Четвер, 20 липня 2017
Релігія Добрі справи

Відновлення духовної святині Новина з фото

Відновлення духовної святині
19 травня виповнюється рівно 214 років з часу закладення (19 травня 1803 року) Спасо-Преображенського храму — одного з найстародавніших храмів Кіровоградщини, що дивом зберігся до нашого часу в селі Талова Балка, що на Світловодщині. А 20 травня минає рівно 3 роки з часу, коли почалася реконструкція цієї духовної святині нашого краю.
Про перший кам’яний храм Олександрійського повіту, збудований у стилі класичного ампіру на честь Преображення Господнього, його дивовижну історію та перебіг відновлювальних робіт, ми писали у нашому "Путівнику Кіровоградщини" ще торік. Тоді тут буди встановлені нові вікна, відремонтовано дзвіницю, а головне — були освячені та встановлені малий і великий куполи, що увінчали старовинну церкву золотим Хрестом — символом перемоги віри, любові і добра.

Що ж вдалося зробити ще за один рік, і в якому стані наразі знаходиться старовинна церква? Аби отримати відповіді на ці питання, ми завітали до Талової Балки, де зустрілися з настоятелем храму, архімандритом Серафимом.

"Ми приїхали сюди в 2012 році, а вже в 2014 році розпочали відновлювані роботи, — розпочав свою розповідь настоятель. — Нашим першим завданням було зберегти храм від руйнації, адже храм був без даху, і з кожним роком, шар за шаром, руйнувалися його цегляні стіни. Тому найголовнішим будівельним етапом для нас було його перекриття. Будівлі храму довелося пережити складні часи — і період війни з Францією 1812 року, і Першу та Другу світові війни, і роки революції, і громадянську війну… Він дивом уцілів! Та основні його руйнування відбулися вже за часів Перебудови, коли почали розвалювати колони, розібрали підлогу, вимощену чавунними плитами, пограбували могилу засновника церкви — славетного генерал-майора Федора Артемовича Боровського. Фактично храм був зруйнований на 60%, але ж його потрібно було відновлювати! Звісно, одній людині це було не під силу! Але, дякувати Богу, наразі триває вже четвертий будівельний сезон з відновлення храму, і сотні людей беруть у цьому участь. Цей храм об’єднав багато людей — і представників влади, адже нам допомагають і Озерський сільський голова Віталій Федорус, і Світловодська районна державна адміністрація, і підприємців, і паломників, наших друзів, які приїздять до храму і намагаються нам допомогти. Це люди і зі Світловодська, і з Олександрії, і з інших міст".


До речі, сьогодні в храмі працює будівельна бригада з Олександрії, і, як розповів нам її бригадир Ігор Бурцев, у команди будівельників наразі є потреба у фахівцях різних будівельних спеціальностей, тож запросив на роботу всіх бажаючих залучитися до відновлення храму.

Наразі, як показав і розповів нам настоятель храму, тривають внутрішні роботи у вівтарі:

"Ми плануємо в цьому році повністю завершити внутрішні роботи у вівтарі — поштукатурити, зашпаклювати і пофарбувати стіни, а ще утеплити дах і перекрити його покрівельним залізом. Зрозуміло, що це потребує чималих коштів, тож ми будемо раді будь-якій допомозі, і запрошуємо бажаючих допомогти у відновленні храму!".


Планує архімандрит Серафим у майбутньому відновити і фрески, якими був прикрашений храм, і ліпнину, залишки якої можна побачити й сьогодні.

"Я впевнений, що храм можна відновити лише дружною православною родиною!" — завершив розмову настоятель.


А ми повідомляємо для всіх бажаючих взяти участь у відновленні святині банківські реквізити для перерахунку коштів на ремонт храму: МФО 323583 ОКПО 37969059 ПАТ КБ ПРИВАТБАНК р/р 26006052906465.

