Середа, 29 березня 2017
Віталій Асауленко ТОП-новини Відео Влада

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону Новина з фото Новина з відео

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону
Додала "темних мазків" і головна міська фінансистка
Не встиг 6 березня міський голова Валентин Козярчук вийти після нетривалої відпустки на роботу, як відразу — прес-конференція. Ні, вона була присвячена не тому, як він катався на лижах — набагато гірше… Для цього поряд з ним всадовилися гендиректор СП ТОВ "Світловодськпобут" Сергій Московський та начальник тутешнього УЕГГ Володимир Шаповал. А трішки осторонь — начальник міського фінуправління Наталя Яременко, "приготовлена на десерт", що, також, як виявилось, не принесло нічого втішного. Хоча розпочав градоначальник із приємного — привітав жіночок з 8 Березня.

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону
Наталя Яременко, Володимир Шаповал, Валентин Козярчук, Сергій Московський


Опісля надав слово Московському. А Московський, потупивши погляд, повідав про те, що бюджетні організації міста, станом на лютий, сплатили 99,9% за спожите тепло, релігійні громади — 101%. І все то би нічого, та от мешканці у душу плюнули теплопостачальникам, недоплативши у лютому їм 4 мільйона гривень. Тобто, рівень сплати за тепло від населення складає на сьогодні жалюгідні 30%. Що, за словами пана Московського, унеможливлює забезпечення теплом споживачів централізованого опалення. Відтак, не бажаючи гасити свої котли повністю — чим наражати містян на перебування в охолоджених квартирах — у "Світловодськпобуті" вирішено підтримати роботу котлів на так званому технологічному мінімумі, тобто, батареї у помешканнях будуть ледь тепленькими. І так буде, сподівається гендиректор, аж до "логічного" завершення опалювального сезону

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону
Валентин Козярчук, Сергій Московський


Його слова підтвердив і Шаповал, який заявив, що "Світловодськпобут" на першу декаду березня газового ліміту не має. Тож над цим підприємством нависла загроза від НАК "Нафтогаз України" повного відключення від газопостачання.

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону
Володимир Шаповал


Після чого мер зайшовся улюбленою тирадою про безплатний сир у мишоловці та про грядущі важкі часи. Аж поки ваш кореспондент, назвавши градоначальника і гендиректора "закадичними друзями" — у тому розумінні, що обидва готові вхопити один одного за кадик — спитав пана Валентина про те, чи вважає він достовірними цифри, озвучені паном Сергієм. Адже, враховуючи їхню "закадичність": одна лиш епопея з початком опалювального сезону у листопаді 2016 року, чого варта, коли між мером і ТОВ "Політрейд", яке прагнуло повернути втрачений навесні 2015 року "Світловодськпобут" собі, розпочалося "перетягування канату" — від чого населення, опинившись у ролі заручників цих ігрищ, ледь не вимерзло у своїх квартирах.

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону
Тетяна Дроздова, Світлана Неділя, Віталій Асауленко


