Понеділок, 27 березня 2017
Здоров'я

9 лютого — Міжнародний день стоматолога

9 лютого — Міжнародний день стоматолога
В календарі професійних свят 9 лютого відзначається Міжнародний день стоматолога. Свято зобов’язане своєю появою образу дівчини на ім’я Аполлонія, яке прийшло до нас через глибини століть.
Дівчина була дочкою видатного Олександрійського чиновника, яка увірувала в Христа. Аби вона зреклася християнства, Аполлонію піддали жорстоким тортурам, серед яких було видалення всіх зубів. Але дівчина не злякалася смерті і прохала її розв’язати, щоб стати на коліна, як того вимагав натовп. Як тільки Аполлонію звільнили від пут, вона сама кинулася у полум’я. Це сталося 9 лютого 249 року.

Страждання і християнський подвиг Аполлонії так схвилювали сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що як тільки згадати ім’я Аполлонії — зубний біль затихне. В 300 році Аполлонія була канонізована, як свята мучениця.

Мало хто знає, що прототип першої бормашини існував ще за 9 тисяч років. Таке відкриття зробили вчені США та Франції. Вивчивши знайдені в пакистанській провінції Белуджистан останки людей, які жили в 6-4 століттях до нашої ери, вони виявили в деяких зубах зроблені при житті майже ідеальні отвори діаметром 1-3 міліметра та глибиною 3,5 мм.

З екскурсу по історії переходимо до сьогодення.

Стоматологічна служба м.Світловодська та Світловодського району включає в себе стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ та лікарів — стоматологів КЗ "ЦПМСД Світловодської районної ради", які працюють на базі сільських амбулаторій.

Стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ є організаційно — методичним центром стоматологічної служби м. Світловодська та Світловодського району. Колектив стоматологічного відділення на чолі із завідуючим відділенням Сушком С.Л., надає стоматологічну допомогу різним верствам населення. Для цього у відділенні є всі необхідні умови, також відділення оснащене потрібним обладнанням.

Відмічено, що стоматологія сьогодні стрімко удосконалюється і в плані модернізації займає одне з перших місць поряд з іншими нозологіями.

Стоматологія вважається дзеркалом душі всього людського організму, тому що лікування в усіх напрямках медицини починається зі стоматології. В стоматологічну службу запроваджуються сучасні методи діагностики, профілактики, проводиться лікування різних захворювань. Наші фахівці постійно підвищують свій професійний рівень, обмінюються досвідом своєї роботи, займаються самонавчанням. Кожний лікар-стоматолог займає визначене місце в галузі медицини та суспільства.

В стоматологічному відділенні ЦРЛ працюють кращі фахівці, у нас розвивається здорова конкуренція. В роботі лікарі-стоматологи користуються новітніми стоматологічними матеріалами, працюють на турбінних установках, використовують великий ряд анестетиків — все це спрямоване на гарний косметичний та безболісний ефекти при лікуванні стоматологічних захворювань.

В 2016 році надала стоматологічна допомога 53074 жителям міста та району, в т.ч. 8925 дітям. Також лікарями надана ортопедична допомога: запротезовано 10465 чоловік, з них 48 інвалідів, учасників бойових дій та учасників війни — 28, ліквідаторів аварії на ЧАЕС — 22 чоловіка, сільських жителів — 297.

Основною роботою лікарів-стоматологів є профілактика стоматологічних захворювань. Для цього проводяться дворазові профілактичні медичні огляди учням 7 шкіл та 2 шкіл-інтернатів, дітям 13 дитячих дошкільних закладів, та людям похилого віку Власівського пансіонату.

Постійно проводиться санітарно-освітня робота серед населення щодо профілактики захворювань зубів за уходу за ними.

Тож, вітаємо зі святом, зичимо стоматологічній службі Світловодщини процвітання, кожному працівнику — здоров’я, терпіння, наснаги та миру.

Районний стоматолог
С.Сушко

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • ew2gi Сьогодні, 08:22
  АФИША: ВИА "Лейся песня" в Светловодске 1
  ew2gi-фото
  Цирк на дроте))) Никакого Домина не было в ВИА, который приезжал к нам в 70-х, я на концерте был. "Лейся песня" существовал с 74 по 85 год.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!
 • Tyler 21 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  та ще й Рудницького з Яковенком,
  И сразу стало понятно кто их туда пригнал.

  Особенно противно когда какой-то сопляк-типа-защитик начал кричать и людям, старше него, как он сам заметил, начал угрожать что он с автоматом прийдет. Быдло блин.

  А мер, как и обещал, просто упертый или [образа] бычок. Ставит одно и то же на голосование, хотя депутаты четко дали понять, что за увеличение количества членов исполкома не проголосуют. Думал как и все свои решение протолкнуть просто [ненормативна лексика] всех?
 • admin 21 березня 2017
  Федерация Силовых видов спорта "Легион" приглашает в самый большой тренажерный зал города! 2
  admin-фото
  Цитата: Анна Добролевская
  Классный был зал, ходила с удовольсвием, и недорого и тренажеры хорошие. Жаль что закрыли.
  Легион переехал в новое помещение по адресу: ул. Приморская, 18. fellow

Top