П’ятниця, 23 червня 2017
Блоги Віталій Асауленко

Хвора на ДЦП дитина та сварка її батьків Новина з фото

Хвора на ДЦП дитина та сварка її батьків
Єдину думку, яку ми так і не почули, так це думка самої малолітньої Настуні. Та це і неможливо…
Олена Г. живе у Смілі Черкаської області. У неї, у буквальному смислі на руках, її донька Анастасія, якій у травні має виповнитись 14 років. У своєму листі до нашої редакції, пані Олена, у сподіванні, що може хоч так зрушиться її справа, пише, що її Настуся від народження страждає на дитячий церебральний параліч та епілептичний синдром. Дівчинка, яка вимушена користуватися підгузками, не ходить і не сидить самостійно, як і не їсть самостійно — мати годує її з ложечки і лиш перетертою їжею.

Через постійний догляд, пані Олена не може працювати, отримуючи лиш пенсію на доньку у дві тисячі гривень. Є у дівчини батько, чиє прізвище й по-батькові (Миколаївна) вона носить. Живе він у Світловодську. Микола Г., перебуваючи з пані Оленою у офіційному розлученні від 2013 року, рішенням суду має сплачувати аліменти на спільну їхню дитину у розмірі, не менше 30% прожиткового мінімуму плюс 750 гривень додаткових виплат, пов’язаних з тяжким захворюванням Насті. Але от не сплачує він фактично оці аліменти і з колишньою дружиною і донькою знатися не хоче, пише Олена.

Образа, помножена на фінансову безвихідь, змусила її у серпні 2015 року звернутися до Світловодського МВ УМВС з повідомленням про вчинення Миколою Г. кримінального правопорушення — умисне ухиляння від сплати аліментів. Розпочато кримінальне провадження. А вже у вересні слідчий з цієї справи виніс постанову про закриття цього провадження, бо, як свідчить формулювання: у діях підслідчого відсутні як об’єктивні, так і суб’єктивні сторони кримінального правопорушення.

Пані Олена про сей "вердикт" довідалась, і то — випадково (бо відповідна постанова їй не надсилалась), аж у лютому 2016 року… Вірогідно, пише жінка, слідчий зжалився над своїм підслідчим з його даних про те, що він безробітний і страждає на гіпертонію (високий артеріальний тиск)…

Сей факт змусив позивачку звернутися зі скаргою до Світловодського відділу Знам’янської прокуратури, яка у березні скасувала тую постанову, а матеріали кримінального провадження (того самого) було направлено слідчому (тому самому). Але провадження, пише пані Олена, застопорилося, що змусило її в період з березня 2016-го і по січень 2017-го років написати близько десятка скарг на адресу наших правоохоронних органів й прокуратури. Результат — нульовий, ну, хіба що, слідчий змінився.

За цей час аліментний борг Миколи Г. склав 40 тисяч гривень. Та й сам він не сидів склавши руки — позивався до суду з клопотанням зменшити і розмір боргу, і розмір самих аліментів. Суд, який відбувся у Смілі (точніше, три засідання), задовольнив його клопотання, зменшив уполовину і перше, і друге. Але Апеляційний у Черкасах, куди звернулася пані Олена, все повернув "на круги своя". І що цікаво, відзначає наша дописувачка, на всіх чотирьох засіданнях інтереси пана Миколи представляв доволі дорогий світловодський адвокат — їздить на люксовому позашляховикові. А це, заключає жінка, є свідченням "грошовитості" пана Миколи, який, якщо вірити її допису, ніякий не безробітний — він неофіційно працює у "рибоколгоспі". І авто (ВАЗ-2106) у нього є, от тільки на матір записане. Тому-то ДВС (виконавча служба) Світловодська, де знаходиться ця "аліментна" справа, розводить руками: нічого їй з майна пана Миколи описувати в рахунок повернення боргу. Бо немає у нього того майна.

Солідарний із ДВС і Влад Рафальський, слідчий, на якого покладено цю справу. Дійсно, сказав він, на Миколу Г.. накладено арешт майна. Але ж він офіційно ніде не працює, проживає з батьками і майна, яке би йому належало офіційно, у нього немає. А факт того, що він десь працює неофіційно, до справи, як-то кажуть, не пришиєш.

29 березня слідчий розмовляв із прокурором по цій справі. Дізнавшись, що у соціальному і майновому стані підслідчого зміни не відбулися, він (прокурор) розпорядився ще раз допитати підслідчого і закривати провадження. Але, наголосив пан Влад, щойно стануться зміни у соціальному і майновому стані цього громадянина — провадження буде знову відкрито.

