Неділя, 20 серпня 2017
Віталій Асауленко ТОП-новини Події

Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні Новина з фото

Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Після себе вони залишають мурали (настінний живопис), лавочки, відремонтовані помешкання шановних чи нужденних людей і єднання українців на українських теренах
"Будуємо Україну разом" (БУР) — це такий собі проект, який бере свій початок на українському заході від 2014 року. Там, у Львові, за сприяння тамтешньої Освітньої фундації, кільканадцять молодих людей, сповнених бажанням зробити щось корисне для своєї країни, заручившись фінансовою підтримкою західних інституцій з розвитку демократії (USAID, NED тощо), почали діяти…

"Мандруємо з користю" — є гаслом БУРівців. І вони мандрують Україною (головно, її центром та сходом), залучаючи на місцях активну молодь до свого пориву. Наприклад, у звільнених від московітсько-ватної зарази населених пунктах вони допомагають ремонтувати поруйноване житло тамтешніх мешканців, які за час перебування в "русском мире" сповна наситились його "прелестями". Проведений з ними у праці й відпочинку час наче зриває шори з очей "східняків". І навіть після того, як волонтери від’їжджають, "Вільні хати" — такі собі молодіжні клуби — продовжують функціонувати… Без перебільшень, БУРівці несуть у ті місця розуміння того, що українці, незалежно від географічних координат, є однією цивілізаційною сім’єю.

А ось у Світловодську БУРівці вже втретє. Щоправда, перші два візити носили ознайомчий характер. Та від 18 червня вони тут "застрягли" аж на два тижні… Про свої плани та наміри вони повідали зацікавленим світловодцям, які у чималій кількості зустрілися з ними того ж таки 18 червня у приміщенні на Богуна, 11.

Як повідомила присутнім координатор Проекту Віра Пасішнюк, тут (на Богуна) наразі перебуває лиш незначна частина БУРівців — загалом їх прибуло до Світловодська близько тридцяти. І не лише виключно "західників", а ще і семеро американців, і один голландець (там, на Заході, волонтерство вважається престижною діяльністю та важливою сходинкою для кар’єрного зростання). А коли до них додадуться ще й місцеві хлопці з дівчатами, підкреслила пані Віра, то заплановане у Світловодську буде реалізовано аж бігом. До того ж, заохотила вона тутешню молодь, особливо, ту, яка прагне удосконалювати свою англійську, два тижні перебування у англомовному середовищі — неабияка користь для цього самого удосконалення.

Ну, а що ж заплановано зробити? Тут і ремонт кількох осель, у яких проживають багатодітна родина, сім’я учасника українсько-московітського протистояння і самобутня талановита художниця з першою групою інвалідності. А ще розмалювати гарним муралом якусь стіну у Світловодську, (яку саме — ще належить узгодити з головним міським архітектором Сергієм Батяшовим) і ймовірно, пару-трійко лавочок спорудити. А у вільний від робити час — вечірня варта, гітара по колу та інші елементи активного відпочинку на базі відпочинку ТДВ "Об’єднання "Дніпроенергобудпром", де зупинилися на сей час міжнародні БУРівці.

До речі, про "де зупинилися"… За словами пані Віри, під час останнього перебування у Світловодську міська адміністрація запевнила гостей, що вони без проблем можуть розташовуватись у будиночках яхт-клубу "Кристал". Та в останній момент, коли БУРівці вже буквально "сиділи на валізах", щось там у приймаючої сторони не заладилось… Аби не дати маху перед гостями, місцеві порадили звернутися до Івана Марона, гендиректора ОДЕБП. З паном Іваном, каже пані Віра, поспілкуватися не вдалося — гостей прийняв Михайло Бур’янський, директор "Головного" заводу (підприємство, що входить в "Об’єднання"). Таким чином, пан Михайло не дав осоромитись світловодцям, люб’язно давши дозвіл на відомчу базу.

Тож, чекаємо на позитивні результати "мандрів з користю". І не лише чекаємо — а й активно до них долучаємось! А 1 липня — у переддень відбуття БУРівців — на Бульварному узвозі вони обіцяли прозвітувати про зроблене під "акомпанемент" відомого музичного гурту "The ВЙО", який радо відгукнувся на їхню пропозицію приїхати і поспівати своїх пісень для своїх друзів-БУРівців і світловодців.
Віра Пасішнюк
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Таня Хитра
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Дмитро Зозуля
Міжнародні волонтери «заБУРурились» у Світловодську на два тижні
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top