П’ятниця, 23 червня 2017
Блоги Віталій Асауленко

Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську Новина з фото

Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Ті поляки, що живуть у Польщі, звуться поляками, а ті, що за її межами — полони. Колись і середньовічне містечко десь в околицях нинішнього Світловодська Крилів, наділене таким собі Маґдебурзьким правом, теж було польським…
Тепер це — Україна! І Польща се визнає. Визнають це і полони-мешканці нашого міста, які, аби не відриватись від своєї етнічної пуповини, утворили не так давно свою ГО — "Крилівське об’єднання поляків-полонів ім. Сиґізмунда ІІІ Вази"

Був колись у них такий король. Та й у нас він був, адже стояв на чолі союзної держави — Речі Посполитої, до складу якої входили, окрім католицьких Польщі і Литви, й православна Україна.

Могутня держава була, аж допоки оцей Сиґізмунд, будучи несамовитим католиком, не взявся католичити православних українців. І отримав тоді війну всередині. І розвалили горді українці тую імперію. І Берестейська Унія, утворенням якої отверезілі католики хотіли підлизатися до православних українців і у такий спосіб врятувати Річ Посполиту, не допомогла — бо на святе зазіхнули союзники. Хоча у цього Вази був невеличкий таки і позитив – він брав Москву, щоправда, руками українців під командуванням гетьмана Петра Сагайдачного.

…Та се вже у минулому — українці і поляки, перепросивши один у одного за "нєпаняткі" своїх пращурів славетних, перегорнули цю сторінку історії. А що ж полони-адепти "Крилівського об’єднання поляків-полонів ім. Сиґізмунда ІІІ Вази", які останнього березневого дня презентували у "білому домі" свою організацію?

Зі слів її голови Марини Павлюк (на першому фото) та її заступника Сергія Гайдука, тутешні етнічні поляки хочуть вести культурницьку та просвітницьку роботу серед собі подібних: вивчати і вдосконалювати (хто вже знає) польську мову, здійснювати культурний обмін зі своєю історичною батьківщиною тощо. А задля цього їм хотілося би утворити у Світловодську щось на шталт школи, адже Польща приділяє значної уваги своїм діаспорянам, наприклад, дітям, які пройшли навчання у таких школах, надаються преференції щодо подальшого здобуття ними вищої освіти у Польщі. І це стосується не лише полонів — школа буде відкрита для всіх бажаючих, наголошували виступаючі.

А що для цього потрібно? Та дрібниця — аби лиш міська влада розглянула можливість виділити придатне для їхньої школи приміщення… Та, без проблем, відповіла на це присутня на засіданні заступниця міського голови з гуманітарних питань Ірина Щербина — подавайте заявку і ми її обов’язково розглянемо.
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж: • editor Користувач offline

 • 1 квітня 2017 20:33
  Група: Редактор
  Реєстрація: 26.08.2013 | 204 комментарів | 3081 публікація
Додамо фото у понеділок.
 • Не нравится
 • +2
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 292 комментарів | 0 публікацій
І розвалили горді українці тую імперію

Не стеба ради, а справедливости для - в какой бы союз или империю гордые украинцы не входили, они впоследствии разваливались! Надо срочно успеть вступить в ЕС до его развала! Чтоб не портить статистику wink
 • Не нравится
 • +13
 • Нравится
 • Filya14 Користувач offline

 • 2 квітня 2017 14:54
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 300 комментарів | 0 публікацій
Голова та зам., носители белорусских фамилий записались в поляки. Так сейчас модно?

Да и трактование истории выходит на новый лад.
 • Не нравится
 • +6
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.
 • Zelik 9 червня 2017
  Травень-2017: 27 немовлят у Світловодську, двоє – у Власівці, дев’ять – у районі 3
  Zelik-фото
  *** подкрался незаметно хоть виден был из далека
  *** (бывший Светловодск) медленно, но уверенно движется за керамический завод

Top