Неділя, 30 квітня 2017
Блоги Віталій Асауленко

Хвора на ДЦП дитина та сварка її батьків Новина з фото

Хвора на ДЦП дитина та сварка її батьків
Єдину думку, яку ми так і не почули, так це думка самої малолітньої Настуні. Та це і неможливо…
Олена Г. живе у Смілі Черкаської області. У неї, у буквальному смислі на руках, її донька Анастасія, якій у травні має виповнитись 14 років. У своєму листі до нашої редакції, пані Олена, у сподіванні, що може хоч так зрушиться її справа, пише, що її Настуся від народження страждає на дитячий церебральний параліч та епілептичний синдром. Дівчинка, яка вимушена користуватися підгузками, не ходить і не сидить самостійно, як і не їсть самостійно — мати годує її з ложечки і лиш перетертою їжею.

Через постійний догляд, пані Олена не може працювати, отримуючи лиш пенсію на доньку у дві тисячі гривень. Є у дівчини батько, чиє прізвище й по-батькові (Миколаївна) вона носить. Живе він у Світловодську. Микола Г., перебуваючи з пані Оленою у офіційному розлученні від 2013 року, рішенням суду має сплачувати аліменти на спільну їхню дитину у розмірі, не менше 30% прожиткового мінімуму плюс 750 гривень додаткових виплат, пов’язаних з тяжким захворюванням Насті. Але от не сплачує він фактично оці аліменти і з колишньою дружиною і донькою знатися не хоче, пише Олена.

Образа, помножена на фінансову безвихідь, змусила її у серпні 2015 року звернутися до Світловодського МВ УМВС з повідомленням про вчинення Миколою Г. кримінального правопорушення — умисне ухиляння від сплати аліментів. Розпочато кримінальне провадження. А вже у вересні слідчий з цієї справи виніс постанову про закриття цього провадження, бо, як свідчить формулювання: у діях підслідчого відсутні як об’єктивні, так і суб’єктивні сторони кримінального правопорушення.

Пані Олена про сей "вердикт" довідалась, і то — випадково (бо відповідна постанова їй не надсилалась), аж у лютому 2016 року… Вірогідно, пише жінка, слідчий зжалився над своїм підслідчим з його даних про те, що він безробітний і страждає на гіпертонію (високий артеріальний тиск)…

Сей факт змусив позивачку звернутися зі скаргою до Світловодського відділу Знам’янської прокуратури, яка у березні скасувала тую постанову, а матеріали кримінального провадження (того самого) було направлено слідчому (тому самому). Але провадження, пише пані Олена, застопорилося, що змусило її в період з березня 2016-го і по січень 2017-го років написати близько десятка скарг на адресу наших правоохоронних органів й прокуратури. Результат — нульовий, ну, хіба що, слідчий змінився.

За цей час аліментний борг Миколи Г. склав 40 тисяч гривень. Та й сам він не сидів склавши руки — позивався до суду з клопотанням зменшити і розмір боргу, і розмір самих аліментів. Суд, який відбувся у Смілі (точніше, три засідання), задовольнив його клопотання, зменшив уполовину і перше, і друге. Але Апеляційний у Черкасах, куди звернулася пані Олена, все повернув "на круги своя". І що цікаво, відзначає наша дописувачка, на всіх чотирьох засіданнях інтереси пана Миколи представляв доволі дорогий світловодський адвокат — їздить на люксовому позашляховикові. А це, заключає жінка, є свідченням "грошовитості" пана Миколи, який, якщо вірити її допису, ніякий не безробітний — він неофіційно працює у "рибоколгоспі". І авто (ВАЗ-2106) у нього є, от тільки на матір записане. Тому-то ДВС (виконавча служба) Світловодська, де знаходиться ця "аліментна" справа, розводить руками: нічого їй з майна пана Миколи описувати в рахунок повернення боргу. Бо немає у нього того майна.

Солідарний із ДВС і Влад Рафальський, слідчий, на якого покладено цю справу. Дійсно, сказав він, на Миколу Г.. накладено арешт майна. Але ж він офіційно ніде не працює, проживає з батьками і майна, яке би йому належало офіційно, у нього немає. А факт того, що він десь працює неофіційно, до справи, як-то кажуть, не пришиєш.

