Неділя, 20 серпня 2017
Татьяна Дроздова Економіка

Абонплата за газ — ще одне приниження українців

Абонплата за газ — ще одне приниження українців
Кажуть, що ідея про введення абонплати на газ належить ще попередньому Уряду України. Два роки вона "визрівала" у головах посадовців Кабміну і, нарешті, щоб допомогти матеріально двом олігархам, яким належить переважна більшість Облгазів, реалізувалася у постанові Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Голова НКРЕКП Дмитро Вовк розповів про свою новацію так:

"Це вводиться, щоб споживачі платили не все за раз і в один котел. 87% — це, власне, газ, як товар, 13% — це ліцензіати комісії — "Укртранскгаз", "Облгаз". Комісія регулює лише ці 13% у загальній платіжці. Відокремлення, яке було прийняте, дасть можливість рухатися до конкуренції на ринку, щоб споживачі могли обирати різних постачальників газу".


Ви щось зрозуміли? Я — ні. Зрозуміло лише те, що з 1 квітня наші рахунки за газ збільшаться. І я особисто буду сплачувати за приєднання до газової труби, не зважаючи на те, що ці роботи колись виконав за власний кошт мій батько. Яка це буде плата — поки що невідомо, у кожній області своя. А крім того, все буде залежати від типу лічильника.

"Наприклад, для "Київоблгазу" тариф для населення — 0,02549 грн/куб. м*год. Якщо у вас газовий котел і лічильник типорозміру G6, то абонплата буде 193 грн на місяць без податку на додану вартість — 234 грн із ПДВ. Зараз тариф для "Київоблгазу" — 567 грн/1000 куб. метрів. Якщо споживання за рік 2500 куб. м, то за розподіл "Київоблгазу" заплатите 1420 гривень. А по-новому вийде за рік понад 2300 грн — в 1,5 рази більше", — розповів заступник голови департаменту енергоефективності НАК "Нафтогаз України" Олексій Хабатюк.


А Дмитро Вовк додав:

"Якщо казати про абсолютний розмір рахунку, для наймасовішого лічильника потужністю G4 загальна плата за газ зменшується. Якщо раніше споживання 1800 кубометрів на рік плата була 12380 грн, тепер вона буде 11900 грн — на 4% менше".


Що стосується споживачів із газовими плитами, то для них абонплата за розподіл зросте до 77 грн/місяць, або 920 грн на рік. Нинішній тариф становить приблизно 4 грн/місяць (на двох осіб). Таким чином, він буде підвищений в 20 разів. Тобто, навіть якщо ви 3-5 місяців живете на дачі і газом не користуєтеся, 77 гривень, будь-ласка, сплатіть за те, що ваша квартира підключена до газової труби. Більшого абсурду годі й чекати!

Але є надія, що наші правителі схаменуться і цю Постанову відмінять. Вони вже наввипередки почали засуджувати НКРЕ, так наче ця комісія — окрема держава у нашій державі. Хоча, якщо поглянути на мільйонні зарплати її топ-менеджерів, так воно і є.

"Дія зазначеної постанови має бути призупинена! Звертаюся до уряду та НКРЕКП знайти узгоджене рішення, яке б передбачало непідвищення тарифів та розповсюдження субсидій на всі види платежів для всіх, хто цього потребує", — зазначає наш президент Порошенко.


"Прошу переглянути рішення НКРЕКП з метою недопущення зростання сумарної вартості газу для окремих категорій споживачів. Про вжиті заходи прошу проінформувати Кабінет міністрів", — наголошує Прем’єр Гройсман у листі до Нацкомісії.


Таке рішення він обґрунтував проведеним аналізом фахівців щодо цих заходів. Вони з’ясували, що введення абонплати може призвести до зростання платежів за газ для різних категорій споживачів від 1,3 до 3 разів. При цьому такі зміни можуть стосуватися кількох мільйонів родин.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 310 комментарів | 0 публікацій
Гройсман ловко включил режим "Людвиг Аристархович", заявил, что вообще про это не слышал. Гидрант конституции Петя, попросил у НКРЕКП этот побор отменить. Это старый прихват! Поясняю - сначала рожается мудацкий закон или тариф (как в данном случае), а потом отменяется. Тут же создается иллюзия покращення, перемоги, и заботы о народонаселении wink

Я так понимаю, надо по примеру премьера Вовы, включить дурака и не платить за новый тариф вовсе, если его не отменят! А в идеале - не платить вообще за любую услугу, которую оценивает НКРЕКП, а сидеть на аппеляциях, до скончания веков, обжаловав их тарифы!

P.S. А унижение украинцев произошло с момента подписания меморандума с МВФ, с тезисами которого (и ссылкой на полный документ) можно ознакомится тут - https://t.co/SXJjv6PwZg

Когда открытым текстом приказывают, как голосовать в Раде, про незалежность смешно разговаривать. Зря только лавки и заборы красили.
 • Не нравится
 • +23
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 310 комментарів | 0 публікацій
Ссылка криво прописалась, вот верная - https://t.co/V6QrhHLm8Z
 • Не нравится
 • +1
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top