Субота, 19 серпня 2017
ТОП-новини Свята

День святого Валентина — свято любові й кохання

День святого Валентина — свято любові й кохання
День святого Валентина щороку набуває в Україні все більшої популярності. Навіть складно уявити, що буквально двадцять років тому ми навіть не чули про цей день — годі й говорити про його святкування!
Сьогодні ж ми із завмиранням серця очікуємо цього дня і думаємо про те, чим порадувати свою кохану людину. Кому ж ми зобов’язані появою цього незвичного свята і як воно відзначається в різних країнах світу?

Історія свята

Існує багато легенд, пов’язаних з ім’ям святого Валентина, — "винуватця" свята всіх закоханих.

Перша легенда розповідає про священика Валентина, святого великомученика, який народився в ІІІ столітті нашої ери в місті Терні Римської імперії. У той далекий суворий час імператор Риму Юлій Клавдій II заборонив воїнам одружуватися, аби не відволікатися від головних завдань. Молодий священик Валентин таємно вінчав закоханих і за це був засуджений до смерті. У в’язниці він познайомився з дочкою наглядача Джулією. Перед стратою (в ніч з 13 на 14 лютого) він залишив дівчині лист з освідченням у коханні.

Символічно, що дата страти св. Валентина співпала з римськими торжествами на честь Юнони, богині любові.

Згодом Валентин був похований в Римі (за іншими даними, частина його мощів знаходиться на його батьківщині в м. Терні, а частина — у церкві св. Антонія в Мадриді). 

Інша легенда відноситься до більш раннього часу, коли Рим був язичницьким. Вона розповідає про те, як християнський проповідник Валентин був посаджений у в’язницю за віру, і за те, що він на очах у всіх зцілив дочку тюремника, відновивши їй зір. Його засудили до смерті, і 13 лютого, напередодні страти, він послав коханій ніжний прощальний лист, у пам’ять про який тепер у День святого Валентина прийнято дарувати один одному вітальні листівки у вигляді сердечок, так звані "валентинки".

Не дивно, що про Валентина не забули й обрали покровителем всіх закоханих. Як християнський мученик, що постраждав за віру, він був канонізований католицькою церквою, і в 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. 

Як усе було насправді, ми не знаємо і вже ніколи не дізнаємося, але, знаємо напевне — святий Валентин дійсно загинув в ім’я Любові.

Традиції святкування Дня Валентина в різних країнах

У різних країнах свято відзначають по-своєму:

Наприклад, в Англії кілька століть тому в День святого Валентина діти переодягалися у дорослих і ходили по будинках, виспівуючи святкові пісеньки. Дивний факт: англійці в День святого Валентина й досі посилають любовні послання не тільки коханим, друзям і знайомим, але навіть і своїм домашнім тваринам. А ще за старовинною англійською традицією 14 лютого незаміжні дівчата просинаються до сходу сонця, стають біля вікна і видивляються чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є їх суджений.

В Італії День Валентина називають "солодким днем" і дарують на свято своїм коханим солодкі подарунки — здебільшого, шоколадні цукерки.

У Польщі прийнято 14 лютого відвідувати Познаньську метрополію — місце, де за віруванням християн спочивають мощі святого Валентина. Тут же зберігається ікона, святого, яка вважається чудотворною. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в любовних справах.

Французи в цей день не обмежуються лише солодощами — вони дарують коштовності, а ще пишуть поетичні рими на листівках, посилаючи їх один одному.

У США, за даними Асоціації вітальних листівок, валентинки — найпопулярніші святкові листівки після різдвяних. Крім листівок на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим досить дорогі на ті часи (через вартість цукру) марципани. Коли цукор подешевшав, американці почали виготовляти двокольорову (червоно-білу) карамель, присвячену Дню святого Валентина, де червоний колір означав пристрасть, а білий — чистоту. На цукерках видряпували слова та побажання, відповідні духу свята. Починаючи з 1850-х років такі цукерки стали продавати в картонних коробках у формі серця.

