П’ятниця, 19 жовтня 2018
Блоги Сергій Гайдук

Нові перспективи гончарства

Нові перспективи гончарства
Цікавим є спостереження братів-гончарів Решт, авторів посібника “Гончарство. Підручник життя”, про те, що “історія людської цивілізації почалася з глини”, при цьому підкреслюється її довговічність: “Якщо закопати в землю залізо — воно зникне за 100 років, залишиться лише пляма рудого піску, якщо закопати скло — воно зникне через 600 років і нічого не залишиться, а глина не зникне, залишиться назавжди такою, як і була і тисячоліття потому”.
Наш край віддавна славився своїми чудовими глинами, а звідси — й людьми, які перетворювали її у вкрай необхідні в побуті речі (глечики, миски) — гончарами. Відомими були майстри зі Скубіївки, Ревівки, Табурища, Новогеоргіївська. На них навіть звертав увагу царський уряд у 1907 році, видавши спеціально для них методичку, заохочуючи до створення гончарного (навіть порцелянового) заводу на цій території. І хоча цих сіл і містечка вже немає на мапі Світловодщини, колишні їхні мешканці, виселяючись із зони затоплення, продовжили життя й гончарним виробам.

Натхненні надбаннями своїх предків-попередників, у районі знаходяться люди, які починають відроджувати це практичне й просто чудове ремесло. Тому з метою популяризації гончарства на Світловодщині в культурно-просвітницькому центрі "Дніпро Світ" від середини березня 2017 року планується відкриття виставки відповідної тематики.

Отже, звертаємось до мешканців м. Світловодська і Світловодського району з проханням надати наявні гончарні вироби (бажано місцевого походження) до експозиції.

Контактний телефон: 067-94-55-208, адреса: вул. Миру, 45-А.

Сергій Гайдук,
провідний методист із питань збереження культурної спадщини
Захарівського музею історії
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top