Так от, щоб було зрозуміліше, ваш кореспондент, пригадавши оцю підоснову, поцікався, наскільки реальними є цифри від Московського, адже, такої низької платіжної дисципліни населення не було навіть на початку нульових років, коли тільки-но народжений "Світловодськпобут" набирав на роботу "чоловіків міцної статури" для збирання боргів з цього самого населення, це — перше. Другим фактором для підозри є те, що сьогодні житловими субсидіями охоплено 90% населення — держава з комунальниками, наскільки відомо, розраховується вчасно. І тут така нечувано низька платіжна дисципліна цього самого населення. Звідси врешті випливає і третій фактор, який, нехай, як припущення, все ж має право на життя: "Політрейд", якому фактично належить "Світловодськпобут", пам’ятаючи обіцянку Козярчука з початку весни інтенсифікувати процес повернення міських котелень до комунальної власності, які, як він ще не так давно невпинно стверджував, оцей "Політрейд" привласнив собі шляхом чи-то надання недостовірних даних, чи-то шляхом підробки документів, намагається будь-що розхитати і без того хитку єдність тутешньої виконавчої влади на чолі з Козярчуком. У якого (до того ж) у заступниках з комунальних питань Дмитро Дмитришин, який до цього був очільником "Світловодськпобуту" і який — з поверненням "Політрейда" — не без скандалу, вимушений був залишити тепле гендиректорське крісло. Тож і пан Дмитро аж ніяк не палає любов’ю до цієї фірми… Ні, спростував "фантазії" вашого кореспондента начальник УЕГГ — те, що доповів Московський, повністю співпадає і з бухгалтерією незалежних від теплопостачальників (скоріше, навпаки) газівників... Та, ви що, майже здивувався градоначальник, за викривлення статистичних даних — тюрма! І навряд чи на це підуть навіть "закадичні друзі".

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону

…Так воно, чи інакше, але вже від цих вихідних котли "Світловодськпобуту" ледь жевріють. І так буде тривати протягом першої декади березня. Далі — може так і залишиться до середини квітня (як положено). А якщо платіжна дисципліна населення не покращиться — і це жевріння буде зупинено.

Коли пішли Шаповал з Московським, Яременко підсіла до Козярчука — прокоментувати фінансово-бюджетне становище Світловодська. А воно, як не втомлюється наголошувати голова, доволі кепське: держава зняла з себе зобов’язання фінансувати цілий ряд видатків бюджетної галузі — опалення, енерго- та водозабезпечення бюджетних установ, зарплати технічного персоналу медичних, освітніх закладів, викладачам позашкільних закладів і таке інше, і тому подібне, поклавши таке фінансування на місцеві бюджети. У проекції на Світловодськ, се означає, що лиш на зарплати названим категоріям бюджетників у цьому році у міському бюджеті не вистачає 25 мільйонів гривень. Та, попри таку напругу, вела далі пані Наталя, Світловодськ, чи не вперше за свою новітню історію, завершив минулий бюджетний рік з вільним залишком у 7,6 мільйона гривень. Що є свідченням набагато ощадливішого ставлення керівників структурних виконкомівських підрозділів до фінансових витрат цих самих підрозділів, а також активізації роботи по збиранню податків. Також у Світловодська найвищий у Кіровоградській області темп виконання міського бюджету.

«Закадичні друзі» розповіли про передчасний фініш опалювального сезону

"Але, якщо це буде три мільйони за квартал, то, помноживши їх на чотири квартали, буде 12 мільйонів… Але у минулому році ми отримували акциз від продажу паливно-мастильних матеріалів, а це — майже 75% від акцизного податку", — заявила фінансистка, даючи зрозуміти, що віднайти у міському бюджеті ще грошей (до отих 12-ти мільйонів) — щоб закрити оті 25 мільйонів, що "навісила" держава — буде дуже й дуже проблематично.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • llarus Сьогодні, 09:54
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  llarus-фото
  До цього часу всі градоначальники міста намагалися його зробити чистіше, може у когось і не виходило, але такого "срачу" навесні 2017 місто ще не бачило. І дивлячись на це одна організація, яка надає нам струм, обрізавши дерева під стовбами нагло за.рало всі двори в районі Площі навіть за собою не прибравши. Що свідчить про "повагу" організації до мешканців та влади.
 • Filya14 27 березня 2017
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  Filya14-фото
  А как же невиданные до сих пор доходы в местный бюджет????
 • ew2gi 27 березня 2017
  АФИША: ВИА "Лейся песня" в Светловодске (РОЗЫГРЫШ БИЛЕТОВ!) 1
  ew2gi-фото
  Цирк на дроте))) Никакого Домина не было в ВИА, который приезжал к нам в 70-х, я на концерте был. "Лейся песня" существовал с 74 по 85 год.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!

Top