Неділя, 20 серпня 2017
ТОП-новини Освіта

Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? Новина з фото

Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста?
Управління освіти — це "ракова пухлина на тілі громади" чи установа, досягненнями якої можна пишатися? Неупереджену відповідь на це запитання напередодні нового навчального року хотів би почути увесь педагогічний колектив, а також учні, вихованці дошкільних і позашкільних закладів та їх батьки. На цю тему ми говоримо з начальником міського управління освіти Геннадієм Френкелем.
— Геннадію Юрійовичу, другого серпня на своїй прес-конференції міський голова Валентин Козярчук вкотре дозволив собі охарактеризувати управління освіти, як "ракову пухлину на тілі міської громади". Образливо звучить, але давайте все ж спробуємо проаналізувати ситуацію, що склалася…

— Дійсно, така характеристика освітян є образливою, а головне — безпідставною. З перших днів перебування на посаді міського голови образи у бік освітян, їх приниження і публічна брехня, на жаль, стали для нього нормою. Що поробиш… Але педагоги образи міського голови не сприймають і продовжують працювати, спростовуючи все це новими здобутками. Так, минулого навчального року освітяни міста Світловодськ посіли ІІ місце в області за основними показниками навчально-виховного процесу. Цього року нам теж є чим пишатися. Ми маємо 52 переможці в обласних олімпіад, 2 переможців олімпіад всеукраїнського рівня, серед вчителів — лауреата Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року".

За наслідками державної підсумкової атестації (ДПА) та зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), у порівнянні з минулим навчальним роком, високий та достатній рівень знань збільшився на 8%. Шість відсотків випускників 11-х класів отримали золоті та срібні медалі. І цей перелік можна продовжити.

— Валентин Козярчук стверджує, що ви не хочете змін, не погоджуєтеся на реформування управління, не скорочуєте видатки. Чи так це насправді? Як ви ставитеся, зокрема, до реформування освіти? Як оцінюєте досвід Олександрії — кожна школа — окрема юридична особа?

— Життя не стоїть на місці, і зміни будь-якої системи, її оновлення є звичайною необхідністю. Але у будь-яких новаціях необхідно розуміти як мету, так і результати змін. Заклади освіти оптимально поєднують традиційні та інноваційні форми підвищення результативності навчально-виховного процесу, здійснюють апробацію підручників, беруть участь в обласних та всеукраїнських освітніх проектах.
До речі, у цьому навчальному році ми пройшли конкурсний відбір і братимемо участь у пілотному впровадженні нового державного стандарту початкової освіти у рамках реформи "Нова українська школа".

Те, що відбувається в Олександрії, не є особистим досвідом тамтешнього управління освіти. Процеси автономії шкіл започатковані Міністерством вже понад 20 років тому, і думка фахівців з цього питання є суперечливою. Ще років 15 тому нами проведено експериментально на базі СЗШ №3 те, що зараз відбувається в Олександрії. Така практика не дала очікуваних результатів і експеримент припинили. Якби все було добре, то автономію шкіл зробили б обов’язковою по всій Україні.

— Позашкільна освіта — це та частина управління, про яку міський голова постійно говорить, іноді плутає її з дошкільною освітою. Які установи мають статус позашкільних, скільки людей загалом працюють тут, скільки дітей охоплено заняттями? Що то за показник, за яким ми попереду Кропивницького у кількості витрат на позашкільну освіту?

— У системі освіти міста функціонують 3 позашкільні навчальні заклади: Центр військово-патріотичного виховання (ЦВПВ), Центр дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ), Станція юних натуралістів (СЮН), які охоплюють 32% дітей, хоча нормативно-правова база зобов’язує нас охопити 60%. Загалом у позашкільній системі працює 66 осіб. У 46 гуртках займаються 1389 дітей. Найбільший показник витрат на 1 учня у позашкільній освіті, яким постійно дорікає міський голова, є наслідком низького охоплення дітей позашкільною освітою у місті, що вдвічі менше від середнього по області. Витрати на утримання працівників у позашкільних навчальних закладах здійснюються відповідно до єдиної тарифної сітки, яка діє у бюджетних установах усіх галузей.

