Четвер, 29 червня 2017
ТОП-новини Свята

День святого Валентина — свято любові й кохання

День святого Валентина — свято любові й кохання
День святого Валентина щороку набуває в Україні все більшої популярності. Навіть складно уявити, що буквально двадцять років тому ми навіть не чули про цей день — годі й говорити про його святкування!
Сьогодні ж ми із завмиранням серця очікуємо цього дня і думаємо про те, чим порадувати свою кохану людину. Кому ж ми зобов’язані появою цього незвичного свята і як воно відзначається в різних країнах світу?

Історія свята

Існує багато легенд, пов’язаних з ім’ям святого Валентина, — "винуватця" свята всіх закоханих.

Перша легенда розповідає про священика Валентина, святого великомученика, який народився в ІІІ столітті нашої ери в місті Терні Римської імперії. У той далекий суворий час імператор Риму Юлій Клавдій II заборонив воїнам одружуватися, аби не відволікатися від головних завдань. Молодий священик Валентин таємно вінчав закоханих і за це був засуджений до смерті. У в’язниці він познайомився з дочкою наглядача Джулією. Перед стратою (в ніч з 13 на 14 лютого) він залишив дівчині лист з освідченням у коханні.

Символічно, що дата страти св. Валентина співпала з римськими торжествами на честь Юнони, богині любові.

Згодом Валентин був похований в Римі (за іншими даними, частина його мощів знаходиться на його батьківщині в м. Терні, а частина — у церкві св. Антонія в Мадриді). 

Інша легенда відноситься до більш раннього часу, коли Рим був язичницьким. Вона розповідає про те, як християнський проповідник Валентин був посаджений у в’язницю за віру, і за те, що він на очах у всіх зцілив дочку тюремника, відновивши їй зір. Його засудили до смерті, і 13 лютого, напередодні страти, він послав коханій ніжний прощальний лист, у пам’ять про який тепер у День святого Валентина прийнято дарувати один одному вітальні листівки у вигляді сердечок, так звані "валентинки".

Не дивно, що про Валентина не забули й обрали покровителем всіх закоханих. Як християнський мученик, що постраждав за віру, він був канонізований католицькою церквою, і в 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. 

Як усе було насправді, ми не знаємо і вже ніколи не дізнаємося, але, знаємо напевне — святий Валентин дійсно загинув в ім’я Любові.

Традиції святкування Дня Валентина в різних країнах

У різних країнах свято відзначають по-своєму:

Наприклад, в Англії кілька століть тому в День святого Валентина діти переодягалися у дорослих і ходили по будинках, виспівуючи святкові пісеньки. Дивний факт: англійці в День святого Валентина й досі посилають любовні послання не тільки коханим, друзям і знайомим, але навіть і своїм домашнім тваринам. А ще за старовинною англійською традицією 14 лютого незаміжні дівчата просинаються до сходу сонця, стають біля вікна і видивляються чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх суджений.

В Італії День Валентина називають "солодким днем" і дарують на свято своїм коханим солодкі подарунки — здебільшого, шоколадні цукерки.

У Польщі прийнято 14 лютого відвідувати Познаньську метрополію — місце, де за віруванням християн спочивають мощі святого Валентина. Тут же зберігається ікона, святого, яка вважається чудотворною. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Французи в цей день не обмежуються лише солодощами — вони дарують коштовності, а ще пишуть поетичні рими на листівках, посилаючи їх один одному.

У США, за даними Асоціації вітальних листівок, валентинки — найпопулярніші святкові листівки після різдвяних. Крім листівок на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим досить дорогі на ті часи (через вартість цукру) марципани. Коли цукор подешевшав, американці почали виготовляти двокольорову (червоно-білу) карамель, присвячену Дню святого Валентина, де червоний колір означав пристрасть, а білий — чистоту. На цукерках видряпували слова та побажання, відповідні духу свята. Починаючи з 1850-х років такі цукерки стали продавати в картонних коробках у формі серця.

У Нідерландах саме 14 лютого не вважається непристойним, якщо жінка сама підійде до чоловіка і ввічливо попросить його одружитися на ній. Якщо цей високий жест не буде оцінений, чоловік може нарікати на себе: він повинен принаймні подарувати дамі сукню, переважно шовкову.

У Фінляндії цей день у якійсь мірі можна назвати жіночим, оскільки подарунки підносяться суто жінкам.

А в Японії, навпаки, День святого Валентина — це своєрідне 8 березня, тільки для… чоловіків! У цей день привітання і подарунки отримують саме представники сильної половини людства. Їм прийнято дарувати всілякі чоловічі аксесуари: бритви, лосьйони, гаманці і т. ін., а також шоколад, який японці чітко розділяють на два види. Є шоколад "Гирі" — це "обов’язковий шоколад", який дарують братам, колегам, друзям, та шоколад "Хонма""шоколад з перевагами", який можна подарувати тільки коханому чоловікові. Місяцем пізніше в Японії настає Білий день, в якому ролі міняються: подарунки і привітання отримують тільки жінки.

Уельс славиться так званими "ложками любові". Перед святом закохані вирізають з дерева ложку, прикрашають її сердечками, ключами й замковими свердловинами і дарують один одному. Такий подарунок буквально означає: "Ти знайшов шлях до мого серця".
На Ямайці вже кілька років цього дня проходять, мабуть, найбільш бурхливі святкування. Там навіть проводяться "голі весілля", тобто перед вівтарем пари стоять в чому мати народила!

Але у деяких країнах світу День святого Валентина не відзначається взагалі і навіть натяк на його святкування карається штрафами. Наприклад, в Ірані і Саудівській Аравії приймаються спеціальні заходи щодо винесення заборони на свято.

У всіх інших народів звичаї святкування цього дня суттєво не відрізняються: він, зазвичай, наповнений солодощами, квітами і листівками у формі сердець. Крім того, у багатьох країнах в День святого Валентина дуже популярно влаштовувати весілля і вінчання.

Подарунки на День закоханих

Незважаючи на велику різноманітність подарунків, невід’ємним атрибутом цього свята залишаються валентинки — незвичайні вітальні листівки, створені у вигляді сердечок.

Традиційним подарунком цього дня також вважається шоколад і червоні троянди — вічний символ кохання і пристрасті. Можна подарувати коханій людині романтичну вечерю або подорож, власноруч зроблений невеличкий сувенір або сучасний мобільний телефон — все залежить від ваших можливостей і фантазії.

Але головним подарунком для коханої людини завжди є і буде ваша любов, ніжність, піклування і сердечне тепло. Цього подарунку не замінить жодна коштовність світу! Тож, не жалкуйте любові для своїх обранців! Кохайте і будьте коханими!
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • Voda Користувач offline

 • 16 лютого 2017 15:23
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.03.2011 | 33 комментарів | 0 публікацій
А чим любов відрізняється від кохання? (читаю заголовок?)
 • Не нравится
 • -1
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Voda Вчора, 12:58
  Сексі-дрантя насуває 1
  Voda-фото
  А ще можна обговорити інші тренди - носіння одягу фрі сайз - незрозумілого розміру, як з чужого плаче, та суконь, схожих на сукні для вагітних на останніх місяцях. Також має місце носити просто на вулицю "шльопкі" (згадалася Оля Полякова) з хутряним оздобленням.

  Із зачісок-неохайний оберемочок волосся, стягнутий резинкою.

  Про брови як у одного з вождів промовчу, їх вже навіть вчительки носять. А вії "як у повії" - починаючи з 8 класу.  Коротше-мода, вона така мода.....
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))

Top