Неділя, 20 серпня 2017
Здоров'я

Біля витоків Соляної кімнати у Світловодську Новина з фото

Біля витоків Соляної кімнати у Світловодську
Чимало містян вже встигли побувати на сеансах галотерапії у будинку на Павлова, 11. Про їхні відчуття ми ще якось поговоримо. А сьогодні поспілкуємося з підприємцем Олексієм Усенком — щоби зрозуміти: це у нього чистий бізнес чи таки щось більше, аніж банальне заробляння грошей…
— Для профілактики захворювань дихальних шляхів, до яких я схильний ще змалечку, понад 20 років я щорічно відправлявся на курортний відпочинок до Закарпаття. А якщо бути точніше — до містечка Солотвино, де розташовані природні соляні печери. Перебування у них, тобто, вдихання повітря, яке, завдяки солі, має високу іонізацію, благотворно впливає як на дихальні органи, так і на загальний тонус людини в цілому. По-науковому цей метод лікування й оздоровлення, якому, ви не повірите, не одна тисяча років, зветься спелеотерапія. Тож, після Солотвино я на цілий рік забував про проблеми зі своєю "дихалкою" та й різні простуди обходили стороною. Та от не-задача — віднедавна знамениті солотвинські соляні печери затопили підземні води. Так, що довелося шукати альтернативи.

— Ну, ви ж то підприємець — тобто, вам по кишені можна було би пошукати подібні печери деінде. А ви взяли і сюди їх "притягли"

— Дійсно, міг би… Але знаєте, є таке поняття, як місцевий патріотизм. Світловодськ — місто, де я живу, де живуть мої рідні. А ще… Мій офіс розташований через дорогу від поліклініки, і я бачу щодня, як мамочки везуть та несуть своїх діток на прийом до лікаря. А ще чую, як ті діточки бухикають. От я і задумав поєднати корисне з приємним — і самому не треба відправлятися світ-за-очі до соляних печер, і землякам своїм прислужитися.

— Скільки часу знадобилось між тим, що ви задумали, і втіленням задуманого?

— Цікаве запитання… Вивчаючи це питання, я щільно радився із фахівцями, читав спеціальну літературу. Потім вів переговори з багатьма бізнесменами, чий бізнес пов'язаний зі здачею у експлуатацію штучних соляних печер. Траплялись мені і так звані бізнесмени, які за 350-400 тисяч гривень ладні були здати об’єкт під ключ, максимум, за десять днів. Вивчаючи їхні "стаханівські" темпи, виявилося, що обладнуючи кімнату, вони тупо обмазують стіни синтетичними клеями, які потім їх покривають шаром солі. В результаті картинка — супер, а от лікувальні властивості таких "шедеврів" дуже і дуже сумнівні… Чесно кажучи, між такою миттєвою вигодою з мінімальною віддачею і роботою на-совість, навіть, вибір не стояв… Роботи з перевтілення невеликої кімнати на Павлова, 11 у справжню соляну печеру (єдина відмінність — вона не на кількасот-метровій глибині) тривали понад півроку — на стіни, за спеціальною західноєвропейською технологією поетапно було нанесено майже п’ять тон чистої солі, видобутої на екологічно-чистих підземних копальнях… Знаєте (посміхається), один працівник, зайнятий на цих роботах, страждав хронічною нежиттю, яка просто життя йому не давала холодної пори року. Так от, працюючи з сіллю, він забувся геть про свій носовичок.

— У нашій розмові, ви методи лікування сіллю називали двома термінами — гало- та спелеотерапія. Тож, як таки правильно?

— Правильно буде і так, і так. Річ у тім, що спелеотерапією називається метод лікування сіллю, коли людина перебуває у соляних печерах, створених самою Матінкою-природою. А галотерапія — відносно молодий термін, який виник завдяки передовим технологіям, що дозволяють створювати клімат соляних печер штучно — як у випадку з нашою кімнатою.

— Штучне завжди поступається натуральному…

— А отут ви неправі — далеко не завжди так буває. І поясню чому… Клімат у природних соляних печерах, через їх значні площі, аж ніяк — задля підвищення цілющого ефекту — неможливо відкоригувати. Натомість у штучних Соляних кімнатах така можливість є. І це значно підвищує лікувальні та оздоровчі властивості для пацієнта та розширює категорії хворих, яким перебування у Соляній кімнаті можна рекомендувати без застережень за наслідки. Наприклад — страждаючим на серцево-судинні захворювання, вагітним жінки та малим діткам. Адже ж їм спуск до печер категорично заборонено, у тому числі, й до соляних, головним чином, через те, що їхня глибина сягає триста і більше метрів — у підземеллі навіть не кожна й здорова людина витримає без шкоди для свого здоров’я. Ось чому у нашій Соляній кімнаті все набагато краще.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top