29 березня слідчий розмовляв із прокурором по цій справі. Дізнавшись, що у соціальному і майновому стані підслідчого зміни не відбулися, він (прокурор) розпорядився ще раз допитати підслідчого і закривати провадження. Але, наголосив пан Влад, щойно стануться зміни у соціальному і майновому стані цього громадянина — провадження буде знову відкрито.

А от Олександр Петренко, адвокат пані Олени не погоджується з таким безсиллям закону, тим більше нині, коли роботодавець ризикує шаленими штрафами за неофіційне працевлаштування найманого працівника. Слідчий, каже адвокат, має всі підстави у такому випадку звернутися до фіскальних органів, які би й перевірили інформацію про "нелегала". У разі її підтвердження — і бюджет би поповнили, і на зарплату собі заробили.

Для повноти картини або, як говорять, для паритету думок і суджень, звісна річ, не вистачає у цій "палітрі" самого винуватця — Миколи Г. Зв’язались і з ним… Щоби там не говорили, відразу наголосив він, він не відмовляється від Настуні, визнаючи її своєю донькою. Просто, за словами пана Миколи, його "колишня" у гонитві за грошима, зробила і собі, і йому "медвежу послугу".

І щоби зрозуміліша була його версія розвитку подій — розпочав із своєї попередньої роботи на Лісозаводі (пан Микола — водій з 20-річним стажем). Працюючи там у 2013-15 роках непогано заробляв, що дозволяло йому сплачувати щомісячно аліменти по 1500-1600 гривень. Аж поки, говорить він, не стався у нього конфлікт з начальником, який намагався "навісити" на нього зіпсування причепу з відрахуванням за цей збиток із його зарплати у розмірі 16 тисяч гривень. Микола Г. образився на таку несправедливість і звільнився. Опісля влаштувався на одне із харчопереробних підприємств. Але там і тисячі гривень на руки він не отримував…

І ось вже понад року як він марно намагається більш-менш пристойно працевлаштуватись, одночасно умовляючи свого колишню благовірну трішечки потерпіти з позовами та заявами. Річ у тім, каже пан Микола, деякі його знайомі колеги влаштувалися далекобійниками — ганяють європами і зарплати добрі за це мають. Спробував було і він, так ДВС, через те, що він перебуває під слідством, наклала на нього обмеження виїзду за кордон. Оце і є та "ведмежа послуга" від його колишньої дружини.

— А як же ваші неофіційні шалені заробітки у "рибоколгоспі", як стверджує пані Олена?

— Я не працюю там ані офіційно, ані неофіційно. Лиш якось пару раз підміняв захворілого сусіда-рибалку за "шалений" заробіток — кілька рибин.

— А з дорогим адвокатом тими рибинами розраховувались?

— Гроші на адвоката мені дала мати і нинішня дружина, яка працює… Я взагалі дивуюсь, як вона мене терпить. Адже зараз я вимушений заробляти копанням людям городів та розкиданням на тих городах гною.

Між іншим, додав наш співрозмовник, Олена Г. не така вже й жертва, як намагається себе представити: опісля нього вона вийшла заміж і народила від другого чоловіка двох дітей. А от допомогу на них вона отримує, оформивши собі статус матері-одиначки.

…Дійсно кажуть: чужа сім’я — темний ліс. А тим більше — колишня сім’я. Але раз до журналіста надійшов сигнал — мушу на нього відреагувати з правом на слово кожної сторони. Єдину думку, яку ми так і не почули, так це думка самої малолітньої Настуні. Та це і неможливо — не розмовляє вона через кляту хворобу.

P.S. Надаємо номер особистої банківської картки Олени Г. для бажаючих надати допомогу Анастасії: 5168 7572 3047 6485

