Вівторок, 25 липня 2017
Блоги Станіслав Бондаренко

Маленькі місіонери Новина з фото Новина з відео

Маленькі місіонери
Спаситель заповідав Своїм учням: "Тож ідіть, і навчіть всі народи" (Матвій 28:19).
Питання віри головне питання життя. По-справжньому віруючих людей завжди мало. Вони і складають "сіль землі". Однією з здібностей солі є запобігання псуванню їжі. Тому люди, що несуть в світ вчення Христове, повинні оберігати і рятувати інших людей від морального розкладання — духовного псування.

З ціллю допомогти людям в пошуках віри вихованці та вчителі недільної школи храму Архистратига Михаїла приїхали за запрошенням директора озерської школи Тето Лідії Миколаївни і настоятеля чоловічого монастиря (скита) у с. Талова Балка архімандрита Серафіма до села Озера.

Вихованці недільної школи підготували невеличку творчу програму. Вони співали, розповідали вірші про воскресіння Христове. Танцювали і грали на музичних інструментах. Окрім гарного настрою залишили подарунки до Великодневого свята. Усім дуже сподобалось — і глядачам і виступаючим. Спасибі адміністрації школи, що потурбувалась про юних артистів та почастувала після концерту у шкільній їдальні.

Учні недільної школи стали маленькими місіонерами, вони дали можливість присутнім задуматись про своє відношення до Бога. Біля с. Озер знаходиться прекрасний храм Преображення Господня, який являється пам’яткою архітектури та центральною спорудою навколо якої п’ять років тому з’явився чоловічий монастир (скит). Про цей храм неодноразово писали в пресі, до церкви з’їжджаються люди з різних областей. Але, нажаль, місцеві жителі храм не відвідують. Дуже сподіваємось що наша недільна школа хоч трошечки зрушить кригу, та можливо до храму підуть нові місцеві прихожани.

Мене завжди цікавило, чому на Великдень та інші великі церковні свята до храму приходить більше людей, ніж в звичайний недільний день? В Україні християнство складає 97% від усіх релігійних інституцій. Православні організації складають приблизно 55% від усіх християнських. Тож, якщо вірити цим опитуванням, то церкви мали б бути вщент заповнені людьми. А фактично виходить що до храму на звичайне, не святкове богослужіння, приходить одна людина зі ста.

Є багато причин чому люди не ходять до церкви.

По-перше, тому, що це важко. Релігійне життя починається тоді, коли людина захоче, щоб Бог став в її житті головним. А це вимагає від людини напруги: праці, багато смирення і покаяння у своїх гріхах.

По-друге, тому що у людини просто немає особливого бажання ходити до церкви, тому що не бачать потреби, бо не хоче, там тісно нудно і нічого не зрозуміло.

По-трете, для сучасної людини це не вигідно. Доводиться витрачати свій час на молитву, богослужіння в храмі. На їхню думку краще в цей час заробити грошей чи розважитись.

Четверта причина це постійні прихожани та священики які мимоволі відвертають людей від Церкви. Бабусі які дорікають молодих дівчат, за короткі спідниці, штани та відсутність хустини на голові. Туди не ставай, так не хрестись… Не замислюючись, що людина просто не знає традицій, тай ці традиції не обов’язково є аж настільки важливі. Деякі проповіді священника людям нецерковним можуть здатись незрозумілим залякуванням. Також у деяких священників є дорогі телефони, машини, дім. Доповнює картину дивна не зрозуміла "Православна" література.

Не дивно що причин так багато, бо у диявола багато прийомів, за допомогою яких він намагається не пустити нас до церкви. Всі думки про таких-сяких священиків, це окремі недоліки, які роздуваються до неймовірних розмірів... В Церкві багато недоліків, ніхто цього не заперечує, але по ним не можна судити про всю Церкву і всіх віруючих. І навіть святі, яким ми молимося, були людьми грішними. Один Господь тільки без гріха.

Царство Небесне здобувається силою, і ті, хто вживає зусилля, хапають його. (Від Матвія 11:12). Церква — це праця, і навчання. Як всяка праця і навчання, тут потрібні і час, і старанність, і завзятість. Тоді буде діло! А аргументи про "витрачання" часу зовсім смішні, оскільки на соціальні сторінки, новини, ігри, розваги та інше часу вистачає а на воскресне богослужіння – спасіння душі та підготовку до вічного життя — ні?

Головна причина чому люди не ходять до церкви кожної неділі це їх не віра. А усе сьогоденне становище схоже на те що робилось два тисячоліття тому. Господь наш Ісус Христос здійснював видимі чудеса і біля нього збиралось багато люду але після того як Він заговорив про Хліб Життя, навіть деякі учні зніяковіли і покинули Його. Вони чекали хліба, чуда та зцілень тут і зараз у земному житті, але ніхто з них не мав бажання думати про життя вічне.

