П’ятниця, 23 червня 2017
Татьяна Дроздова Економіка

Абонплата за газ — ще одне приниження українців

Абонплата за газ — ще одне приниження українців
Кажуть, що ідея про введення абонплати на газ належить ще попередньому Уряду України. Два роки вона "визрівала" у головах посадовців Кабміну і, нарешті, щоб допомогти матеріально двом олігархам, яким належить переважна більшість Облгазів, реалізувалася у постанові Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Голова НКРЕКП Дмитро Вовк розповів про свою новацію так:

"Це вводиться, щоб споживачі платили не все за раз і в один котел. 87% — це, власне, газ, як товар, 13% — це ліцензіати комісії — "Укртранскгаз", "Облгаз". Комісія регулює лише ці 13% у загальній платіжці. Відокремлення, яке було прийняте, дасть можливість рухатися до конкуренції на ринку, щоб споживачі могли обирати різних постачальників газу".


Ви щось зрозуміли? Я — ні. Зрозуміло лише те, що з 1 квітня наші рахунки за газ збільшаться. І я особисто буду сплачувати за приєднання до газової труби, не зважаючи на те, що ці роботи колись виконав за власний кошт мій батько. Яка це буде плата — поки що невідомо, у кожній області своя. А крім того, все буде залежати від типу лічильника.

"Наприклад, для "Київоблгазу" тариф для населення — 0,02549 грн/куб. м*год. Якщо у вас газовий котел і лічильник типорозміру G6, то абонплата буде 193 грн на місяць без податку на додану вартість — 234 грн із ПДВ. Зараз тариф для "Київоблгазу" — 567 грн/1000 куб. метрів. Якщо споживання за рік 2500 куб. м, то за розподіл "Київоблгазу" заплатите 1420 гривень. А по-новому вийде за рік понад 2300 грн — в 1,5 рази більше", — розповів заступник голови департаменту енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк.


А Дмитро Вовк додав:

"Якщо казати про абсолютний розмір рахунку, для наймасовішого лічильника потужністю G4 загальна плата за газ зменшується. Якщо раніше споживання 1800 кубометрів на рік плата була 12380 грн, тепер вона буде 11900 грн — на 4% менше".


Що стосується споживачів із газовими плитами, то для них абонплата за розподіл зросте до 77 грн/місяць, або 920 грн на рік. Нинішній тариф становить приблизно 4 грн/місяць (на двох осіб). Таким чином, він буде підвищений в 20 разів. Тобто, навіть якщо ви 3-5 місяців живете на дачі і газом не користуєтеся, 77 гривень, будь-ласка, сплатіть за те, що ваша квартира підключена до газової труби. Більшого абсурду годі й чекати!

Але є надія, що наші правителі схаменуться і цю Постанову відмінять. Вони вже наввипередки почали засуджувати НКРЕ, так наче ця комісія — окрема держава у нашій державі. Хоча, якщо поглянути на мільйонні зарплати її топ-менеджерів, так воно і є.

"Дія зазначеної постанови має бути призупинена! Звертаюся до уряду та НКРЕКП знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів та розповсюдження субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує", — зазначає наш президент Порошенко.


"Прошу переглянути рішення НКРЕКП з метою недопущення зростання сумарної вартості газу для окремих категорій споживачів. Про вжиті заходи прошу проінформувати Кабінет міністрів", — наголошує Прем’єр Гройсман у листі до Нацкомісії.


Таке рішення він обґрунтував проведеним аналізом фахівців щодо цих заходів. Вони з’ясували, що введення абонплати може призвести до зростання платежів за газ для різних категорій споживачів від 1,3 до 3 разів. При цьому такі зміни можуть стосуватися кількох мільйонів родин.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 292 комментарів | 0 публікацій
Гройсман ловко включил режим "Людвиг Аристархович", заявил, что вообще про это не слышал. Гидрант конституции Петя, попросил у НКРЕКП этот побор отменить. Это старый прихват! Поясняю - сначала рожается мудацкий закон или тариф (как в данном случае), а потом отменяется. Тут же создается иллюзия покращення, перемоги, и заботы о народонаселении wink

Я так понимаю, надо по примеру премьера Вовы, включить дурака и не платить за новый тариф вовсе, если его не отменят! А в идеале - не платить вообще за любую услугу, которую оценивает НКРЕКП, а сидеть на аппеляциях, до скончания веков, обжаловав их тарифы!

P.S. А унижение украинцев произошло с момента подписания меморандума с МВФ, с тезисами которого (и ссылкой на полный документ) можно ознакомится тут - https://t.co/SXJjv6PwZg

Когда открытым текстом приказывают, как голосовать в Раде, про незалежность смешно разговаривать. Зря только лавки и заборы красили.
 • Не нравится
 • +23
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 292 комментарів | 0 публікацій
Ссылка криво прописалась, вот верная - https://t.co/V6QrhHLm8Z
 • Не нравится
 • +1
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.
 • Zelik 9 червня 2017
  Травень-2017: 27 немовлят у Світловодську, двоє – у Власівці, дев’ять – у районі 3
  Zelik-фото
  *** подкрался незаметно хоть виден был из далека
  *** (бывший Светловодск) медленно, но уверенно движется за керамический завод

Top