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Вова Корд Вчора, 16:02
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Вова Корд-фото
  И еще комментарии Андрея Олешко советую перечитать - очень грамотно пишет об организации скорой помощи. Жаль, что видно из только в полной версии сайта (вопрос к админам, можно ли прикрутить комментарии из контакта и фейсбука к мобильной версии?).
 • Maks Chester Вчора, 09:42
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Maks Chester-фото
  А какая юридическая сила и цель данной комиссии? Лишний раз пропиариться? А действие данной "открытой" комиссии разве не является раскрытием медицинской тайны и тайны следствия? А кто раскрыл тайны на всю страну, так это друзья Любомира, сняв одностороннее видео вместе с журналистами и опубликовав его в официальных СМИ.
  И не нужно быть великим экспертом и знать медицинскую тайну, чтобы понять что смерть потерпевшего наступила через 2-3 мин. Достаточно посмотреть видео о том как забивают хрюшек ножом в сердце. И ни одна хрюшка после этого не воскресла. А лучше почитать мои, Вова Корд, Вероника Ноунэйм комментарии основанные на медицинских знаниях и логических выводах. Народ насмотрелся фильмов про то как в главного героя выпускают несколько обойм боеприпасов, подрывают взрывчаткой, а он весь фильм живой бегает, еще и отстреливается. А "побуцьканые парни" насмотрелись "Бригады", только забыли, чем она закончилась.
  Информация о том сколько "заработала" больница и на что потратила уже давно есть в свободном публичном доступе на официальных сайтах и расходы распределяет специально созданная комиссия.
  Интересные люди, многие нигде не работают, больше половины города налоги не платят, из которых потом идет финансирование медучреждений и зарплата медработникам, зато приходят к врачам с выражением лица "мне все должны" и требуют качественной медицинской помощи, забывая о том что врач - лишь помощник, к которому больной обращается, чтобы исцелить самого себя. Налоги не платишь, страховку не платишь, осуждаешь врача - вот и не рассчитывай на медицинскую помощь, лечи себя сам. А если относишься к врачу как к скотине - так и лечись у ветеринара. В магазине бесплатно ничего не купишь, водитель маршрутки бесплатно не повезет, парикмахер бесплатно не пострижет и т. д., зато врач должен всех качественно и бесплатно лечить. К тому же врач может свободно работать на многих профессиях, а врача может заменить только другой врач.
  В тот трагический день все медицинские службы сработали очень быстро и качественно. А вот по версии парней (которая абсолютно не совпадает с судебной экспертизой) Любомир был жив более полчаса. Тогда, что делали парни со своим другом более полчаса? Либо нужно искать еще одного потерпевшего.
  Надеюсь парни вместе с журналистам понесут ответственность за клевету (и другие преступления, как уже началось выясняться) против медработников и лечебного учреждения.
 • Вова Корд Вчора, 00:39
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Вова Корд-фото
  Господи! Да озвучте уже кто-нибудь эти космические цифры! А то народ успокоиться не может - как люди, в чьих руках находится жизнь другого человека, огромная ответственность, может получать аж пять тысяч гривен в месяц на руки с учетом всех надбавок и вычетом налогов.
  Блин, да какой-то охранник, по ночам кроссворды разгадывая и ни за что не отвечая, получает столько же! И при этом ему не нужно было 10 лет для этого учиться
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  «Вбивча» комісія: день другий, дві частини 11
  Виталий Петров-фото
  Цитата: Maks Chester
  Виталий Петров - еще один "крикун" не владея достоверной информацией, нафлудивший в комментариях и безосновательно обвиняющий медработников.

  Я расцениваю подобные высказывания оскорбительным, тем более от человека под псевдонимом. Поэтому, не стоит хамить.
  А не нравятся сообщения, сам же ответил- не читай.
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Виталий Петров-фото
  Только зарплату, не надо ставки называть, скажите сколько начисление идет по конкретным людям.

  Фраза, маленькая зарплата, это ерунда.
  Вот скажите уважаемому Врачу_1, Врачу_2, Врачу_3 насчитывают грязными столько то.
  Пожалуйста, АДМИНИСТРАТОР, вы же журналисты, донесите до людей сколько получают фамилии, что в последнее время на слуху.
  А то помнится в бедных жеках тоже зарплаты удивили, как и в побуте и ...
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Виталий Петров-фото
  А относительно полномочий, тут надо смотреть документы на основании которых действует это учреждение с учетом действующего законодательства в части коммунальных организаций.
  Есть большие предпосылки к тому, что они должны отчитываться и в чем то контролироваться местными властями.
  Даже если не дописали какую то статью в распоряжениипо глупости, но она объективно есть то придется отчитаться.
  Опять же не хочу спорить, надо смотреть документы учреждения.

  А то это напоминает старый анекдот с бородой когда алкаш лежа в луже говорит милиционерам чтоб не трогали его потому что они только на суше работать могут.

  Тоесть, пусть местный бюджет деньги выделяет, на ремонт выбивают из области, а отчитаться за работу, это не, не хотят))
  Да и звучит как то не красиво, " царей не проверяют"
 • Виталий Петров 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Виталий Петров-фото
  Есть разница обычно смерть от таких ранений и однозначное утверждение о времени смерти конкретного человека в конкретных обстоятельствах.

