Неділя, 20 серпня 2017
Блоги Віталій Асауленко

Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську Новина з фото

Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Ті поляки, що живуть у Польщі, звуться поляками, а ті, що за її межами — полони. Колись і середньовічне містечко десь в околицях нинішнього Світловодська Крилів, наділене таким собі Маґдебурзьким правом, теж було польським…
Тепер це — Україна! І Польща се визнає. Визнають це і полони-мешканці нашого міста, які, аби не відриватись від своєї етнічної пуповини, утворили не так давно свою ГО — "Крилівське об’єднання поляків-полонів ім. Сиґізмунда ІІІ Вази"

Був колись у них такий король. Та й у нас він був, адже стояв на чолі союзної держави — Речі Посполитої, до складу якої входили, окрім католицьких Польщі і Литви, й православна Україна.

Могутня держава була, аж допоки оцей Сиґізмунд, будучи несамовитим католиком, не взявся католичити православних українців. І отримав тоді війну всередині. І розвалили горді українці тую імперію. І Берестейська Унія, утворенням якої отверезілі католики хотіли підлизатися до православних українців і у такий спосіб врятувати Річ Посполиту, не допомогла — бо на святе зазіхнули союзники. Хоча у цього Вази був невеличкий таки і позитив – він брав Москву, щоправда, руками українців під командуванням гетьмана Петра Сагайдачного.

…Та се вже у минулому — українці і поляки, перепросивши один у одного за "нєпаняткі" своїх пращурів славетних, перегорнули цю сторінку історії. А що ж полони-адепти "Крилівського об’єднання поляків-полонів ім. Сиґізмунда ІІІ Вази", які останнього березневого дня презентували у "білому домі" свою організацію?

Зі слів її голови Марини Павлюк (на першому фото) та її заступника Сергія Гайдука, тутешні етнічні поляки хочуть вести культурницьку та просвітницьку роботу серед собі подібних: вивчати і вдосконалювати (хто вже знає) польську мову, здійснювати культурний обмін зі своєю історичною батьківщиною тощо. А задля цього їм хотілося би утворити у Світловодську щось на шталт школи, адже Польща приділяє значної уваги своїм діаспорянам, наприклад, дітям, які пройшли навчання у таких школах, надаються преференції щодо подальшого здобуття ними вищої освіти у Польщі. І це стосується не лише полонів — школа буде відкрита для всіх бажаючих, наголошували виступаючі.

А що для цього потрібно? Та дрібниця — аби лиш міська влада розглянула можливість виділити придатне для їхньої школи приміщення… Та, без проблем, відповіла на це присутня на засіданні заступниця міського голови з гуманітарних питань Ірина Щербина — подавайте заявку і ми її обов’язково розглянемо.
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Поляки-полони хочуть розгорнутись у Світловодську
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж: • editor Користувач offline

 • 1 квітня 2017 20:33
  Група: Редактор
  Реєстрація: 26.08.2013 | 207 комментарів | 3167 публікацій
Додамо фото у понеділок.
 • Не нравится
 • +2
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 310 комментарів | 0 публікацій
І розвалили горді українці тую імперію

Не стеба ради, а справедливости для - в какой бы союз или империю гордые украинцы не входили, они впоследствии разваливались! Надо срочно успеть вступить в ЕС до его развала! Чтоб не портить статистику wink
 • Не нравится
 • +13
 • Нравится
 • Filya14 Користувач offline

 • 2 квітня 2017 14:54
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 309 комментарів | 0 публікацій
Голова та зам., носители белорусских фамилий записались в поляки. Так сейчас модно?

Да и трактование истории выходит на новый лад.
 • Не нравится
 • +6
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top