П’ятниця, 13 грудня 2019
ТОП-новини Події

Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпня Новина з фото

Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпня
Про це повідомив нашому виданню суддя-спікер Світловодського міськрайонного суду Віталій Іващенко. Розглядатиме справу колегія суддів на чолі з Аллою Баранець, за участю Наталії Волошиної та Тамари Гармаш. Справа резонансна і може викликати значний суспільний інтерес, тож суддя-спікер радить усім, хто забажає бути присутнім на підготовчому чи інших судових засіданнях, заздалегідь повідомити про це суд.


Зважаючи на те, що громада все більше цікавиться роботою правоохоронних органів, і зокрема судової гілки влади, Віталій Іващенко надав інформацію не тільки щодо "справи Оленковського":

— Однією із категорією справ, які завжди викликають неабиякий інтерес — це вбивства. У 2017 році спостерігається погіршення криміногенної ситуації у місті, в районі, в Онуфріївці та в Онуфріївському районі, адже навіть ті вбивства, що сталися на території Онуфріївщини надходять на розгляд до Світловодського суду. Це пов’язано з тим, що кількість суддів у Онуфріївці не вистачає для розгляду такої категорії справ. Пояснюю: кримінальні справи, у яких передбачається покарання у вигляді позбавлення волі більше 10 років, розглядаються колегією суддів (троє суддів), а справи, у яких передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі, за клопотанням обвинуваченого, можуть розглядатися судом у складі двох суддів та трьох присяжних. Але таких справ не багато. У 2012 році відбулися певні зміни у законодавстві і з того часу у нас лише одна справа розглядалася судом присяжних. Усі інші справи розглядалися колегією суддів із трьох осіб.

З початку 2017 року до Світловодського міськрайсуду надійшло 6 кримінальних справ, які відносяться до категорії "умисне вбивство". Усього на розгляді у суді станом на 10 липня 2017 року знаходиться 10 таких справ. Однією із кримінальних справ, яка стала резонансною у м. Світловодську — це справа з приводу вбивства молодого хлопця Оленковського. Досудове розслідування знайшло логічне завершення і справа 30 червня була передана до Світловодського міськрайонного суду до розгляду. Після надходження вказана справа була розподілена між колегією суддів: головуюча — Алла Баранець, члени колегії — Наталія Волошина та Тамара Гармаш.

Перше з чого починається розгляд будь-якого кримінального провадження — це призначення підготовчого судового засідання. Таке засідання призначається з єдиною метою — щоб до початку розгляд справи по суті узгодити всі позиції, розглянути клопотання зі сторони захисту та обвинувачення, встановити адреси свідків, забезпечити право на захист обвинуваченого, якщо у нього не має захисника та ін. На цьому засіданні визначатиметься й дата, коли розглядатиметься справа по суті, на яку й викликатимуться усі свідки, розглядатимуться усі докази тощо.

У справі Оленковського таке підготовче судове засідання призначене на 23 серпня 2017 року. Тривалий проміжок часу між надходженням справи і призначенням підготовчого судового засідання пов'язаний із дуже великим навантаженням, яке переживає уся судова система України, і Світловодський суд зокрема, адже з 11 суддів (по штату) працює тільки шестеро.

Звісно, усі судові засідання є відкритими, і будь-хто може прийти і спостерігати за перебігом подій. Але ця справа резонансна і багато хто з родичів, друзів як потерпілого, так і обвинуваченого захочуть бути присутніми на засіданні. Доцільно буде заздалегідь повідомити про те, скільки осіб, і на якій саме справі вони хочуть бути присутніми у залі засідань. Бо якщо велика кількість людей одночасно прийде на певну справу, зал судових засідань технічно не зможе вмістити усіх охочих.


Принагідно Віталій Іващенко повідомив: з приводу відвідування судового засідання у "справі Оленковського", можна звертатися до помічника чи секретаря судді Алли Баранець, до судових розпорядників або у канцелярію.
Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпня
Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпня
Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпня
Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпня
Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпня
Підготовче судове засідання у «справі Оленковського» призначене на 23 серпняДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top