  Тем более смешно что начальник полиции (на той же сессии) говорил о невозможности разглашения этих данных в интересах следствия, а главврач это же говорит.
  Он не имел права разглашать результат экспертизы, и говорил в общем о теории, но есть частности.
  Поэтому не стоит растачивать все слова на безапелляционные утверждения.
  Кроме того, тот же главврач не исключил вину медперсонала.
 • Вова Корд 28 квітня 2017
  На «вбивчій» комісії одного її члена охопило дежа-вю, а кілька членкинь заходилися ковтати заспокійл ... 7
  Вова Корд-фото
  Просто оставлю это здесь:
  Сапянов:
  А ще він, посилаючись на звернення до нього керівництва ЦРЛ, зауважив, що створення Козярчуком виконкомівської комісії у справі Оленковського ґрунтується на статті 30-й ЗУ "Про місцеве самоврядування", яка, як доводять медики, регламентує стосунки органів місцевого самоврядування з підприємствами житлово-комунального сектору і аж ніяк не з галуззю охорони здоров’я

  Котенко:
  ...який коротко розповів про результати розтину загиблого Оленковського. Тож, доніс пан Юрій висновки судмедекспертизи, смерть від поранення, яке було завдано юнакові, настає протягом 2-3-х хвилин.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/10634-xxxvi-s
  esya-vsyakogo-bulo.html

  А теперь рассказывайте про опусы пидбрэхувачив и про героев спасателей друзей..
 • llarus 28 квітня 2017
  У Світловодську виявлено черговий факт браконьєрства 1
  llarus-фото
  Поки ловлять одних браконьєрів, інший в особі начальника поліції "браконьєріт" судака в Цибульниківській затоці - подає напевно приклад іншим
 • Maks Chester 27 квітня 2017
  «Вбивча» комісія: день другий, дві частини 11
  Maks Chester-фото
  Закончились аргументы, начались оскорбления. Не нравятся мои комментарии - не читайте. Это нормально в демократической стране - высказывать свое мнение.
  Да, я работаю за границей на хорошей работе с хорошей и стабильной зарплатой и другим врачам тоже советую.
  Мои комментарии - это мое личное мнение, которые основаны исключительно на публичной информации, официальных публичных источниках, информации из сайта, знании медицинских вопросов, последствий различных ранений, организации медицинской помощи, элементарной логики и права (да, медикам тоже преподают право, судебную медицину и много еще другого). А если кто и рассказал тайну так это друзья Любомира. Именно они записали одностороннее видео вместе со СМИ. Если СМИ опубликовало информацию - она имеет право на публичное обсуждение.
  Спортсмены не ходят с пивом в час ночи с несовершеннолетними и с холодным оружием, не избивают толпой таксистов, не угрожают автоматами на сессии, не рисуют криминальне рисунки и не слушают криминальную музыку, к тому же они нигде не работающие и не платят налоги. Я писал именно об этих парнях, которые придумали сказку о том какие плохие медработники.
  А то что Вы писали про организацию скорой помощи - работники "скорой" это и без Вас знают. Все очень просто - взялись везти потерпевшего, вот и отвечайте сами за него. Вся ответственность с работников скорой помощи и санпропускника за транспортировку в этом случае снимается.
  По хронологии все медицинские службы сработали вовремя. Скорая приехала вовремя. Врачи и медсестра были на своем рабочем месте, никто не спал, двери им открыли сразу же, или они были открыты (о чем свидетельствует время поступления и свидетели). К сожалению в больнице нет человека по воскрешению мертвых. А вот по версии парней время абсолютно не сходится или надо искать еще одного потерпевшего. Кроме того в видео парень говорит: "В итоге увидели шо двое человек, которые один из них убил нашего друга, а их тогда было на тот момент трое... Мы заступились... Зашли они в АТБ... " А потом: "Мы поехали в АТБ и попросили показать нам камеры шоб посмотреть лица ихние. Шоб понять ну шо хто это такие." Зачем смотреть лица на камерах АТБ, если они их видели вживую несколько раз и с ними общались?
  Ребята, вы такой муравейник расшевелили на всю страну. Теперь парни оклеветавшие медработников будут давать интервью не журналистам а следователям. Я представляю какие показания они дадут в одиночку.

Top