Понеділок, 26 червня 2017
Здоров'я

9 лютого — Міжнародний день стоматолога

9 лютого — Міжнародний день стоматолога
В календарі професійних свят 9 лютого відзначається Міжнародний день стоматолога. Свято зобов’язане своєю появою образу дівчини на ім’я Аполлонія, яке прийшло до нас через глибини століть.
Дівчина була дочкою видатного Олександрійського чиновника, яка увірувала в Христа. Аби вона зреклася християнства, Аполлонію піддали жорстоким тортурам, серед яких було видалення всіх зубів. Але дівчина не злякалася смерті і прохала її розв’язати, щоб стати на коліна, як того вимагав натовп. Як тільки Аполлонію звільнили від пут, вона сама кинулася у полум’я. Це сталося 9 лютого 249 року.

Страждання і християнський подвиг Аполлонії так схвилювали сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що як тільки згадати ім’я Аполлонії — зубний біль затихне. В 300 році Аполлонія була канонізована, як свята мучениця.

Мало хто знає, що прототип першої бормашини існував ще за 9 тисяч років. Таке відкриття зробили вчені США та Франції. Вивчивши знайдені в пакистанській провінції Белуджистан останки людей, які жили в 6-4 століттях до нашої ери, вони виявили в деяких зубах зроблені при житті майже ідеальні отвори діаметром 1-3 міліметра та глибиною 3,5 мм.

З екскурсу по історії переходимо до сьогодення.

Стоматологічна служба м.Світловодська та Світловодського району включає в себе стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ та лікарів — стоматологів КЗ "ЦПМСД Світловодської районної ради", які працюють на базі сільських амбулаторій.

Стоматологічне відділення Світловодської ЦРЛ є організаційно — методичним центром стоматологічної служби м. Світловодська та Світловодського району. Колектив стоматологічного відділення на чолі із завідуючим відділенням Сушком С.Л., надає стоматологічну допомогу різним верствам населення. Для цього у відділенні є всі необхідні умови, також відділення оснащене потрібним обладнанням.

Відмічено, що стоматологія сьогодні стрімко удосконалюється і в плані модернізації займає одне з перших місць поряд з іншими нозологіями.

Стоматологія вважається дзеркалом душі всього людського організму, тому що лікування в усіх напрямках медицини починається зі стоматології. В стоматологічну службу запроваджуються сучасні методи діагностики, профілактики, проводиться лікування різних захворювань. Наші фахівці постійно підвищують свій професійний рівень, обмінюються досвідом своєї роботи, займаються самонавчанням. Кожний лікар-стоматолог займає визначене місце в галузі медицини та суспільства.

В стоматологічному відділенні ЦРЛ працюють кращі фахівці, у нас розвивається здорова конкуренція. В роботі лікарі-стоматологи користуються новітніми стоматологічними матеріалами, працюють на турбінних установках, використовують великий ряд анестетиків — все це спрямоване на гарний косметичний та безболісний ефекти при лікуванні стоматологічних захворювань.

В 2016 році надала стоматологічна допомога 53074 жителям міста та району, в т.ч. 8925 дітям. Також лікарями надана ортопедична допомога: запротезовано 10465 чоловік, з них 48 інвалідів, учасників бойових дій та учасників війни — 28, ліквідаторів аварії на ЧАЕС — 22 чоловіка, сільських жителів — 297.

Основною роботою лікарів-стоматологів є профілактика стоматологічних захворювань. Для цього проводяться дворазові профілактичні медичні огляди учням 7 шкіл та 2 шкіл-інтернатів, дітям 13 дитячих дошкільних закладів, та людям похилого віку Власівського пансіонату.

Постійно проводиться санітарно-освітня робота серед населення щодо профілактики захворювань зубів за уходу за ними.

Тож, вітаємо зі святом, зичимо стоматологічній службі Світловодщини процвітання, кожному працівнику — здоров’я, терпіння, наснаги та миру.

Районний стоматолог
С.Сушко
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?

Top