Неділя, 20 серпня 2017
Здоров'я

В’ялена риба все ще фігурує в статистиці ботулізму!

В’ялена риба все ще фігурує в статистиці ботулізму!
Санітарно-епідемічна ситуація в країні не покращується — продовжують реєструватись спалахи гострих кишкових захворювань, в тому числі випадки ботулізму. Серед імовірних причин виникнення останнього лідером залишається така улюблена українцями в’ялена риба.
Так, за оперативними повідомленнями територіальних органів Держпродспоживслужби з початку року розслідувано 49 випадків захворювання на ботулізм, серед яких 33 випадки було пов’язано з вживанням рибної продукції. При цьому 5 постраждалих померло (Донецька, Черкаська, Сумська, Полтавська області та м.Київ).

Враховуючи таку невтішну статистику, Держпродспоживслужба знову звертається до всіх містян та гостей міста бути пильними щодо того, що, де і в яких умовах ви купуєте. Аби не відчути на собі всі прикрості захворювання на ботулізм. Особливо радимо звернути увагу на вже зазначену рибну продукцію.

Нагадаємо, що найбільш небезпечною продукцією у відношенні ботулізму є продукція, яка створює сприятливі умови для утворення ботулоксину. Це, насамперед, непотрошена риба (в’ялена, копчена), а також рибні консерви. Небезпечними їх робить порушення технології приготування, неналежні умови приготування та зберігання.

Особливої уваги потребує рибна продукція домашнього виготовлення, яка реалізується на стихійних ринках. Хочемо наголосити, що продукти домашнього виготовлення взагалі заборонено реалізувати в торгівельних мережах та на ринках, адже вона не проходить ветеринарно-санітарного контролю та призначена лише для власного споживання. Дотримання технології виготовлення, умови виготовлення та зберігання її сумнівні, адже перевірити їх неможливо. І ніяких документальних доказів якості своєї продукції вам на стихійному ринку не нададуть. Як і медичної книжки, які б гарантували, що сам продавець не є джерелом кишкової інфекції.

Отже, підсумовуючи сказане, є вагомий привід замислитись, чи вартий ризик за власні гроші купувати імовірне джерело інфекції? Адже в рибці вас може підстерігати не лише ботулотоксин, а й глисти або кишкова паличка. Будьте пильними, купуйте та вживайте лише ті продукти, які не викликають сумнівів щодо якості! Оминайте стороною стихійні ринки, звертайте увагу на стан консервованої продукції — прострочені дати вживання, здуття, зміна кольору, запаху, консистенції їх вмісту повинні бути для вас вагомим чинником для відмови від вживання чи купівлі продукту!

Тетяна Кривошея,
в.о.начальника Управління Держпродспоживслужби у м.Світловодську
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top