Понеділок, 27 березня 2017
Релігія

15 лютого – Стрітення Господнє – одне з найдавніших свят християнської церкви

15 лютого – Стрітення Господнє – одне з найдавніших свят християнської церкви
В християнстві існує не так вже багато свят, про яких знають буквально все. Наприклад, кожен рік, ми відзначаємо Різдво Христове – день, коли Ісус Христос народився, і Великдень – день, коли він воскрес. А що ж ми знаємо про таке свято як Стрітення Господнє, що воно означає, які його традиції?
Більшості з нас відомо, що Стрітення Господнє 2017, як і багато років до цього відзначається 15 лютого, на відміну від багатьох церковних свят, його дата не відраховується від Великодня. У перекладі з церковної мови "сър?тение" означає "зустріч". А свято Стрітення Господнього це той день, коли зустрілися Старий і Новий Заповіт, що стало новим витком розвитку людства і його духовності.

ІСТОРІЯ СВЯТА
Що б краще дізнатися про історію цього свята, треба повернутися на багато століть назад, у часи Діви Марії з немовлям Ісусом, якому на той момент було 40 днів від народження. Саме в цей день Діва Марія прибула в Єрусалимський храм для того, щоб принести подяку Богові за сина. Саме тут і відбулася та зустріч сина Божого з людиною, яка описана в старому завіті.

Першим, хто взяв на руки немовля, був служитель храму, і звали його Симеон, перекладаючи пророцтва книги Ісаї, він задовго знав про майбутні події і грунтовно до них готувався. У цих пророцтвах говорилося про те, що діва народить на світ сина Месії. Коли ж, Симеон вирішив підкоригувати текст, виправивши слово "діва", на слово "дружина", адже лише заміжня жінка могла народити дитину, до нього прийшов Ангел, який пообіцяв книжнику безсмертя до тих пір, поки пророцтво не збудеться. І з того самого дня Симеон став чекати, коли ж він побачить спасителя своїми очима, а потім постане перед Богом. Але за легендою, до цієї зустрічі Симеон прожив ні багато, ні мало, а цілих 360 років, і тільки після тієї зустрічі в Єрусалимському храмі, він зміг спокійно померти. Після чого церква назвала його Богоприємцем і визнала святим.

З цієї історії видно, що свято Стрітення 2017, означає ніщо інше, як зустріч. Так само існує варіант перекладу, де це слово трактується як "радість", і сенс полягає у вихвалянні Спасителя, який прийшов у наш світ з благою місією, цей день досі оспівують у церквах і пишуть ікони із зображенням святого Симеона, який на руках тримає немовля.

Існує ще один, не менш поширений сенс святкування Стрітення Господнього. У цьому випадку мова йде про зустрічі Нового та Старого завіту, разом з цим люди святкують акт принесення немовляти в храм, в ті часи це робили на сороковий день після народження хлопчика і на вісімдесятий, після народження дівчинки. Ця версія "зустрічі" має більше спільного з першою історією про Богородицю, ніж може здатися на перший погляд. Безліч документів того часу, підтверджують той факт, що саме Симеон, виявися живим символом зустрічі строго і нового світу.

Саме по собі слово "стрітення" несе в собі величезну смислове навантаження і зустрічається в християнстві повсюдно, адже кожен християнин вірить в те, що при спілкуванні з будь-якою людиною, ніби стикається кілька світів, що саме по собі є таїнством пізнання іншої душі. Так само, з точки зору православної церкви, кожен раз, коли людина входить в храм, він переступає поріг Божого дому, що символізує зустріч з Всевишнім.

Мало хто знає, що Стрітення Господнє – це одне з найдавніших свят християнської Церкви, до цих пір збереглися документи, які підтверджують, що вже на початку 4 століття були проведені перед народом перші срітенські проповіді. І головною з таких підтверджень став трактат під назвою "Паломництво до Святих місць", у ньому докладно описано хід у місті Анастасисе, і порівнювали його з великодньою ходою.

Ще однією невід’ємною частиною свята є освячення церковних свічок, і прийшов цей звичай до православної церкви з католицької. Сталося це в середині сімнадцятого століття, коли Київський митрополит склав і видав свій требник, у якому детально був описаний католицький чин хресних походів з запаленими світильниками. За допомогою такої хитрощі Римська церква намагалася відволікти свою паству від язичницьких обрядів і свят, які в більшості своїй були пов’язані з вшануванням вогню. З тих самих пір стрітенськи свічки ставляться по-особливому. До цих пір їх зберігають весь рік і запалюють під час домашньої молитви. Тому обов’язково потрібно сходити в церкву на Стрітення в 2017 і освятити хоча б кілька церковних свічок.

Як і у багатьох інших релігійних святах, Стрітення переплелися церковні та язичницькі звичаї, і по правді кажучи, деякі з них зовсім не християнські. Приміром, зі Стрітенням Господнім, можна з легкістю провести аналогію з язичницьким календарем, саме 2 лютого (за старим часом) в народі відзначали зустріч зими з весною. Звідси і пішли всілякі прикмети і приказки, ось деякі з них:
• по погоді цього дня, з легкістью можна було визначити чи скоро прийде весна чи зима затримається довше звичайного;
• якщо день був сонячний, то бути багатому врожаю;
• якщо в цей день вітер дме, бути холодній і затяжній весні;
• відлига, значить бути урожаю пшениці.

Хоча Стрітення це церковне свято, а з давніх часів повелося так, що саме в цей день потрібно переробити безліч справ. На зорі годували курей вівсом, що б вони краще неслися і яйця у них були смачніші і крупніші, виганяли худобу з хліва в загін, готували насіння до посіву, білили плодові дерева. Але крім цього всього, а цей день гуляли і веселилися, пекли млинці, які є символом сонця, а значить тепла і весни.

2017rik.pp.ua

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • ew2gi Сьогодні, 08:22
  АФИША: ВИА "Лейся песня" в Светловодске 1
  ew2gi-фото
  Цирк на дроте))) Никакого Домина не было в ВИА, который приезжал к нам в 70-х, я на концерте был. "Лейся песня" существовал с 74 по 85 год.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!
 • Tyler 21 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  та ще й Рудницького з Яковенком,
  И сразу стало понятно кто их туда пригнал.

  Особенно противно когда какой-то сопляк-типа-защитик начал кричать и людям, старше него, как он сам заметил, начал угрожать что он с автоматом прийдет. Быдло блин.

  А мер, как и обещал, просто упертый или [образа] бычок. Ставит одно и то же на голосование, хотя депутаты четко дали понять, что за увеличение количества членов исполкома не проголосуют. Думал как и все свои решение протолкнуть просто [ненормативна лексика] всех?
 • admin 21 березня 2017
  Федерация Силовых видов спорта "Легион" приглашает в самый большой тренажерный зал города! 2
  admin-фото
  Цитата: Анна Добролевская
  Классный был зал, ходила с удовольсвием, и недорого и тренажеры хорошие. Жаль что закрыли.
  Легион переехал в новое помещение по адресу: ул. Приморская, 18. fellow

Top