Четвер, 20 липня 2017
Здоров'я

Акушерському відділенню Світловодської ЦРЛ — 40 років

Акушерському відділенню Світловодської ЦРЛ — 40 років
В 70-х роках минулого століття місто Світловодськ зазнавало помітного індустріального та житлового розвою, проте районна лікарня скніла в бараках Табурища. Зокрема, не було в ній свого пологового відділення, всі пологи мешканок міста та району приймались в міській лікарні. Потребою часу стало будівництво сучасної лікарні. І от, нарешті, в 1977 році вона була введена в експлуатацію.
А 30 квітня 1977 року, 40 років тому, в новій районній лікарні було відкрите пологове відділення. Перший день роботи запам’ятався народженням двох хлопчиків і двох дівчаток.

Порівнюючи старе і нове, важливо відмітити, що сьогодні наше акушерське відділення функціонує на принципово інших засадах. Це і вільне відвідування жінок родичами, і партнерські пологи та сімейна підтримка породіль після пологів, і водні пологи, і відмова від погодинного годування немовлят, і спільне перебування матері і дитини. Нові підходи сприяли зниженню пологового травматизму та відсотковому збільшенню фізіологічних пологів, сприяли скороченню термінів перебування жінок в стаціонарі. В 2016 році було прийнято 389 пологів. Вже в цьому році на 103 пологів народилося 56 хлопців та 47 дівчат, з них 22 дітей з’явилися у світ шляхом кесарського розтину.

У 1987 році в Нідерландах під час круглого столу Міжнародної асоціації акушерок було затверджено професійне свято акушерів. Починаючи з 1992 року, свято набуло статус офіційного заходу. Дата 5 травня була вибрана невипадково. Травень, місяць, коли в Європі, особливо в країнах Північної Європи, рясно цвітуть квіти, одягаються у весільні наряди фруктові дерева. Основна ідея свята — підняти престиж професії акушера, донести до звичайних громадян величезний обсяг роботи, який випадає на долю працівників пологових будинків.

Праця цієї категорії медиків незамінна, по суті справи, саме акушерки допомагають малюкам з’явитися на світ. Основні функції акушерки полягають в допомозі лікарю приймати пацієнток і у веденні пологів, надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги, підготовка інструментів і приміщення до прийняття вагітної або породіллі, ведення документації та обліку, психологічна підтримка вагітних і підготовка їх до пологів. Саме від людей цієї професії залежить не тільки фізичне, а й психологічне здоров'я матері та дитини.

Гідно оцінити роботу акушерів, важко. Хороший, висококласний фахівець в області акушерства — це запорука майбутнього здоров'я матері і дитини. На представників цієї професії лежить величезна відповідальність за наші життя і здоров'я. Саме завдяки святу, все свідоме суспільство намагається привернути увагу до існуючих проблем у цій галузі медицини, показати наскільки тяжка праця акушерів, навіть в наших сучасних умовах.

Тож давайте приєднаємося до щирих привітань і подяки акушерам і акушеркам, людям з спілкування з якими починається нове життя!

Лікар- акушер-гінеколог Світловодської ЦРЛ
Лаврентій Дубчак
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • ew2gi 17 липня 2017
  1967 рік, Обеліск Слави, Капсула часу — як привід згадати про хорошу людину 1
  ew2gi-фото
  У книги жизни нет черновика.
  Нельзя изъять оттуда ни абзаца.
  А если забывается строка,
  То жизнь пустою может оказаться.
  (с)
 • Voda 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Voda-фото
  Как раз хотел написать, но не было повода - в дополнение к автомобилям просьба к руководству полиции закупить по 15 гривен (или сколько там они щас стоят) УНИВЕРСАЛЬНЫЕ МАГНИТНЫЕ КЛЮЧИ ДЛЯ ПОДЪЕЗДОВ.
  а то вызываем ночью полицию (крики как будто убивают кого-то в соседнем подъезде), приезжает полиция часа в 2 ночи-и...звонит в домофон во все квартиры с просьбой открыть дверь. Пока заспанные жильцы. кто открыл, кто проигнорил, понять не могут-это прикол или и правду полиция. Я крикнул с балкона-ребят, у Вас ключей что-ли нет. Мне сказали, что я американских фильмов насмотрелся и "кто нам их купит, мля" - цитата.
  Так вот-пока Ваши опера ночью в случайном порядке набирают номера квартир в домофоне - кого-то убивают или скрываются с места преступления. Нельзя так, уважаемые. Не позорьтесь! раздайте ребятам ключи! Спросите в любой службе. которая этим занимается. У меня ключ универсальный, к моему дому и дому родителей (домофон, многоквартирный дом).

  п.с. может еще в квартиру. где когото убивают, в домофон будут звонить-типа откройте??? не позорьтесь!

  Повторю, может сумбурно написано: полицейские на вызов НЕ МОГУТ ПОПАСТЬ В ПОДЪЕЗД, кроме как позвонив в домофон.
 • ew2gi 16 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  ew2gi-фото
  Цитата: Zelik
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге

  Саа, количество таких вряд-ли зависит от марки "играшки". От у нас в Минске гаёвые пыряют на бехах и крайслерал, а мудаков не убавляется. Шо не неделя-то здрасти столб, и хорошо если без жертв. А вообще б лучше какой автожир дали, бо дороги - мама дарагая)))
 • Zelik 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Zelik-фото
  Да пускай он заряжается из любой дырки в стене, не понятно как это повлияет на присутствие пъяных водителей на дороге
 • Вова Корд 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  Вова Корд-фото
  Разочарую - не продали и не пропили.
  Примус отозвали в славный город Кропивницкий, бо им там, видите ли, не хватает.
  А жипер хорош... Особенно тем, что по паспорту кушает 2 литра на сотню и от розетки заряжается
 • amigo 15 липня 2017
  Світловодський відділ поліції отримав новий потужний позашляховик Mitsubishi Outlander PHEV 5
  amigo-фото
  а граждане полицаи не проинформировали куда делся предыдущий подарок по киотскому протоколу, а именно гибридный приус?
 • Bzik 14 липня 2017
  Політичний тиск і юридична безграмотність 1
  Bzik-фото
  ))) Не палитесь нисколько...
 • Засранетц 12 липня 2017
  Состава преступления в деле Олеся Довгого нет - эксперт 1
  Засранетц-фото
  Вчерашнее представление в Раде - это цирк для нищих wink Из шести персонажей, сняли неприкосновенность и разрешили возбуждать дело, только на одного, где дело заведомо бесперспективное. Короче, "боротьба с коррупцией" так и осталась одноногой лошадкой (и то хромой). Ну и предъява САП Юре-прокурору за неуплату налогов - как выход на бис всех клоунов сразу! Занавес! Тиллерсон и Солтенгберг уехали, цирк на этом и закончился wink Хотя, возможны всплески тухлого креатива во время проведения саммита Украина-ЕС, который начнется послезавтра. И то, сомнительно, ибо мероприятие чисто протокольное.
 • Вова Корд 12 липня 2017
  Рятуючи Палац культури… 4
  Вова Корд-фото
  Эээ!.. Погодите! Не надо ничего делать - это ж готовые декорации к фильму про постапокалипсис. Нужно просто позвонить Спилбергу, он приедет, снимет кино, а на вырученные от этого деньги хватит эту рухлядь снести и с нуля всё построить :)
 • Zelik 10 липня 2017
  Рятуючи Палац культури… 4
  Zelik-фото
  А как же продавать гор. администрацию, там же не пойми кто теперь владелец

Top