Субота, 19 серпня 2017
Здоров'я

9 лютого — Міжнародний день стоматолога

9 лютого — Міжнародний день стоматолога
В календарі професійних свят 9 лютого відзначається Міжнародний день стоматолога. Свято зобов’язане своєю появою образу дівчини на ім’я Аполлонія, яке прийшло до нас через глибини століть.
Дівчина була дочкою видатного Олександрійського чиновника, яка увірувала в Христа. Аби вона зреклася християнства, Аполлонію піддали жорстоким тортурам, серед яких було видалення всіх зубів. Але дівчина не злякалася смерті і прохала її розв’язати, щоб стати на коліна, як того вимагав натовп. Як тільки Аполлонію звільнили від пут, вона сама кинулася у полум’я. Це сталося 9 лютого 249 року.

Страждання і християнський подвиг Аполлонії так схвилювали сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що як тільки згадати ім’я Аполлонії — зубний біль затихне. В 300 році Аполлонія була канонізована, як свята мучениця.

Мало хто знає, що прототип першої бормашини існував ще за 9 тисяч років. Таке відкриття зробили вчені США та Франції. Вивчивши знайдені в пакистанській провінції Белуджистан останки людей, які жили в 6-4 століттях до нашої ери, вони виявили в деяких зубах зроблені при житті майже ідеальні отвори діаметром 1-3 міліметра та глибиною 3,5 мм.

З екскурсу по історії переходимо до сьогодення.

Стоматологічна служба м.Світловодська та Світловодського району включає в себе стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ та лікарів — стоматологів КЗ "ЦПМСД Світловодської районної ради", які працюють на базі сільських амбулаторій.

Стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ є організаційно — методичним центром стоматологічної служби м. Світловодська та Світловодського району. Колектив стоматологічного відділення на чолі із завідуючим відділенням Сушком С.Л., надає стоматологічну допомогу різним верствам населення. Для цього у відділенні є всі необхідні умови, також відділення оснащене потрібним обладнанням.

Відмічено, що стоматологія сьогодні стрімко удосконалюється і в плані модернізації займає одне з перших місць поряд з іншими нозологіями.

Стоматологія вважається дзеркалом душі всього людського організму, тому що лікування в усіх напрямках медицини починається зі стоматології. В стоматологічну службу запроваджуються сучасні методи діагностики, профілактики, проводиться лікування різних захворювань. Наші фахівці постійно підвищують свій професійний рівень, обмінюються досвідом своєї роботи, займаються самонавчанням. Кожний лікар-стоматолог займає визначене місце в галузі медицини та суспільства.

В стоматологічному відділенні ЦРЛ працюють кращі фахівці, у нас розвивається здорова конкуренція. В роботі лікарі-стоматологи користуються новітніми стоматологічними матеріалами, працюють на турбінних установках, використовують великий ряд анестетиків — все це спрямоване на гарний косметичний та безболісний ефекти при лікуванні стоматологічних захворювань.

В 2016 році надала стоматологічна допомога 53074 жителям міста та району, в т.ч. 8925 дітям. Також лікарями надана ортопедична допомога: запротезовано 10465 чоловік, з них 48 інвалідів, учасників бойових дій та учасників війни — 28, ліквідаторів аварії на ЧАЕС — 22 чоловіка, сільських жителів — 297.

Основною роботою лікарів-стоматологів є профілактика стоматологічних захворювань. Для цього проводяться дворазові профілактичні медичні огляди учням 7 шкіл та 2 шкіл-інтернатів, дітям 13 дитячих дошкільних закладів, та людям похилого віку Власівського пансіонату.

Постійно проводиться санітарно-освітня робота серед населення щодо профілактики захворювань зубів за уходу за ними.

Тож, вітаємо зі святом, зичимо стоматологічній службі Світловодщини процвітання, кожному працівнику — здоров’я, терпіння, наснаги та миру.