Ми повинні пам’ятати для чого зійшов Бог на землю і не стати такими як древні іудеї, які у Єрусалимі його зустрічали як царя і кидали йому під ноги пальмові листки, а через 5 днів кричали "Нехай розп’ятий буде!". Вони просто не повірили йому. До Бога йти потрібно не за чудом, а за вірою. І якщо ми називаємо себе християнами то потрібно це доводити. Для цього треба читати Святе Писання, спілкуватися з віруючими людьми — православною общиною. І найголовніше запам’ятати що найкраще місце де зміцнюється віра це Церква. Ми повинні всі перешкоди подолати, погані думки проти церкви з голови викинути - і все-таки прийти в храм.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Вова Корд Сьогодні, 13:38
  Друге життя гранітних плит, що відпадають від Палацу 2
  Вова Корд-фото
  Зато освободившихся кирпичей хватит, чтоб все дороги в городе брусчаткой заложить
 • Засранетц Сьогодні, 11:42
  Друге життя гранітних плит, що відпадають від Палацу 2
  Засранетц-фото
  Не трудно представить, что будет, когда начнут разваливаться жилые дома (да-да, они не вечные без надлежащего ухода). Все упрется в сакральное "Коштiв немає".
 • Вова Корд 23 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 6
  Вова Корд-фото
  На днях, кстати, заметил примус, тор оживший какого-то хлопца на опеле. Кировоградцы обменяли на жип?
 • Интеллигентный человек 21 липня 2017
  Півторарічному Владиславу Гриневичу потрібна ваша допомога 2
  Интеллигентный человек-фото
  Оксана, такими комментариями мы ЗДЕСЬ ПРОЯСНЯЕМ СИТУАЦИЮ, чтобы люди знали на что и КОМУ они жертвуют свои средства. И теперь, когда люди почитают эти строки и (в том числе ваши комментарии ) думаю помощи будет гораздо больше, чем если бы их не было..
  Дисскусии и обсуждения могут быть весьма полезны, уважаемые дамы,поэтому иногда лучше говорить чем молчать.. Понятно это?
 • Интеллигентный человек 21 липня 2017
  Півторарічному Владиславу Гриневичу потрібна ваша допомога 2
  Интеллигентный человек-фото
  Добрый день. Не могу не задать следующий вопрос..: Родители ребёнка алкоголем не увлекаются? Не пьют, не курят, ведут здоровый образ жизни?
  Извините за вопрос.
 • ew2gi 17 липня 2017
  1967 рік, Обеліск Слави, Капсула часу — як привід згадати про хорошу людину 1
  ew2gi-фото
  У книги жизни нет черновика.
  Нельзя изъять оттуда ни абзаца.
  А если забывается строка,
  То жизнь пустою может оказаться.
  (с)
 • Voda 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 6
  Voda-фото
  Как раз хотел написать, но не было повода - в дополнение к автомобилям просьба к руководству полиции закупить по 15 гривен (или сколько там они щас стоят) УНИВЕРСАЛЬНЫЕ МАГНИТНЫЕ КЛЮЧИ ДЛЯ ПОДЪЕЗДОВ.
  а то вызываем ночью полицию (крики как будто убивают кого-то в соседнем подъезде), приезжает полиция часа в 2 ночи-и...звонит в домофон во все квартиры с просьбой открыть дверь. Пока заспанные жильцы. кто открыл, кто проигнорил, понять не могут-это прикол или и правду полиция. Я крикнул с балкона-ребят, у Вас ключей что-ли нет. Мне сказали, что я американских фильмов насмотрелся и "кто нам их купит, мля" - цитата.
  Так вот-пока Ваши опера ночью в случайном порядке набирают номера квартир в домофоне - кого-то убивают или скрываются с места преступления. Нельзя так, уважаемые. Не позорьтесь! раздайте ребятам ключи! Спросите в любой службе. которая этим занимается. У меня ключ универсальный, к моему дому и дому родителей (домофон, многоквартирный дом).

  п.с. может еще в квартиру. где когото убивают, в домофон будут звонить-типа откройте??? не позорьтесь!

  Повторю, может сумбурно написано: полицейские на вызов НЕ МОГУТ ПОПАСТЬ В ПОДЪЕЗД, кроме как позвонив в домофон.
 • ew2gi 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 6
  ew2gi-фото
  Цитата: Zelik
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге

  Саа, количество таких вряд-ли зависит от марки "играшки". От у нас в Минске гаёвые пыряют на бехах и крайслерал, а мудаков не убавляется. Шо не неделя-то здрасти столб, и хорошо если без жертв. А вообще б лучше какой автожир дали, бо дороги - мама дарагая)))
 • Zelik 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 6
  Zelik-фото
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге

Top