Контактні телефони: (097) 431 35 61 (архімандрит Серафим), (096) 69 66 253 (Ігор Бурцев).
Відновлення духовної святині
Відновлення духовної святині
Відновлення духовної святині
Відновлення духовної святині
Відновлення духовної святині
Відновлення духовної святині
Відновлення духовної святині
Відновлення духовної святині
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • ew2gi 17 липня 2017
  1967 рік, Обеліск Слави, Капсула часу — як привід згадати про хорошу людину 1
  ew2gi-фото
  У книги жизни нет черновика.
  Нельзя изъять оттуда ни абзаца.
  А если забывается строка,
  То жизнь пустою может оказаться.
  (с)
 • Voda 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Voda-фото
  Как раз хотел написать, но не было повода - в дополнение к автомобилям просьба к руководству полиции закупить по 15 гривен (или сколько там они щас стоят) УНИВЕРСАЛЬНЫЕ МАГНИТНЫЕ КЛЮЧИ ДЛЯ ПОДЪЕЗДОВ.
  а то вызываем ночью полицию (крики как будто убивают кого-то в соседнем подъезде), приезжает полиция часа в 2 ночи-и...звонит в домофон во все квартиры с просьбой открыть дверь. Пока заспанные жильцы. кто открыл, кто проигнорил, понять не могут-это прикол или и правду полиция. Я крикнул с балкона-ребят, у Вас ключей что-ли нет. Мне сказали, что я американских фильмов насмотрелся и "кто нам их купит, мля" - цитата.
  Так вот-пока Ваши опера ночью в случайном порядке набирают номера квартир в домофоне - кого-то убивают или скрываются с места преступления. Нельзя так, уважаемые. Не позорьтесь! раздайте ребятам ключи! Спросите в любой службе. которая этим занимается. У меня ключ универсальный, к моему дому и дому родителей (домофон, многоквартирный дом).

  п.с. может еще в квартиру. где когото убивают, в домофон будут звонить-типа откройте??? не позорьтесь!

  Повторю, может сумбурно написано: полицейские на вызов НЕ МОГУТ ПОПАСТЬ В ПОДЪЕЗД, кроме как позвонив в домофон.
 • ew2gi 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  ew2gi-фото
  Цитата: Zelik
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге

  Саа, количество таких вряд-ли зависит от марки "играшки". От у нас в Минске гаёвые пыряют на бехах и крайслерал, а мудаков не убавляется. Шо не неделя-то здрасти столб, и хорошо если без жертв. А вообще б лучше какой автожир дали, бо дороги - мама дарагая)))
 • Zelik 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Zelik-фото
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге
 • Вова Корд 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Вова Корд-фото
  Разочарую - не продали и не пропили.
  Примус отозвали в славный город Кропивницкий, бо им там, видите ли, не хватает.
  А жипер хорош... Особенно тем, что по паспорту кушает 2 литра на сотню и от розетки заряжается
 • amigo 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  amigo-фото
  а граждане полицаи не проинформировали куда делся предыдущий подарок по киотскому протоколу, а именно гибридный приус?
 • Bzik 14 липня 2017
  Політичний тиск і юридична безграмотність 1
  Bzik-фото
  ))) Не палитесь нисколько...
 • Засранетц 12 липня 2017
  Состава преступления в деле Олеся Довгого нет - эксперт 1
  Засранетц-фото
  Вчерашнее представление в Раде - это цирк для нищих wink Из шести персонажей, сняли неприкосновенность и разрешили возбуждать дело, только на одного, где дело заведомо бесперспективное. Короче, "боротьба с коррупцией" так и осталась одноногой лошадкой (и то хромой). Ну и предъява САП Юре-прокурору за неуплату налогов - как выход на бис всех клоунов сразу! Занавес! Тиллерсон и Солтенгберг уехали, цирк на этом и закончился wink Хотя, возможны всплески тухлого креатива во время проведения саммита Украина-ЕС, который начнется послезавтра. И то, сомнительно, ибо мероприятие чисто протокольное.
 • Вова Корд 12 липня 2017
  Рятуючи Палац культури… 4
  Вова Корд-фото
  Эээ!.. Погодите! Не надо ничего делать - это ж готовые декорации к фильму про постапокалипсис. Нужно просто позвонить Спилбергу, он приедет, снимет кино, а на вырученные от этого деньги хватит эту рухлядь снести и с нуля всё построить :)
 • Zelik 10 липня 2017
  Рятуючи Палац культури… 4
  Zelik-фото
  А как же продавать гор. администрацию, там же не пойми кто теперь владелец

Top