Неділя, 20 серпня 2017
Влада

Професіонали: коефіцієнт корисної дії ГПУ наближається до нуля


Генеральна Прокуратура України один за одним штампує справи по зняттю депутатської недоторканості, але результат такої діяльності практично нульовий. У "сухому залишку" тільки невдоволення громадськості і короткочасний інформаційний шум.
Зняття депутатської недоторканності з декількох народних обранців вже встигло стати найбільш обговорюваною темою липня. Більшість експертів схиляються до думки, що результатом цих процесів стане черговий інформаційний "пшик" і не більше. Швидше за все, ці справи навіть не дійдуть до суду, "розсипавшись" на етапі слідства. І причина не лише в сміхотворності висунених політикам звинувачень. Навіть там, де злочин, ймовірно, все ж мав місце, якість виконаної прокуратурою роботи залишає бажати кращого. Середньої руки адвокат розправиться з наявною доказовою базою досить швидко.

Втім, співробітникам прокуратури вже час звикати до власних провалів. Розглянемо просту статистику. За всю історію незалежної України недоторканності було позбавлено 16 депутатів. За двадцять чотири роки – шість обранців, а за останні неповні три роки – десять обранців. Тобто активність у теперішньої ГПУ просто зашкалює. Тільки ось нарощування кількості не означає одночасного зростання якості. Більше того, вже наявні справи підтверджують раніше висловлену думку: відомство Юрія Луценка працює вкрай малоефективно. Порівняємо. З шести депутатів, з яких зняли недоторканність до 2014 року, п'ять все ж побували за ґратами. Степан Хмара, відомий український дисидент, декілька місяців провів у СІЗО; Микола Агафонов був випущений під заставу за станом здоров'я; Віктор Лозинський вийшов на свободу згідно із "законом Савченко"; Павло Лазаренко відсидів у США, а Віктор Жердицький – у Німеччині. А що ж з тими, кого позбавили депутатського імунітету вже після революції гідності?

Олег Царьов перебуває у Російській Федерації. Швидше за все, там же ховається і Сергій Клюєв, що втік з країни вже після зняття недоторканності. Олександр Онищенко сховався за три дні до того, як Парламент прийняв рішення відносно нього (є підозра, що саме надмірна балакучість представників ГПУ подарувала йому таку чудову можливість). Тепер політик із задоволенням розсилає свої плівки ймовірно з Лондона. Дуже показова історія Ігоря Мосійчука, який навіть за наявності залізобетонних доказів спокійно продовжує вершити долю країни у Верховній Раді України. А все тому, що Феміда визнала зняття недоторканості з нього незаконним, оскільки був порушений регламент. І знову уся справа у любові ГПУ до красивих театральних жестів: заради гучної вистави у Парламенті знехтували якісним опрацюванням питання – представлення Генпрокурора не пройшло через регламентний комітет до винесення на обговорення у сесійній залі. Через це суд став на сторону Мосійчука.

Немає підсумків і за справою Сергія Мельничука, який продовжує другий рік поспіль справно ходити на допити й ефективно працювати у стінах Верховної Ради. Але найкумедніша ситуація з Вадимом Новинським, з якого за поданням Юрія Луценка недоторканність зняли у грудні 2016 року. Як повідомляв журналістам сам депутат, відколи його у кінці минулого року позбавили депутатського імунітету, він так і не отримав підозру від Генеральної Прокуратури.

Ще раз: по шести народних обранцях навіть не проводяться усі необхідні слідчі процедури. Четверо політиків, які днями поповнили список ГПУ, швидше за все, так само залишаться на волі та продовжать свою роботу у стінах Парламенту. У черговий раз, окрім додаткового піару, прокуратура не отримає нічого. Ось що із цього приводу думає український політтехнолог Денис Богуш. "Те, що Генеральна Прокуратура веде якусь боротьбу, це факт. Тільки ось веде ГПУ цю боротьбу непрофесійно. Окрім Генпрокуратури матеріали по депутатам дає НАБУ. Фільми, які зробили по Розенблату, гідні "Оскара". Відео настільки переконує, що навіть питання не виникає, знімати або не знімати депутатську недоторканність. Але, це зробила не Генеральна Прокуратура. Це зробило НАБУ за власними ресурсами. І ніякого відношення до цього ГПУ не має", – підкреслює експерт.

І дійсно. Боротьба з корупцією – це не один крок, а ціла система заходів. Просто пред'явити звинувачення і на цьому заспокоїтися – це не кінець роботи ГПУ над справою. Має бути проведена тривала і системна робота по збору доказової бази, відстоюванню звинувачення у судах. "І справжня боротьба з корупцією була б тоді, коли б Луценко пішов до Президента, і вони б домовилися про внесення змін до Кримінального кодексу, щоб заборонити відпускати під заставу корупціонерів. А коли корупціонерів випускають під заставу, люди розуміють, що справедливості у цій країні немає. А матеріалів, які дає Генпрокуратура, не досить для того, щоб доводити справи до суду. Професіоналізму бракує", – акцентує увагу Денис Богуш.

А доки ГПУ працюватиме "будь – як" і буде займатися "полюванням на відьом" в особі незручних для неї депутатів замість дійсно важливих справ, нічого у плані корупційної боротьби у країні не зміниться. Питання в тому, що вітчизняним платникам податків абсолютно не потрібне державне відомство, коефіцієнт корисної дії якого наближається до нуля.





Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:




Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top