Середа, 24 квітня 2019
Блоги Юрій Лукинський

Власникам Облгазів потрібні гроші. На кого працює український уряд?

Наша Київська влада з 1 квітня планує збирати з нас абонплату не за споживання, а за підключення до газу. При чому це не залежить, чи споживали ми в цьому місяці газ, чи жили на дачі, але 80-100 гривень - віддай. Національна комісія, що здійснює державне регулювання в енергетиці та компослугах таке рішення затвердила розмір абонплати за підключення до системи газопостачання у відповідності до типу газового лічільника.


Згідно цього рішення споживачі повинні оплачувати газ, як товар(4,942грн. за кубометр газу) + торгова надбавка(зараз 3,2%) а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями по транспортуванню газу. Фактично це механізм для перенесення на кожного споживача власних витрат по транспортуванню газу. Але ніхто з теперішних власників облгазів газові мережи не будував, вони тільки їх вдало "прихватизували" за рахунок корупційних зв'язків.

Якщо в рішенні йде мова про абонплату в тому числі за транспортування газу незалежно від того чи споживали ми його в кожний окремий період, то це є пряме порушення діючого закону про захист прав споживачів. Але коли гарантовані гроші потрібні олігархам, хто там буде зважати на ці закони. Тому нас спонукають платити за те що є, і те чого немає. Влітку за абонплату ми повинні платити більше ніж за спожитий газ, щоб зимою його від нас не відключили. Мені це нагадує, що наступним буде власник найближчого магазину, який прийде до нас дому і встановить абонплату за можливість в нього щось купувати.

І найгірше, що на Україні, це вже мабуть система допомоги "нужденним" олігархам. Фактично, Урядом зроблено все, щоб наші квартиронаймачи не мали можливість перейти на автономне опалення замість централізованого, але ж у цьому випадку країна споживає меньше газу, але мабуть важливіше, що при цьому зменьшуються і прибутки олігархів.
А як розроблено механізм субсідій? Гроші не опиняються в гаманці споживача, вони переходять з одного олігархічного карману до іншого. Якщо субсідії - це допомога бідним, то механізм повинен бути зовсім іншим: гроши йдуть до споживача, він економить, половина економії залишаеться йому, решта повертаеться державі. У виграші всі, крім олігархів і тих, хто їх кришує.

Я розмовляв з представниками депутатських фракцій Світловодської міської ради, майже кожна фракція готова внести на сессію та проголосувати звернення з цього приводу до Президента, Уряду, але чи готові вони до нас прислуховуватись? Бо на жаль майже всі економічні реформи на Україні спрямовані тільки на одне - на перерозподіл грошових потоків, створених українським народом. Але Уряд утримує український народ, тож він повинен працювати на користь ународу, а не олігархів.

P.S. До відома: cередня вартість російського газу, що постачається до Європи -165 доларів США. Вартість українського газу, яку рахує Нацкомісія - 150 доларів США при собівартості 1500гривень.

Юій Лукинський, депутат міської ради.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top