Районний стоматолог
С.Сушко
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Filya14 15 серпня 2017
  Хто кому має поступитися дорогою — весільний кортеж катафалкові з труною, чи катафалк з труною весіл ... 2
  Filya14-фото
  Вот такая правда жизни. Роддом всегда напротив морга или морг напротив роддома.
 • Засранетц 14 серпня 2017
  «Паспортна історія» Саакашвілі мовою фактів 1
  Засранетц-фото
  По идее, и тот кто подпись поставил о предоставлении гражданства носорогу, тоже должен выгрести по наглой шоколадной хлеборезке!
 • Интеллигентный человек 14 серпня 2017
  «Я міг би випити море, Я міг би стати іншим, Вічно молодим, вічно п'яним...» 1
  Интеллигентный человек-фото
  Замечательный пост, очень правильный и нужный. Хотелось бы
  , чтобы подобные посты появлялись чаще, и на местном Светловодском сайте "Светловодск информ", и на местном городском телевидении ))
  Или на сайте "Светловодск информ", в виде телевидения ))

  А если учитывать то, что ситуация с психологическим возрастом в Мире сегодня критическая)) а в Светловоске она просто катастрофическая))) то подобные посты и видеосюжеты могут быть весьма и весьма полезны и востребованы ))

  Мне вспоминается по этому случаю ( в контексте данного поста) один замечательный фильм который называется "Идиократия",и который отвечает на простой и востребованный вопрос:"Почему в мире столько идиотов"?)) Этот фильм Вы без труда, уважаемые читатели данного поста,сможете найти в интернете ( в частности в Ютубе ) и посмотреть если не весь фильм, то хотя бы его трэйлер..;) Идиократия - это фильм который, как бы в шутку, ну на самом деле всерьез, отвечает на вопрос: "Почему в мире столько идиотов"?))

  Вцелом, считаю что подобные беседы, в том числе и в видеоформате, были бы весьма востребованы и полезны для нашего города ))
  Уважаемая Валентина, если у Вас появится такое желание, но не найдётся достойного собеседника, я буду с радостью готов составить Вам свою скромную просветленную компанию )) ,) Думаю, усi Свiтловодцi, були б у захватi ..;)

  Можете считать это приглашением )
 • cergiv city 12 серпня 2017
  Сорокова сесія Світловодської міської ради підтвердила – криза міської влади поглиблюється 1
  cergiv city-фото
  А маємо ми те, що маємо, не прийшли на вибори от і вибрали аби кого, а вони як ті лебідь рак і щука..., а віз і нині там.
 • Filya14 11 серпня 2017
  ТІ Україна закликає громадськість повідомляти про корупцію в тютюновій сфері 1
  Filya14-фото
  У листі слід вказати конкретні факти корупції або конфлікту інтересів, прізвища, місце ситуації та інші релевантні обставини, а також свої контакти, принаймні адресу електронної скриньки.
  Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11066-t-ukray
  ina-zaklikaye-gromadskst-povdomlyati-pr
  o-korupcyu-v-tyutyunovy-sfer.html

  Основная задача TransparencyInternational Україна сбор личных данных.
 • editor 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  editor-фото
  Друзі, дякую всім, хто відгукнувся на мій матеріал. Зачепило багатьох, значить написано про те, що й турбує багатьох. Як завжди підтягнулися і ті, хто не має жодного стосунку до теми, але дуже хоче "поставити на місце" журналіста, прочитавши між рядків моїх запитань аж занадто багато. 1 місце у рейтингу підспівувачів міського голови, безперечно, посіла дівчинка з Кременчука - Анастасія. Дякую тобі за увагу до видання і до мене особисто. Думаю, що твоє "орево" належним чином оцінено замовником. Тішся цим. Далеко підеш. Можеш і далі відволікатися від роботи (якщо вона у тебе є), пиши. Я ж припиняю спілкування з невихованою дівчинкою.
 • Filya14 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Filya14-фото
  Реформаторы мэры приходят и уходят, а Г. Ю. всегда остается. Так держать.
 • Krivodub 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Krivodub-фото
  Как не пыталась много лет откачать Щербина своего хозяина Валентина, а последствия всё равно все видят... Козярчука не вылечишь уже товарищи, это было понятно большинству жителей города изначально, не нужно тратить время, не долго ему осталось с такими подходами ко всему и ко всем
 • Юлія Тодосієнко 11 серпня 2017
  Управління освіти — «ракова пухлина» чи гордість міста? 5
  Юлія Тодосієнко-фото
  Прикро, що очільник міста, який має дбати про всю громаду, так образливо говорить про освітян . І хоча він називає "раковою пухлиною" управління освіти, але ж і там працюють педагоги-методисти, люди з великим досвідом роботи, які не тільки керують, а й допомагають вчителям бути в курсі всіх інновацій. І якщо освіта міста має позитивний результат в роботі, то , мабуть, керівництво на своєму місці.

Top