Неділя, 20 серпня 2017
Блоги Віталій Асауленко

Хвора на ДЦП дитина та сварка її батьків Новина з фото

Хвора на ДЦП дитина та сварка її батьків
Єдину думку, яку ми так і не почули, так це думка самої малолітньої Настуні. Та це і неможливо…
Олена Г. живе у Смілі Черкаської області. У неї, у буквальному смислі на руках, її донька Анастасія, якій у травні має виповнитись 14 років. У своєму листі до нашої редакції, пані Олена, у сподіванні, що може хоч так зрушиться її справа, пише, що її Настуся від народження страждає на дитячий церебральний параліч та епілептичний синдром. Дівчинка, яка вимушена користуватися підгузками, не ходить і не сидить самостійно, як і не їсть самостійно — мати годує її з ложечки і лиш перетертою їжею.

Через постійний догляд, пані Олена не може працювати, отримуючи лиш пенсію на доньку у дві тисячі гривень. Є у дівчини батько, чиє прізвище й по-батькові (Миколаївна) вона носить. Живе він у Світловодську. Микола Г., перебуваючи з пані Оленою у офіційному розлученні від 2013 року, рішенням суду має сплачувати аліменти на спільну їхню дитину у розмірі, не менше 30% прожиткового мінімуму плюс 750 гривень додаткових виплат, пов’язаних з тяжким захворюванням Насті. Але от не сплачує він фактично оці аліменти і з колишньою дружиною і донькою знатися не хоче, пише Олена.

Образа, помножена на фінансову безвихідь, змусила її у серпні 2015 року звернутися до Світловодського МВ УМВС з повідомленням про вчинення Миколою Г. кримінального правопорушення — умисне ухиляння від сплати аліментів. Розпочато кримінальне провадження. А вже у вересні слідчий з цієї справи виніс постанову про закриття цього провадження, бо, як свідчить формулювання: у діях підслідчого відсутні як об’єктивні, так і суб’єктивні сторони кримінального правопорушення.

Пані Олена про сей "вердикт" довідалась, і то — випадково (бо відповідна постанова їй не надсилалась), аж у лютому 2016 року… Вірогідно, пише жінка, слідчий зжалився над своїм підслідчим з його даних про те, що він безробітний і страждає на гіпертонію (високий артеріальний тиск)…

Сей факт змусив позивачку звернутися зі скаргою до Світловодського відділу Знам’янської прокуратури, яка у березні скасувала тую постанову, а матеріали кримінального провадження (того самого) було направлено слідчому (тому самому). Але провадження, пише пані Олена, застопорилося, що змусило її в період з березня 2016-го і по січень 2017-го років написати близько десятка скарг на адресу наших правоохоронних органів й прокуратури. Результат — нульовий, ну, хіба що, слідчий змінився.

За цей час аліментний борг Миколи Г. склав 40 тисяч гривень. Та й сам він не сидів склавши руки — позивався до суду з клопотанням зменшити і розмір боргу, і розмір самих аліментів. Суд, який відбувся у Смілі (точніше, три засідання), задовольнив його клопотання, зменшив уполовину і перше, і друге. Але Апеляційний у Черкасах, куди звернулася пані Олена, все повернув "на круги своя". І що цікаво, відзначає наша дописувачка, на всіх чотирьох засіданнях інтереси пана Миколи представляв доволі дорогий світловодський адвокат — їздить на люксовому позашляховикові. А це, заключає жінка, є свідченням "грошовитості" пана Миколи, який, якщо вірити її допису, ніякий не безробітний — він неофіційно працює у "рибоколгоспі". І авто (ВАЗ-2106) у нього є, от тільки на матір записане. Тому-то ДВС (виконавча служба) Світловодська, де знаходиться ця "аліментна" справа, розводить руками: нічого їй з майна пана Миколи описувати в рахунок повернення боргу. Бо немає у нього того майна.

Солідарний із ДВС і Влад Рафальський, слідчий, на якого покладено цю справу. Дійсно, сказав він, на Миколу Г.. накладено арешт майна. Але ж він офіційно ніде не працює, проживає з батьками і майна, яке би йому належало офіційно, у нього немає. А факт того, що він десь працює неофіційно, до справи, як-то кажуть, не пришиєш.

