П’ятниця, 23 червня 2017
Віталій Асауленко Влада

Позачергова на Благовіщеня: як благу звістку сприйняли обранці держбюджетні субвенції

А ще міськдепи зробили спробу стримати природного монополіста. А от на "молочному" питанні розсмокталися…
Відкриваючи 7 квітня засідання позачергової, 35-ї, сесії міськради міський голова Валентин Козярчук насамперед привітав земляків зі святом Благої Звістки, додавши, що вже у залі зібрались 19 міськдепів, тож можна врубати гімн – кворум є (мінімум – 18). Потім (після гімну) підтягся ще один – 20…

Причиною скликання даного засідання, пояснив градоначальник, стала цільова субвенція із держбюджету. Точніше, дві: на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань – 684,5 тис. грн., і на надання підтримки особам з особливими освітніми потребами – 171,2 тис. грн.

І щойно обранці зібралися проголосувати за порядок денний "в цілому", як "батьківщинець" Сергій Філоненко вніс пропозицію розширити сей порядок Зверненням МР до Президента України щодо рішення НКРЕ про стягнення щомісячної абонплати зі споживачів за підключення до газових мереж і плюс три питання "Про надання згоди на розроблення технічної документації землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі в оренду", маючи на увазі територію колишнього маслосиркомбінату, який не так давно став молокозаводом. З цих питань, пояснив пан Сергій, вже прийняті рішення, але через різні технічні помилки, ними не можна скористатися. А це негативно, за його словами, позначається на повноцінній господарській діяльності цього підприємства. Врешті і ці питання увійшли до порядку денного.

Суть основного (субвенційного) питання розкрила начальниця фінуправління Наталія Яременко… Отже, названі вище 171,2 тис. грн. є зарплата викладачам, які навчають дітей з особливими освітніми потребами, а саме – діток, які позбавлені можливості чітко бачити, чути, говорити та з відхиленнями психічного та фізичного розвитку. Така субвенція, зазначила пані Наталія, надається Світловодську вперше… І друга сума (684,5 тис. грн.) – на повне або часткове відшкодування вартості ліків під час амбулаторного лікування осіб з хворобами серцево-судинної системи, цукрового діабету, бронхіальної астми. Іншими словами, тутешнім аптекам, незалежно від їхньої форми власності, компенсуватиметься вартість ліків, відпущених даним категоріям хворих. І обранці аж ніяк не могли не підтримати такі благі державні наміри.

Однофракційник Філоненка Олександр Плахотній зачитав текст другого питання порядку денного – звернення до Гаранта щодо скасування цинічного здирництва із споживачів за газову трубу, що веде до цих самих споживачів. Тим більше, додав Козярчук, як пан Олександр закінчив читання, ці труби є народним надбанням, а значна частина населення "тягла" ці самі труби до свого житла власним коштом. Ось чому, додав пан Валентин, у Чернівцях тамтешня міськрада створила прецедент, гідний наслідування – вона взяла і повернула всі газові мережі, віддані у 1991 році у власність тамтешнього Облгазу, у власність територіальної громади. Тому, зазначив пан Валентин, він ініціюватиме і у Світловодську вивчити таку ініціативу з можливістю її застосування. І обранці підтримали зачитане звернення Плахотнього "в цілому".

А от Філоненку, який озвучував питання щодо меж земельної ділянки для молокозаводу, знімаючи цим самим напругу у повноцінній господарській його діяльності, довелося тривалий час стояти на трибуні. Скасували два рішення по молокозаводу і внесли зміни до попередніх, а у третьому записали першим пунктом: "вважати таким, що втратило чинність". Проголосували за всі три рішення, а потім вирішили, що треба й у двох попередніх так само написати, повернувшись до їх розгляду. Але не вийшло – поки Філоненко зачитував проект, узгоджуючи його із "молокозаводським" юристом, двоє (чи троє) міськдепів попросту здиміли з сесії, прирікши її на відсутність кворуму. Тож всі три рішення прийнято, – підбив підсумок доповідач.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.
 • Zelik 9 червня 2017
  Травень-2017: 27 немовлят у Світловодську, двоє – у Власівці, дев’ять – у районі 3
  Zelik-фото
  *** подкрался незаметно хоть виден был из далека
  *** (бывший Светловодск) медленно, но уверенно движется за керамический завод

Top