У Нідерландах саме 14 лютого не вважається непристойним, якщо жінка сама підійде до чоловіка і ввічливо попросить його одружитися на ній. Якщо цей високий жест не буде оцінений, чоловік може нарікати на себе: він повинен принаймні подарувати дамі сукню, переважно шовкову.

У Фінляндії цей день у якійсь мірі можна назвати жіночим, оскільки подарунки підносяться суто жінкам.

А в Японії, навпаки, День святого Валентина — це своєрідне 8 березня, тільки для… чоловіків! У цей день привітання і подарунки отримують саме представники сильної половини людства. Їм прийнято дарувати всілякі чоловічі аксесуари: бритви, лосьйони, гаманці і т. ін., а також шоколад, який японці чітко розділяють на два види. Є шоколад "Гирі" — це "обов’язковий шоколад", який дарують братам, колегам, друзям, та шоколад "Хонма""шоколад з перевагами", який можна подарувати тільки коханому чоловікові. Місяцем пізніше в Японії настає Білий день, в якому ролі міняються: подарунки і привітання отримують тільки жінки.

Уельс славиться так званими "ложками любові". Перед святом закохані вирізають з дерева ложку, прикрашають її сердечками, ключами й замковими свердловинами і дарують один одному. Такий подарунок буквально означає: "Ти знайшов шлях до мого серця".
На Ямайці вже кілька років цього дня проходять, мабуть, найбільш бурхливі святкування. Там навіть проводяться "голі весілля", тобто перед вівтарем пари стоять в чому мати народила!

Але у деяких країнах світу День святого Валентина не відзначається взагалі і навіть натяк на його святкування карається штрафами. Наприклад, в Ірані і Саудівській Аравії приймаються спеціальні заходи щодо винесення заборони на свято.

У всіх інших народів звичаї святкування цього дня суттєво не відрізняються: він, зазвичай, наповнений солодощами, квітами і листівками у формі сердець. Крім того, у багатьох країнах в День святого Валентина дуже популярно влаштовувати весілля і вінчання.

Подарунки на День закоханих

Незважаючи на велику різноманітність подарунків, невід’ємним атрибутом цього свята залишаються валентинки — незвичайні вітальні листівки, створені у вигляді сердечок.

Традиційним подарунком цього дня також вважається шоколад і червоні троянди — вічний символ кохання і пристрасті. Можна подарувати коханій людині романтичну вечерю або подорож, власноруч зроблений невеличкий сувенір або сучасний мобільний телефон — все залежить від ваших можливостей і фантазії.

Але головним подарунком для коханої людини завжди є і буде ваша любов, ніжність, піклування і сердечне тепло. Цього подарунку не замінить жодна коштовність світу! Тож, не жалкуйте любові для своїх обранців! Кохайте і будьте коханими!
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • Voda Користувач offline

 • 16 лютого 2017 15:23
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.03.2011 | 34 комментарів | 0 публікацій
А чим любов відрізняється від кохання? (читаю заголовок?)
 • Не нравится
 • -1
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Filya14 Сьогодні, 11:05
  Три Хрести на в’їздах загаптували доступ до Світловодська всілякої нечисті 1
  Filya14-фото
  Весь мир преобразится сразу,
  В нем станет больше красоты,
  И засияют словно стразы
  Улыбки и сведут мосты.
  Сойдутся наши берега,
  Ты станешь мне родным и близким,
  Растает лед, сойдут снега,
  Когда...
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.
 • Krivodub 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Krivodub-фото
  Как не пыталась много лет откачать Щербина своего хозяина Валентина, а последствия всё равно все видят... Козярчука не вылечишь уже товарищи, это было понятно большинству жителей города изначально, не нужно тратить время, не долго ему осталось с такими подходами ко всему и ко всем

Top