів
З кінця липня зі шпальт газет та екранів телевізорів не сходить тема позбавлення українського громадянства екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Відповідний указ за поданням Міграційної служби підписав Президент України 26 липня. Подія набула чималого резонансу в українському політикумі, тому Центр громадського моніторингу та контролю вирішив з’ясувати всі факти й обставини.
Два роки незаконного громадянства?

Міхеїл Саакашвілі став українцем за паспортом 29 травня 2015 року. Наступного дня його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. Саакашвілі обіцяв зробити Одесу столицею Причорномор’я, але на посаді губернатора протримався близько 1,5 року і пішов без особливих перемог. Громадянином України Саакашвілі був трохи довше – два роки, один місяць і 26 днів. Втім, чи було його громадянство законним?

Інформація про позбавлення Саакашвілі українського громадянства надійшла спочатку не з офіційних джерел. Першим, хто публічно заявив про це, був депутат від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук. Пізніше про це повідомив також депутат від "Народного фронту", радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Згодом інформацію підтвердили в Державній міграційній службі та Адміністрації Президента. Указ не був опублікований, тому що це б порушило таємницю персональних даних.

Найбільше питань у суспільстві викликала підстава для такого кроку, адже українське законодавство не допускає статусу апатриду (особи без громадянства).Дехто назвав рішення влади неконституційним, однак закон України "Про громадянство" передбачає втрату особою громадянства у разі "подання свідомо неправдивих відомостей або фальшивих документів".
Справді, на 2015 рік проти Саакашвілі у Грузії було порушено низку кримінальних справ. Він був навіть заочно заарештований на батьківщині. Але Саакашвілі свідомо змовчав про це в анкеті. А після оприлюднення документу спочатку заявив, що це не його підпис, а потім сказав, що просто не сприймав ці кримінальні провадження серйозно і в нього "не було в руках жодних документів".

Частина депутатів, журналістів та відомих бізнесменів стали на бік Саакашвілі, називаючи позбавлення Саакашвілі громадянства політичною розправою.Зокрема, це відомі опозиціонери Банкової Сергій Лещенко, Юлія Тимошенко, Ігор Коломойський та інші. Водночас лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив про "відновлення справедливості".

Більшість політологів поділяють думку, що грузинський політик не був електоральним суперником для влади. Тож про політичні мотиви позбавлення Саакашвілі українського паспорта можна сперечатися. А от щодо юридичних підстав сумнівів не виникає. У міграційній службі пояснили, що отримали "переконливі факти подання недостовірної інформації при оформленні заяви" Саакашвілі.

Звинувачення і кримінальні справи

За словами головного прокурора Грузії НатіїСонгулашвілі, завершено слідство за чотирма кримінальними справами проти Міхеїла Саакашвілі.

"Усі ці справи зараз розглядаються Тбіліським міським судом", – додала вона.


Зокрема, Саакашвілі інкримінують звинувачення у таких справах: про вбивство Сандро Гіргвіліані та жорстоке побиття депутата грузинського парламенту Валерія Гелашвілі; про розтрату державних коштів на особисті потреби (близько 5 млн дол. за курсом 2013 року); про захоплення ТРК "Імеді", що критично висвітлювала діяльність режиму Саакашвілі, а також бізнесу підприємця Бадрі Патаркацишвілі та його родини, що призвело до масових протестів у Грузії.

Документи, що їх оприлюднила грузинська прокуратура, свідчать, що Саакашвілі оплачував із державної казни послуги косметологів, масажистів і кухарів для себе та своєї родини. Також у переліку розтрат зазначені готелі, літаки, освіта для дітей та просто "кишенькові" витрати (наприклад, купівля костюмів та подарунки друзям).

Загалом, за даними грузинських прокурорів, на батьківщині Саакашвілі загрожує 11 років позбавлення волі, якщо суд винесе обвинувальний вирок. Мін’юст Грузії також має намір вимагати екстрадиції їхнього екс-президента з будь-якої країни, де він залишиться на постійне проживання. Україна, яка раніше двічі відмовляла у видачі Саакашвілі, цього разу готова співпрацювати з грузинською прокуратурою.

У якій країні оселиться Саакашвілі поки невідомо. У кінці липня він був у США, потім приїхав до Польщі, але покинув країну.
Тим часом в Україні постає питання, що робити із рішеннями колишнього голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Якщо його громадянство було отримане неправомірним шляхом, то,з одного боку, чи мають силу його розпорядження як губернатора? А з іншого боку, суттєвих позитивних змін в області за його губернаторства зроблено не було, тому скасовувати за великим рахунком і немає чого.

Центр громадського моніторингу та контролю
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 310 комментарів | 0 публікацій
По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top