Понеділок, 26 червня 2017
Наші вітання Релігія

Пасхальне послання єпископа Кропивницького і Голованівського Марка Новина з фото

Пасхальне послання єпископа Кропивницького і Голованівського Марка
Христос воскрес! Улюблені у Христі браття і сестри! У ці пасхальні дні прийміть найщиріші побажання миру, злагоди, єдності та добробуту.
Сьогоднішнє наше святкування Воскресіння Господнього вкотре нагадує нам про безмежну любов Бога до людини. Його прихід у світ, життя, страждання, смерть і воскресіння не тільки дали надію людству на примирення, онову і спасіння, але й докорінно змінили сприйняття людиною Бога. Господь наново відкрив Себе людям, зруйнувавши усі хибні стереотипи, які ми присвоїли Творцю, наділяючи Його характеристиками своєї впалої природи.

Ми вважали Господа байдужим до долі людини, а Він приходить у світ, щоб спасти її. Думали, що Бог вимогливий та жорстокий деспот, а Він "очеретини надломленої не доломить, і ґнот? тліючого не погасить" (Іс. 42:3) та з любові до людини готовий страждати і навіть померти за неї. Ми гадали, що Творець потребує нашого поклоніння та шани, а Він прийшов "не на те, щоб служили Йому, а щоб послужити, і душу Свою віддати на викуп за багатьох!" (Мф. 20:28). Ми хотіли задобрити Суддю Праведного різними дарунками, а Він милості хоче, а не жертви, і Богопізнання більше від цілопалень (Осія 6:6).

Чи усвідомили ми цю безмежну любов Божу до кожного з нас і чи запалало наше серце взаємною любов’ю до Бога, а відтак і до ближнього? Чи надихнула нас Його велична жертва до подвигу служіння? Чи осягнули ми велич ціни, сплаченої за нашу свободу від рабства гріха? Чи виникла у нас потреба якісних змін?
А може, ми і надалі живем? так, ніби воскресіння Христове нас не стосується, Його Слово ніяким чином не торкнулося нашого життя, Його любов нам не зрозуміла, а отже й не потрібна? І, не маючи бажання змінювати щось у собі, далі торгуємося з Недосяжним Творцем, чекаємо від Нього якогось підступу, хочемо чи оманою, чи дарунками задобрити, умилостивити, підкупити.

Якими ж нерозсудливими є ми, якщо добровільно відмовляємось від спадкоємства Царства Небесного, а взамін обираємо вічну погибель, відкидаємо любов Божу і даровану Ним свободу, йдем? у рабство гріха і, як наслідок, готуємо собі вічність, повну відчаю, злоби та ненависті.

Тож у ці величні Пасхальні дні вкотре поміркуймо, якою великою ціною ми викуплені від гріха та смерті, який великий дар одержали від Бога. Своєю смертю і славним воскресінням Христос оновив людську природу, дав кожному доступ до нов?го життя, відкрив усім блаженну вічність.

Тож для кожного з нас "є два шляхи: один – життя, інший – смерті, і між ними – велика різниця" (Дідахе 1). А що виберемо ми?

І хоч перебуваємо ще в духовній боротьбі й до повної перемоги над злом у середині нас іще потрібно докласти багато зусиль, та й лютує війна в Україні, спричинена агресією Росії, усе ж радіймо у ці дні Перемоги Добра над злом. Бо цей день – свідчення слабкості темряви, тимчасовості зла та засоромлення неправди.

Нехай це свято Воскресіння Господнього стане для нас днем онови та радості. Днем вдячності та надії. Днем милосердя та прощення. Своїми усмішками, своєю лагідною вдачею та чуйністю ми повинні свідчити про велику любов Бога до нас, про перемогу Світла на темрявою, про подолання всякого зла. Збагачуймо себе чеснотами і не даймо злу в собі місця для прихистку.

А воскреслий Господь нехай укріпить нас у ці дні випробувань, дарує чисте сумління та плідне служіння, очистить від усякої скверни, наповнить наші серця любов’ю, зміцнить віру і збагатить нас миром!

Воістину Христос воскрес!

Марк,
Єпископ Кропивницький і Голованівський
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?

Top