Четвер, 29 червня 2017
Релігія

15 лютого – Стрітення Господнє – одне з найдавніших свят християнської церкви

15 лютого – Стрітення Господнє – одне з найдавніших свят християнської церкви
В християнстві існує не так вже багато свят, про яких знають буквально все. Наприклад, кожен рік, ми відзначаємо Різдво Христове – день, коли Ісус Христос народився, і Великдень – день, коли він воскрес. А що ж ми знаємо про таке свято як Стрітення Господнє, що воно означає, які його традиції?
Більшості з нас відомо, що Стрітення Господнє 2017, як і багато років до цього відзначається 15 лютого, на відміну від багатьох церковних свят, його дата не відраховується від Великодня. У перекладі з церковної мови "сър?тение" означає "зустріч". А свято Стрітення Господнього це той день, коли зустрілися Старий і Новий Заповіт, що стало новим витком розвитку людства і його духовності.

ІСТОРІЯ СВЯТА
Що б краще дізнатися про історію цього свята, треба повернутися на багато століть назад, у часи Діви Марії з немовлям Ісусом, якому на той момент було 40 днів від народження. Саме в цей день Діва Марія прибула в Єрусалимський храм для того, щоб принести подяку Богові за сина. Саме тут і відбулася та зустріч сина Божого з людиною, яка описана в старому завіті.

Першим, хто взяв на руки немовля, був служитель храму, і звали його Симеон, перекладаючи пророцтва книги Ісаї, він задовго знав про майбутні події і грунтовно до них готувався. У цих пророцтвах говорилося про те, що діва народить на світ сина Месії. Коли ж, Симеон вирішив підкоригувати текст, виправивши слово "діва", на слово "дружина", адже лише заміжня жінка могла народити дитину, до нього прийшов Ангел, який пообіцяв книжнику безсмертя до тих пір, поки пророцтво не збудеться. І з того самого дня Симеон став чекати, коли ж він побачить спасителя своїми очима, а потім постане перед Богом. Але за легендою, до цієї зустрічі Симеон прожив ні багато, ні мало, а цілих 360 років, і тільки після тієї зустрічі в Єрусалимському храмі, він зміг спокійно померти. Після чого церква назвала його Богоприємцем і визнала святим.

З цієї історії видно, що свято Стрітення 2017, означає ніщо інше, як зустріч. Так само існує варіант перекладу, де це слово трактується як "радість", і сенс полягає у вихвалянні Спасителя, який прийшов у наш світ з благою місією, цей день досі оспівують у церквах і пишуть ікони із зображенням святого Симеона, який на руках тримає немовля.

Існує ще один, не менш поширений сенс святкування Стрітення Господнього. У цьому випадку мова йде про зустрічі Нового та Старого завіту, разом з цим люди святкують акт принесення немовляти в храм, в ті часи це робили на сороковий день після народження хлопчика і на вісімдесятий, після народження дівчинки. Ця версія "зустрічі" має більше спільного з першою історією про Богородицю, ніж може здатися на перший погляд. Безліч документів того часу, підтверджують той факт, що саме Симеон, виявися живим символом зустрічі строго і нового світу.

Саме по собі слово "стрітення" несе в собі величезну смислове навантаження і зустрічається в християнстві повсюдно, адже кожен християнин вірить в те, що при спілкуванні з будь-якою людиною, ніби стикається кілька світів, що саме по собі є таїнством пізнання іншої душі. Так само, з точки зору православної церкви, кожен раз, коли людина входить в храм, він переступає поріг Божого дому, що символізує зустріч з Всевишнім.

Мало хто знає, що Стрітення Господнє – це одне з найдавніших свят християнської Церкви, до цих пір збереглися документи, які підтверджують, що вже на початку 4 століття були проведені перед народом перші срітенські проповіді. І головною з таких підтверджень став трактат під назвою "Паломництво до Святих місць", у ньому докладно описано хід у місті Анастасисе, і порівнювали його з великодньою ходою.

Ще однією невід’ємною частиною свята є освячення церковних свічок, і прийшов цей звичай до православної церкви з католицької. Сталося це в середині сімнадцятого століття, коли Київський митрополит склав і видав свій требник, у якому детально був описаний католицький чин хресних походів з запаленими світильниками. За допомогою такої хитрощі Римська церква намагалася відволікти свою паству від язичницьких обрядів і свят, які в більшості своїй були пов’язані з вшануванням вогню. З тих самих пір стрітенськи свічки ставляться по-особливому. До цих пір їх зберігають весь рік і запалюють під час домашньої молитви. Тому обов’язково потрібно сходити в церкву на Стрітення в 2017 і освятити хоча б кілька церковних свічок.

Як і у багатьох інших релігійних святах, Стрітення переплелися церковні та язичницькі звичаї, і по правді кажучи, деякі з них зовсім не християнські. Приміром, зі Стрітенням Господнім, можна з легкістю провести аналогію з язичницьким календарем, саме 2 лютого (за старим часом) в народі відзначали зустріч зими з весною. Звідси і пішли всілякі прикмети і приказки, ось деякі з них:
• по погоді цього дня, з легкістью можна було визначити чи скоро прийде весна чи зима затримається довше звичайного;
• якщо день був сонячний, то бути багатому врожаю;
• якщо в цей день вітер дме, бути холодній і затяжній весні;
• відлига, значить бути урожаю пшениці.

Хоча Стрітення це церковне свято, а з давніх часів повелося так, що саме в цей день потрібно переробити безліч справ. На зорі годували курей вівсом, що б вони краще неслися і яйця у них були смачніші і крупніші, виганяли худобу з хліва в загін, готували насіння до посіву, білили плодові дерева. Але крім цього всього, а цей день гуляли і веселилися, пекли млинці, які є символом сонця, а значить тепла і весни.

2017rik.pp.ua
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Voda Вчора, 12:58
  Сексі-дрантя насуває 1
  Voda-фото
  А ще можна обговорити інші тренди - носіння одягу фрі сайз - незрозумілого розміру, як з чужого плаче, та суконь, схожих на сукні для вагітних на останніх місяцях. Також має місце носити просто на вулицю "шльопкі" (згадалася Оля Полякова) з хутряним оздобленням.

  Із зачісок-неохайний оберемочок волосся, стягнутий резинкою.

  Про брови як у одного з вождів промовчу, їх вже навіть вчительки носять. А вії "як у повії" - починаючи з 8 класу.  Коротше-мода, вона така мода.....
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))

Top