Понеділок, 10 грудня 2018
Блоги Віталій Асауленко

Підсудна… риба, або з вилученим у браконьєрів «живим сріблом» всьо по-чесному Новина з фото

Підсудна… риба, або з вилученим у браконьєрів «живим сріблом» всьо по-чесному
Відомо, що людина не може називатися злочинцем, допоки не буде відповідного рішення суду. Це також стосується і осіб, затриманих з горами рибальських сіток… А що, може вони погуляти з ними вийшли? Відтак і гори риби біля цих сіток теж не можуть вважатися браконьєрськими – допоки так не вирішить "найгуманніший"

З початком нересту паперові і електронні ЗМІ зарясніли повідомленнями про те, як браві рибоохоронці стали на заслін губителям природи, у яких вилучають кілометри сіток і тони риби. Долю браконьєрських знарядь, як і транспорту вирішують суди. А от риба… Куди її?

Обивателі на вулицях (добріші) кажуть, що вилучені водні біоресурси направляються у дитячі інтернати, а то і у АТО – для наших вояків. Інші (зліші) стверджують, що рибінспектори привласнюють її собі, наживаючись на тяжкій браконьєрській праці.

Відповідь на це, почута від начальника відділу охорони водних біоресурсів (ОВБ) у Кіровоградській області Тетяни Ціленко, певною мірою розчарує і перших, і других: Кіровограддержрибоохорона уклала договір з ФОП Михальов, який має своє (законне) підприємство по вилову риби і торгівельні точки (законні), де її реалізують.

…Та, не так все просто! Виявляється, рішення суду мають чекати не лише особи, підозрювані у браконьєрській діяльності, їхні сітки, автівки та плавзасоби, а й – ви не повірите, – риба, вилучена у цих осіб. І вона – щоб не протухла – має зберігатися в холодильних камерах. Тож, не виключається (і таке вряди-годи трапляється), що суд виносить вердикт, згідно якого підсудний повертає своє чесне ім’я. А з ним (з чесним ім’ям) – сітки, транспортні засоби і… рибу.

Якщо ж суд таки визнав, що "живе срібло" упіймали у браконьєрський спосіб – вона лиш тоді підлягає реалізації. У прикладі з Кіровограддержрибоохороною – у торговельних точках згадуваного вище ФОПа. Облік тут (здав/прийняв) суворий, запевняє начальниця ОВБ. А кошти від реалізації цього конфіскату надходять до міського бюджету. Тобто, на наші з вами потреби.

…От такий він "обіг риби у природі".
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top