— Судова тяганина між вами і Козярчуком триває від перших місяців каденції міського голови. Всім зрозуміло, що мета у нього одна — поставити на ваше місце свою людину. Ви пручаєтеся і йти не хочете. Він продовжує "боротьбу", а ще більше розповідає про свої титанічні зусилля, які ось-ось закінчаться повною перемогою. Чим закінчилися суди?

— На жаль, з перших днів перебування на посаді міського голови В.Козярчука розпочалися публічні приниження системи освіти і цькування мене особисто. Я не знаю, у чому полягає мета таких дій, але дуже прикро, що на всіх рівнях ми є прикладом професіоналізму та відповідального ставлення до роботи, а міському голові все не так. Тому і судів було дуже багато, не пам’ятаю скільки, десь близько 20. Більшістю рішень судів, які вступили у законну силу, дії міського голови визнано незаконними та протиправними. Лише 2 рішення, до яких міський голова долучив народних депутатів України, прийняті не на нашу користь. Колегія суддів Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду навіть звернулася до Генеральної Прокуратури, НАБУ та Вищої ради суддів України із заявою про те, що на них здійснюють тиск…

— Ще одна цитата з прес-конференції: " …ми з Щербиною почали наводити порядок в управлінні освіти, це дуже не подобається деяким депутатам". У вас безлад в управлінні? Чому не скористалися допомогою фахових людей?

— Діяльність управління освіти здійснюється відповідно до нормативних документів, головною метою яких є реалізація державної політики в галузі "Освіта".

Остання комплексна перевірка фахівцями управління освіти і науки обласної держаної адміністрації підтвердила належну роботу управління з усіх напрямків власних та делегованих повноважень.

Ні міський голова, ні Щербина не є фахівцями в освітянській галузі, тому я не знаю, який порядок вони почали наводити.

— Дякую за цікаву розмову і бажаю успіхів у новому навчальному році.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 10.08.2017 | 1 комментар | 0 публікацій
Ми з колегами прочитали актуальне інтев'ю іобурені тим, що про нас думає очільник міста В.Козярчук. Я не згодна з тим, що освіту називають раковою пухлиною.Праця вчителя дуже важка, але є певні досягнення.Дітям цікаво навчатися,рівень знань учнів з кожним роком збільшується, впроваджуються нові Державні стандарти початкової освіти. Вчителі розкривають всі свої здібності в благородній справі виховання молодого покоління.Учительська професія - це людинознавство,постійне проникнення в складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється.
Голова ПК ЗШ№9 Шикер В.М.
 • Не нравится
 • +8
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 11.08.2017 | 1 комментар | 0 публікацій
Прикро, що очільник міста, який має дбати про всю громаду, так образливо говорить про освітян . І хоча він називає "раковою пухлиною" управління освіти, але ж і там працюють педагоги-методисти, люди з великим досвідом роботи, які не тільки керують, а й допомагають вчителям бути в курсі всіх інновацій. І якщо освіта міста має позитивний результат в роботі, то , мабуть, керівництво на своєму місці.
 • Не нравится
 • +6
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.02.2016 | 26 комментарів | 0 публікацій
Как не пыталась много лет откачать Щербина своего хозяина Валентина, а последствия всё равно все видят... Козярчука не вылечишь уже товарищи, это было понятно большинству жителей города изначально, не нужно тратить время, не долго ему осталось с такими подходами ко всему и ко всем
 • Не нравится
 • +1
 • Нравится
 • Filya14 Користувач offline

 • 11 серпня 2017 09:53
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 309 комментарів | 0 публікацій
Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.
 • Не нравится
 • +11
 • Нравится
 • editor Користувач offline

 • 11 серпня 2017 14:52
  Група: Редактор
  Реєстрація: 26.08.2013 | 207 комментарів | 3167 публікацій
Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Не нравится
 • -14
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top