29 березня слідчий розмовляв із прокурором по цій справі. Дізнавшись, що у соціальному і майновому стані підслідчого зміни не відбулися, він (прокурор) розпорядився ще раз допитати підслідчого і закривати провадження. Але, наголосив пан Влад, щойно стануться зміни у соціальному і майновому стані цього громадянина — провадження буде знову відкрито.

А от Олександр Петренко, адвокат пані Олени не погоджується з таким безсиллям закону, тим більше нині, коли роботодавець ризикує шаленими штрафами за неофіційне працевлаштування найманого працівника. Слідчий, каже адвокат, має всі підстави у такому випадку звернутися до фіскальних органів, які би й перевірили інформацію про "нелегала". У разі її підтвердження — і бюджет би поповнили, і на зарплату собі заробили.

Для повноти картини або, як говорять, для паритету думок і суджень, звісна річ, не вистачає у цій "палітрі" самого винуватця — Миколи Г. Зв’язались і з ним… Щоби там не говорили, відразу наголосив він, він не відмовляється від Настуні, визнаючи її своєю донькою. Просто, за словами пана Миколи, його "колишня" у гонитві за грошима, зробила і собі, і йому "медвежу послугу".

І щоби зрозуміліша була його версія розвитку подій — розпочав із своєї попередньої роботи на Лісозаводі (пан Микола — водій з 20-річним стажем). Працюючи там у 2013-15 роках непогано заробляв, що дозволяло йому сплачувати щомісячно аліменти по 1500-1600 гривень. Аж поки, говорить він, не стався у нього конфлікт з начальником, який намагався "навісити" на нього зіпсування причепу з відрахуванням за цей збиток із його зарплати у розмірі 16 тисяч гривень. Микола Г. образився на таку несправедливість і звільнився. Опісля влаштувався на одне із харчопереробних підприємств. Але там і тисячі гривень на руки він не отримував…

І ось вже понад року як він марно намагається більш-менш пристойно працевлаштуватись, одночасно умовляючи свого колишню благовірну трішечки потерпіти з позовами та заявами. Річ у тім, каже пан Микола, деякі його знайомі колеги влаштувалися далекобійниками — ганяють європами і зарплати добрі за це мають. Спробував було і він, так ДВС, через те, що він перебуває під слідством, наклала на нього обмеження виїзду за кордон. Оце і є та "ведмежа послуга" від його колишньої дружини.

— А як же ваші неофіційні шалені заробітки у "рибоколгоспі", як стверджує пані Олена?

— Я не працюю там ані офіційно, ані неофіційно. Лиш якось пару раз підміняв захворілого сусіда-рибалку за "шалений" заробіток — кілька рибин.

— А з дорогим адвокатом тими рибинами розраховувались?

— Гроші на адвоката мені дала мати і нинішня дружина, яка працює… Я взагалі дивуюсь, як вона мене терпить. Адже зараз я вимушений заробляти копанням людям городів та розкиданням на тих городах гною.

Між іншим, додав наш співрозмовник, Олена Г. не така вже й жертва, як намагається себе представити: опісля нього вона вийшла заміж і народила від другого чоловіка двох дітей. А от допомогу на них вона отримує, оформивши собі статус матері-одиначки.

…Дійсно кажуть: чужа сім’я — темний ліс. А тим більше — колишня сім’я. Але раз до журналіста надійшов сигнал — мушу на нього відреагувати з правом на слово кожної сторони. Єдину думку, яку ми так і не почули, так це думка самої малолітньої Настуні. Та це і неможливо — не розмовляє вона через кляту хворобу.

P.S. Надаємо номер особистої банківської картки Олени Г. для бажаючих надати допомогу Анастасії: 5168 7572 3047 6485
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Вчора, 14:44
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Засранетц-фото
  Поп Московского Патриархата святил - годно!!! Нехай стоят wink А в общем и целом, все напоминает поговорку про дурака, молитву и его лоб!
 • Filya14 Вчора, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 2
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.

Top