П’ятниця, 23 червня 2017
Блоги Віталій Коваленко

Вхід Господній до Єрусалиму

Вхід Господній до Єрусалиму

Сьогодні, 9 квітня, у всіх православних храмах відбулися святкові богослужіння, а по завершені – освяченн гілля верби. За тиждень до Пасхи ми згадуємо Вхід Господній до Єрусалиму.
Христос входить до міста, як цар смиренний, Його й зустрічають, як царя: "осанна, осанна, осанна", що означає – спаси, даруй спасіння, устилаючи при цьому дорогу пальмовим листям, як символом міцності, радості і щастя. Зустрічали як царя, але не як Бога, просили звільнення від уз не плоті, а римської імперії, покладали надію на мирське благополуччя, а не на ілюзорне, для них, Царство Бога Живого.

Вивчаючи події давно минулих, та все таких же живих, сповнених благодаті, днів, ми визнаємо, що Господь повинен завжди сприйматися розумно, чуттєво і видимо, але більше – сакраментально. Адже Вхід до Єрусалиму сповнений символів і алегорій, котрі дають можливість поглянути на все по-іншому, більш осмислено і зрозуміло у сукупності.

Отже, Христос входячи у Віфагію, посилає двох учнів у поселення, щоб ті взяли ослицю і молодого віслюка (причому ослицю згадує лише євангеліст Матвій). Ослиця – є вираженням слова про обраний народ, а віслюк ("на ньому ж ніхто ніколи з людей не сидів") – народ новий і неприборканий, тобто язичники і люди зв’язані гріхами і пристрастями, що ми можемо побачити у книзі Буття: Він прив’язує до виноградної лози віслюка свого і до лози кращого сина ослиці своєї (Бут.49, 11). Два апостоли – Петро і Павло, були послані до обрізаних і до язичників відповідно, щоб розірвати ці узи. Це означає і кожну людину окремо, зв’язану гріховними звичками плоті, адже Слово, Вчення Слова відв’язує всякий дух і всяку плоть, позбавляючи від полону злих мешканців Аду. І до нині нас двоє звільняють від рабства гріху – Апостол і Євангеліє.

Одяг, який було покладено на віслюка означає доброчинність, бо душа, що не прикрашена доброчинністю не стане місцем перебування Бога.

Народ, що передував – пророки, що жили до приходу Спасителя, а народ, що супроводжував – явлені потому мученики, сповідники, преподобні вчителі, які підстилали одежу свою Христу, тобто плоть підкорювали духу, адже покровом душі є тіло.

Радісна зустріч Господа нашого Ісуса Христа не повинна для нас мати значення лише історичної події, але значення події, відчутної для нас, для нашої душі і сьогодні. Спаситель миру є цар не тільки ізраїльського народу, але і всіх людей в цілому, і приходив Він не тільки до єврейського народу, кроткий і праведний, але постійно йде до кожного з нас, постійно стукає у двері нашого серця, і ми повинні завжди з великою радістю зустрічати нашого Господа. І ця радість для нас сьогодні повинна бути більш глибокою і досконалою, чим радість ізраїльського народу, адже в той час вони не до кінця розуміли значення приходу Спасителя до Єрусалиму, а ми з вами вже знаємо, для чого було те велике дійство, що зробив для нас Христос і робить.

Зустрінемо ж Христа, але не як земного царя, а Небесного, разом з тим торжествуймо перемогу над ворогом: невидимим і лукавим. Будемо, молитися, щоб Господь через милосердя Своє огорнув нас "одягом слова – бронею правди", Сів на престолі нашого серця, звільнив від уз беззаконня покаянням, і увів нас до Єрусалиму нерукотворного, сповненого сяйва любові і слави Творця.

У цей день прийнято приносити до храму гілля верби, яке через молитву, що буде читатися над ним і через освячення святою водою, набуває цілющих властивостей. Здавна це гілля додавалося у ванни з водою для омивання, а також пристарілі люди збирали з неї подушку на смертний одр.

Прес-секретар Олександрійської єпархії
протоієрей Віталій Коваленко

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.
 • Zelik 9 червня 2017
  Травень-2017: 27 немовлят у Світловодську, двоє – у Власівці, дев’ять – у районі 3
  Zelik-фото
  *** подкрался незаметно хоть виден был из далека
  *** (бывший Светловодск) медленно, но уверенно движется за керамический завод

Top