Понеділок, 26 червня 2017
Віталій Асауленко ТОП-новини Події

Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні Новина з фото

Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Після себе вони залишають мурали (настінний живопис), лавочки, відремонтовані помешкання шановних чи нужденних людей і єднання українців на українських теренах
"Будуємо Україну разом" (БУР) — це такий собі проект, який бере свій початок на українському заході від 2014 року. Там, у Львові, за сприяння тамтешньої Освітньої фундації, кільканадцять молодих людей, сповнених бажанням зробити щось корисне для своєї країни, заручившись фінансовою підтримкою західних інституцій з розвитку демократії (USAID, NED тощо), почали діяти…

"Мандруємо з користю" — є гаслом БУРівців. І вони мандрують Україною (головно, її центром та сходом), залучаючи на місцях активну молодь до свого пориву. Наприклад, у звільнених від московітсько-ватної зарази населених пунктах вони допомагають ремонтувати поруйноване житло тамтешніх мешканців, які за час перебування в "русском мире" сповна наситились його "прелестями". Проведений з ними у праці й відпочинку час наче зриває шори з очей "східняків". І навіть після того, як волонтери від’їжджають, "Вільні хати" — такі собі молодіжні клуби — продовжують функціонувати… Без перебільшень, БУРівці несуть у ті місця розуміння того, що українці, незалежно від географічних координат, є однією цивілізаційною сім’єю.

А ось у Світловодську БУРівці вже втретє. Щоправда, перші два візити носили ознайомчий характер. Та від 18 червня вони тут "застрягли" аж на два тижні… Про свої плани та наміри вони повідали зацікавленим світловодцям, які у чималій кількості зустрілися з ними того ж таки 18 червня у приміщенні на Богуна, 11.

Як повідомила присутнім координатор Проекту Віра Пасішнюк, тут (на Богуна) наразі перебуває лиш незначна частина БУРівців — загалом їх прибуло до Світловодська близько тридцяти. І не лише виключно "західників", а ще і семеро американців, і один голландець (там, на Заході, волонтерство вважається престижною діяльністю та важливою сходинкою для кар’єрного зростання). А коли до них додадуться ще й місцеві хлопці з дівчатами, підкреслила пані Віра, то заплановане у Світловодську буде реалізовано аж бігом. До того ж, заохотила вона тутешню молодь, особливо, ту, яка прагне удосконалювати свою англійську, два тижні перебування у англомовному середовищі — неабияка користь для цього самого удосконалення.

Ну, а що ж заплановано зробити? Тут і ремонт кількох осель, у яких проживають багатодітна родина, сім’я учасника українсько-московітського протистояння і самобутня талановита художниця з першою групою інвалідності. А ще розмалювати гарним муралом якусь стіну у Світловодську, (яку саме — ще належить узгодити з головним міським архітектором Сергієм Батяшовим) і ймовірно, пару-трійко лавочок спорудити. А у вільний від робити час — вечірня варта, гітара по колу та інші елементи активного відпочинку на базі відпочинку ТДВ "Об’єднання "Дніпроенергобудпром", де зупинилися на сей час міжнародні БУРівці.

До речі, про "де зупинилися"… За словами пані Віри, під час останнього перебування у Світловодську міська адміністрація запевнила гостей, що вони без проблем можуть розташовуватись у будиночках яхт-клубу "Кристал". Та в останній момент, коли БУРівці вже буквально "сиділи на валізах", щось там у приймаючої сторони не заладилось… Аби не дати маху перед гостями, місцеві порадили звернутися до Івана Марона, гендиректора ОДЕБП. З паном Іваном, каже пані Віра, поспілкуватися не вдалося — гостей прийняв Михайло Бур’янський, директор "Головного" заводу (підприємство, що входить в "Об’єднання"). Таким чином, пан Михайло не дав осоромитись світловодцям, люб’язно давши дозвіл на відомчу базу.

Тож, чекаємо на позитивні результати "мандрів з користю". І не лише чекаємо — а й активно до них долучаємось! А 1 липня — у переддень відбуття БУРівців — на Бульварному узвозі вони обіцяли прозвітувати про зроблене під "акомпанемент" відомого музичного гурту "The ВЙО", який радо відгукнувся на їхню пропозицію приїхати і поспівати своїх пісень для своїх друзів-БУРівців і світловодців.
Віра Пасішнюк
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Таня Хитра
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Дмитро Зозуля
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?

Top