Неділя, 20 серпня 2017
Корисна інформація

Краєзнавці пропонують вважати Світловодськ правонаступником Крилова

Більше місяця у Світловодську працювала спеціальна комісія з вивчення традицій містоутворення на території нашого краю, до складу якої увійшли місцеві історики, краєзнавці, діячі культури, освіти, представники ЗМІ. За цей час члени комісії на чолі з секретарем ради Юрієм Сапяновим збиралися двічі.
Під час засідань відомі краєзнавці Владислав Журавський, Тамара Штурміна, Андрій Бутко озвучували свої думки та пропозиції щодо дати заснування Світловодська, спираючись на певні історичні факти, літописи та документи. Результатом спільної роботи комісії став проект рішення, який з усіма підтвердними документами планують винести на розгляд 38 сесії.

У проекті рішення вказано:

1. Вважати датою заснування першого адміністративного центру нашого краю містечка Крилова 1615 рік з наданням йому Магдебурзького права – права на самоуправління у червні 1616 року.
2. Для увічнення історичної пам’яті про колишні попередні адміністративні центри нашого краю вважати м.Світловодськ спадкоємцем і правонаступником адміністративних функцій від міст Крилова-Новогеоргіївська та вести початок літочислення від виконання цими містами адміністративних функцій від 1615 року.
3. Заради увічнення історичної пам’яті про населенні пункти, що передували сучасному місту Світловодськ, який увібрав їх та їх жителів частково або повністю до свого складу (Крилів (старий), Крилів (новий)-Новогеоргіївськ, Ревівку, Скубіївку, Табурище) та наповнився жителями цих та інших населених пунктів колишнього Новогеоргіївського району, що підпадали до зони затоплення водами Кременчуцького водосховища у зв’язку з будівництвом Кременчуцької ГЕС та були вимушені переселитися на територію сучасного міста Світловодська, при відзначенні Дня міста під час урочистих заходів обов’язково вказувати на той факт, що сучасне місто Світловодськ є спадкоємцем та правонаступником історико-культурної спадщини цих населених пунктів, та адміністративних функцій від міст Крилова-Новогеоргіївська, як колишніх попередніх адміністративних центрів нашого краю. Щодо спадкоємності і правонаступництва м.Світловодська від Крилова (старого), то в основі герба м.Світловодська присутня символіка герба Крилова (старого), а слова гімну Світловодська згадують про факт надання йому Магдебурзького права.
4. Для увічнення історичної пам’яті про колишні попередні адміністративні центри нашого краю оголосити конкурс проектів пам’ятного знака містам Крилову-Новогеоргіївську та встановлення його на території сучасного міста Світловодськ.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top