Понеділок, 26 червня 2017
Здоров'я

Біля витоків Соляної кімнати у Світловодську Новина з фото

Біля витоків Соляної кімнати у Світловодську
Чимало містян вже встигли побувати на сеансах галотерапії у будинку на Павлова, 11. Про їхні відчуття ми ще якось поговоримо. А сьогодні поспілкуємося з підприємцем Олексієм Усенком — щоби зрозуміти: це у нього чистий бізнес чи таки щось більше, аніж банальне заробляння грошей…
— Для профілактики захворювань дихальних шляхів, до яких я схильний ще змалечку, понад 20 років я щорічно відправлявся на курортний відпочинок до Закарпаття. А якщо бути точніше — до містечка Солотвино, де розташовані природні соляні печери. Перебування у них, тобто, вдихання повітря, яке, завдяки солі, має високу іонізацію, благотворно впливає як на дихальні органи, так і на загальний тонус людини в цілому. По-науковому цей метод лікування й оздоровлення, якому, ви не повірите, не одна тисяча років, зветься спелеотерапія. Тож, після Солотвино я на цілий рік забував про проблеми зі своєю "дихалкою" та й різні простуди обходили стороною. Та от не-задача — віднедавна знамениті солотвинські соляні печери затопили підземні води. Так, що довелося шукати альтернативи.

— Ну, ви ж то підприємець — тобто, вам по кишені можна було би пошукати подібні печери деінде. А ви взяли і сюди їх "притягли"

— Дійсно, міг би… Але знаєте, є таке поняття, як місцевий патріотизм. Світловодськ — місто, де я живу, де живуть мої рідні. А ще… Мій офіс розташований через дорогу від поліклініки, і я бачу щодня, як мамочки везуть та несуть своїх діток на прийом до лікаря. А ще чую, як ті діточки бухикають. От я і задумав поєднати корисне з приємним — і самому не треба відправлятися світ-за-очі до соляних печер, і землякам своїм прислужитися.

— Скільки часу знадобилось між тим, що ви задумали, і втіленням задуманого?

— Цікаве запитання… Вивчаючи це питання, я щільно радився із фахівцями, читав спеціальну літературу. Потім вів переговори з багатьма бізнесменами, чий бізнес пов'язаний зі здачею у експлуатацію штучних соляних печер. Траплялись мені і так звані бізнесмени, які за 350-400 тисяч гривень ладні були здати об’єкт під ключ, максимум, за десять днів. Вивчаючи їхні "стаханівські" темпи, виявилося, що обладнуючи кімнату, вони тупо обмазують стіни синтетичними клеями, які потім їх покривають шаром солі. В результаті картинка — супер, а от лікувальні властивості таких "шедеврів" дуже і дуже сумнівні… Чесно кажучи, між такою миттєвою вигодою з мінімальною віддачею і роботою на-совість, навіть, вибір не стояв… Роботи з перевтілення невеликої кімнати на Павлова, 11 у справжню соляну печеру (єдина відмінність — вона не на кількасот-метровій глибині) тривали понад півроку — на стіни, за спеціальною західноєвропейською технологією поетапно було нанесено майже п’ять тон чистої солі, видобутої на екологічно-чистих підземних копальнях… Знаєте (посміхається), один працівник, зайнятий на цих роботах, страждав хронічною нежиттю, яка просто життя йому не давала холодної пори року. Так от, працюючи з сіллю, він забувся геть про свій носовичок.

— У нашій розмові, ви методи лікування сіллю називали двома термінами — гало- та спелеотерапія. Тож, як таки правильно?

— Правильно буде і так, і так. Річ у тім, що спелеотерапією називається метод лікування сіллю, коли людина перебуває у соляних печерах, створених самою Матінкою-природою. А галотерапія — відносно молодий термін, який виник завдяки передовим технологіям, що дозволяють створювати клімат соляних печер штучно — як у випадку з нашою кімнатою.

— Штучне завжди поступається натуральному…

— А отут ви неправі — далеко не завжди так буває. І поясню чому… Клімат у природних соляних печерах, через їх значні площі, аж ніяк — задля підвищення цілющого ефекту — неможливо відкоригувати. Натомість у штучних Соляних кімнатах така можливість є. І це значно підвищує лікувальні та оздоровчі властивості для пацієнта та розширює категорії хворих, яким перебування у Соляній кімнаті можна рекомендувати без застережень за наслідки. Наприклад — страждаючим на серцево-судинні захворювання, вагітним жінки та малим діткам. Адже ж їм спуск до печер категорично заборонено, у тому числі, й до соляних, головним чином, через те, що їхня глибина сягає триста і більше метрів — у підземеллі навіть не кожна й здорова людина витримає без шкоди для свого здоров’я. Ось чому у нашій Соляній кімнаті все набагато краще.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?

Top