А от Олександр Петренко, адвокат пані Олени не погоджується з таким безсиллям закону, тим більше нині, коли роботодавець ризикує шаленими штрафами за неофіційне працевлаштування найманого працівника. Слідчий, каже адвокат, має всі підстави у такому випадку звернутися до фіскальних органів, які би й перевірили інформацію про "нелегала". У разі її підтвердження — і бюджет би поповнили, і на зарплату собі заробили.

Для повноти картини або, як говорять, для паритету думок і суджень, звісна річ, не вистачає у цій "палітрі" самого винуватця — Миколи Г. Зв’язались і з ним… Щоби там не говорили, відразу наголосив він, він не відмовляється від Настуні, визнаючи її своєю донькою. Просто, за словами пана Миколи, його "колишня" у гонитві за грошима, зробила і собі, і йому "медвежу послугу".

І щоби зрозуміліша була його версія розвитку подій — розпочав із своєї попередньої роботи на Лісозаводі (пан Микола — водій з 20-річним стажем). Працюючи там у 2013-15 роках непогано заробляв, що дозволяло йому сплачувати щомісячно аліменти по 1500-1600 гривень. Аж поки, говорить він, не стався у нього конфлікт з начальником, який намагався "навісити" на нього зіпсування причепу з відрахуванням за цей збиток із його зарплати у розмірі 16 тисяч гривень. Микола Г. образився на таку несправедливість і звільнився. Опісля влаштувався на одне із харчопереробних підприємств. Але там і тисячі гривень на руки він не отримував…

І ось вже понад року як він марно намагається більш-менш пристойно працевлаштуватись, одночасно умовляючи свого колишню благовірну трішечки потерпіти з позовами та заявами. Річ у тім, каже пан Микола, деякі його знайомі колеги влаштувалися далекобійниками — ганяють європами і зарплати добрі за це мають. Спробував було і він, так ДВС, через те, що він перебуває під слідством, наклала на нього обмеження виїзду за кордон. Оце і є та "ведмежа послуга" від його колишньої дружини.

— А як же ваші неофіційні шалені заробітки у "рибоколгоспі", як стверджує пані Олена?

— Я не працюю там ані офіційно, ані неофіційно. Лиш якось пару раз підміняв захворілого сусіда-рибалку за "шалений" заробіток — кілька рибин.

— А з дорогим адвокатом тими рибинами розраховувались?

— Гроші на адвоката мені дала мати і нинішня дружина, яка працює… Я взагалі дивуюсь, як вона мене терпить. Адже зараз я вимушений заробляти копанням людям городів та розкиданням на тих городах гною.

Між іншим, додав наш співрозмовник, Олена Г. не така вже й жертва, як намагається себе представити: опісля нього вона вийшла заміж і народила від другого чоловіка двох дітей. А от допомогу на них вона отримує, оформивши собі статус матері-одиначки.

…Дійсно кажуть: чужа сім’я — темний ліс. А тим більше — колишня сім’я. Але раз до журналіста надійшов сигнал — мушу на нього відреагувати з правом на слово кожної сторони. Єдину думку, яку ми так і не почули, так це думка самої малолітньої Настуні. Та це і неможливо — не розмовляє вона через кляту хворобу.

P.S. Надаємо номер особистої банківської картки Олени Г. для бажаючих надати допомогу Анастасії: 5168 7572 3047 6485
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • vishnewsky.costia Сьогодні, 00:59
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 1
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?
 • editor 12 червня 2017
  Колектив центру «Добрада» вітає із Днем народження Олену Шангіну 1
  editor-фото
  Вітаємо, Оленко! Побільше приємних моментів у житті!
 • editor 12 червня 2017
  Місцеві бюджети за січень-травень зросли на 18,4 млрд грн. у порівнянні з минулим роком, - Зубко 1
  editor-фото
  На мій погляд, це дуже корисна інформація, яка перекреслює всю риторику керівників міста щодо особистих заслуг у наповненні бюджету. Бюджетний кодекс змінився і грошей на місцях стало більше. В усіх громадах, а не тільки у Світловодську.
 • Zelik 9 червня 2017
  Травень-2017: 27 немовлят у Світловодську, двоє – у Власівці, дев’ять – у районі 3
  Zelik-фото
  *** подкрался незаметно хоть виден был из далека
  *** (бывший Светловодск) медленно, но уверенно движется за керамический завод

Top